REKLAMA

"Frostpunk" - 11bit zapowiada następcę "This War of Mine"

Adam Torchała2016-08-30 14:03redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-08-30 14:03
"Frostpunk" - 11bit zapowiada następcę "This War of Mine"
"Frostpunk" - 11bit zapowiada następcę "This War of Mine"
/ Materiały dla mediów

11bit studios w końcu odkryło karty - nową grą od warszawskiego dewelopera będzie "Frostpunk". Wcześniej projekt nosił roboczą nazwę "Industrial". Tytuł ma być następcą największego hitu studia.

Projekt aż do dzisiejszej publikacji był owiany tajemnicą. Spółka w końcu jednak zdradziła czym chce ponownie zawojować serca graczy. "Frostpunk" - bo taki tytuł będzie nosił nowy produkt 11bit - zmusi gracza do walki o przetrwanie w skutym lodem świecie. W sieci pojawił się film zapowiadający grę.

Wydaje się, że 11bit podąża utartą wcześniej drogą. Niemal dwa lata temu na rynku pojawiło się "This War of Mine". Gra przedstawiała wojnę z perspektywy cywila, który w walce o przetrwanie napotykał wiele dylematów moralnych. "Frostpunk" na pierwszy rzut oka wydaje się podobnym konceptem osadzonym jednak nie w realiach wojennych, a w mroźnej krainie. Samo studio przyznaje zresztą, że gra będzie czerpała z mechanizmów "TWoM". Dodatkowym źródłem inspiracji ma być zyskujący na popularności nurt steampunk.

Warto przypomnieć, że "TWoM" okazał się wielkim komercyjnym sukcesem. Gra zwróciła się po dwóch dniach i w kilka dni wywindowała akcje spółki z poziomu ok. 9 zł do poziomu blisko 70 zł. Entuzjazm na 11bit odbił się także na notowaniach innych producentów gier, dzięki czemu pod koniec 2014 roku na rynku NewConnect miała miejsce hossa "This War of Mine". Co jednak najważniejsze, pieniądze, które spółka zarobiła dzięki tytułowi, pozwoliły wskoczyć jej na zupełnie nowy poziom. - "This War of Mine" otwiera nam nowe perspektywy - mówił nam w rozmowie z początku 2015 roku prezes 11bit, Grzegorz Miechowski. 

fot. / / Bankier.pl

Teraz Miechowski wyraża nadzieję, że "Frostpunk" będzie kolejnym, po "This War of Mine" kamieniem milowym w rozwoju spółki. - To marka, której konstrukcja pozwoli nam w przyszłości zbudować całą serię gier - zapowiedział prezes. Poinformowano jednocześnie, że właśnie wystartowała kampania promocyjno-marketingowa gry "Frostpunk". Jej premiera planowana jest na 2017 rok. Wcześniej, gdy projekt był znany jeszcze pod nazwą "Industrial", w zapowiedziach dotyczących premiery pojawiał się II kwartał 2017 roku.

Źródło:
Adam Torchała
Adam Torchała
redaktor Bankier.pl

Redaktor zajmujący się rynkami kapitałowymi. Zdobywca tytułu Herosa Rynku Kapitałowego 2018 przyznanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Swoją uwagę skupia głównie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie trzyma rękę na pulsie nie tylko całego rynku, ale także poszczególnych spółek. Z uwagą śledzi również ogólnogospodarcze wydarzenia w kraju i poza jego granicami.

Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~tuSieKreciZysk
pompowanko, sprzedaz, kaplica, zysk pana wladka zza biurka. Tak sie kreci lodziki.
~mmm
Środa dzień loda, jak to mówią w pracy

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki