REKLAMA

Frederick Banting: kto widnieje na dzisiejszym Google Doodle?

2016-11-14 10:08
publikacja
2016-11-14 10:08

125 lat temu urodził się Frederick Banting – odkrywca insuliny i laureat nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny. Google postanowiło uhonorować kanadyjskiego naukowca i przypomnieć o jego urodzinach na dzisiejszym Doodle.

fot. / / Google

Frederick Banting przyszedł na świat 14 listopada 1891 r. w Alliston, w prowincji Ontario. W 1910 r. podjął studia na Uniwersytecie w Toronto. Później został wykładowcą tej uczelni, a od 1921 r. rozpoczął tam badania nad hormonem wydzielanym przez trzustkę. Rok później Banting wraz ze swoim współpracownikiem, Charlesem Bestem, odkrył insulinę, co stanowiło krok milowy w leczeniu cukrzycy.

W 1923 r., w wieku 32 lat, Frederick Banting został uhonorowany nagrodą Nobla i do tej pory pozostaje jej najmłodszym laureatem w dziedzinie fizjologii lub medycyny. Razem z nim nagrodę otrzymał jego przełożony, John Macleod. Banting uznał jednak, że większy wkład w odkrycie insuliny miał Best, podzielił się z nim więc swoją częścią nagrody.

W 1934 r. król Jerzy V nadał Bantingowi tytuł szlachecki. Kanadyjski naukowiec w 1941 r. zginął w wypadku lotnicznym u wybrzeży Nowej Fundlandii. 14 listopada, w dzień urodzin Bantinga, obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą.

Źródło:
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Nagroda Nobla

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki