REKLAMA

Ford „zatrudni” roboty

2020-01-16 08:00
publikacja
2020-01-16 08:00

Ford dołączył do grona firm „zatrudniających” roboty. W ramach kontynuacji współpracy z Agility Robotics firma będzie dostarczać paczki przy ich pomocy. Ford jest kolejnym przedsiębiorstwem decydującym się na wprowadzenie nowoczesnych technologii na zaawansowanym poziomie.

fot. Przemysł 4.0 / / Przemysł 4.0

Ford Motor kontynuuje współpracę z Agility Robotics, kolejnym krokiem był zakup robotów humanoidalnych Digit, które mogą „chodzić” między ludźmi. Poruszają się w pozycji stojącej, która umożliwia im dotarcie do wszystkich miejsc dostępnych dla człowieka. To niezbędny warunek, ponieważ roboty będą dostarczać przesyłki do klientów.

Digit dostarczający przesyłki może złożyć się do niedużych rozmiarów i być przewożony w tylnej części pojazdu transportującego zamówienia. Robot może komunikować się z pojazdem, pozwoli mu to ominąć ewentulane przeszkody na drodze w dostarczaniu przesyłki. Ford z Agility skupiają się również na możliwościach robotów w zakresie logistyki wewnętrznej na halach produkcyjnych oraz w magazynach.  

Ford dołączył do innych firm testujących oraz wykorzystujących roboty w codziennej działalności. We włoskiej restauracji w Rapallo koło Genui roboty przynoszą posiłki do stolików

W ostatnim czasie na własnym podwórku możemy zaobserwować wdrażanie nowych technologii. W gliwickim Amazonie „pracować” będzie cztery razy więcej robotów niż ludzi. Czy to początek czwartej rewolucji przemysłowej?

DF

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Powiązane: Nowe technologie

Komentarze (3)

dodaj komentarz
anty12
Proponuje kurierom zalozyc zwiazek zawodowy, na pewno Wam pomoze
doji88
Super informacja, dzięki robotom kurierzy będą mogli spędzać więcej czasu z rodziną
surow
Pod mostem ;) oczywiście bo na mieszkanie nie będą mieli.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki