FriendlyScore pomoże bankom w sprzedaży kredytów [Startup for Export]

Pomagamy bankom w sprzedaży kredytów osobom bez historii kredytowej w oparciu o dane społeczne i internetowe – mówi o swoim pomyśle na biznes pod hasłem FriendlyScore Maciej Doliński.

Doliński, współzałożyciel FriendlyScore, zaprezentował swój startup w ramach sesji pitchingowej „Startup for Export” podczas kongresu impact'16 fintech/insurtech w grudniu we Wrocławiu.

Poznajcie Uchenę, ciężko pracującą osobę, która ledwo wiąże koniec z końcem ze względu na brak możliwości wzięcia kredytu. Z drugiej strony jest Maciej, który chciałby pożyczyć jej pieniądze, lecz nie ma potrzebnych danych. Na całym świecie są ponad 4 miliardy takich osób jak Uchena, a 1 miliard z nich ma smartfona, dostęp do internetu i dochód. Nie jest to problem wyłącznie Trzeciego Świata – wyjaśniał zasadność swojego pomysłu na biznes Maciej Doliński.

Gdyby sektor finansowy uzyskał dostęp do zaledwie 10% tych osób, dałoby to ponad 1 mld dochodu w odsetkach w skali roku. FriendlyScore rozwiązuje ten problem. Oferujemy aplikację internetową, w której Uchena podłącza swoje konta internetowe. FriendlyScore pobiera dane i przedstawia je Maciejowi w łatwy do analizowania sposób wraz z oceną, pozwalając mu na podjęcie właściwej decyzji. Jeśli chcecie sprawdzić swoją ocenę FriendlyScore, jest dostępna bezpłatnie na stronie friendlyscore.com – mówił w wystąpieniu przed inwestorami.

Bankier.pl był patronem medialnym kongresu impact'16 fintech/insurtech.

Malwina Wrotniak-Chałada

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~jingo

w sumie nie wiem czy śmiać się czy płakać po przeczytaniu o tym sartapie

! Odpowiedz
1 0 ~Bartek

@jagermeister właśnie ja jestem taką osobą a co najlepsze wykształcenie o profilu bankowym...

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 11 ~Michał_

Nie brać kredytów i lepiej żyć spokojnie

! Odpowiedz
0 18 ~jagermeister

Sprzedaż robi się też inaczej. Zatrudnia się w tzw. instytucji finansowej osoby młode (tanie) po śmiesznych studiach (nie mogące znaleźć pracy), miesiąc szkolenia w centrali (gdzie młodość i entuzjazm wpada w zachwyt do jakiej to cudownej korporacji się załapała) i potem sadza na tzw. front office i daje się jej plany sprzedażowe i bombarduje tzw. coachingiem (mobbing) i e-mailami. Następuje zderzenie z rzeczywistością, że nie da się sprzedawać kilku hipotek na miesiąc, kilkunastu kredycików i wspaniałych kart kredytowych (no jak można ich nie chcieć) i otwierać codziennie nowych kont osobistych dla nowych klientów, którzy lgną drzwiami i oknami normalnie. Owa młodość, musi zacząć to wszystko cisnąć rodzinie i znajomym, opowiadając, żeby wzięli / założyli, bo ją zwolnią i tak dwa lata wytrzymuje i szuka nowej roboty.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 24 ~pa

"ciężko pracującą osobę, która ledwo wiąże koniec z końcem ze względu na brak możliwości wzięcia kredytu"
A jak weźmie ten kredyt, to będzie nagle lżej pracować, czy łatwiej wiązać? Wypadałoby może powiedzieć na co ten kredyt ma być przeznaczony, bo jeżeli na konsumpcję, to obawiam się, że to niedźwiedzia przysługa...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 16 ~paa

O tym samym pomyślałem. WON z kredytami

! Odpowiedz
0 6 ~gfd odpowiada ~paa

I ja!

! Odpowiedz
0 24 ~Gospodarka_Głupcze

"ledwo wiąże koniec z końcem ze względu na brak możliwości wzięcia kredytu"
?!?CO?!?!JAK?!??!?Yyy?!???!?CO?!? czyli jak Uchena weźmie kredyt to będzie żyła jak panisko? A >niemożność< wzięcia kredytu wpędza ją w biedę?

"Maciej, który chciałby pożyczyć jej pieniądze, lecz nie ma potrzebnych danych"
A więc JAKICH danych oczekuje Maciej z facebooka i innych gmaili żeby uzasadnić przed samym sobą że Uchena odda mu te pieniądze (skoro na dziś ledwo wiąże koniec z końcem), a jak wszystko pójdzie dobrze to może nawet z odsetkami?

Jeżeli jest to wzorowane na idei Grameen Bank to po co w to mieszać jeszcze facebooki? Dla pozyskania (i późniejszego sprzedania) danych ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl