Ford „zatrudni” roboty

Ford dołączył do grona firm „zatrudniających” roboty. W ramach kontynuacji współpracy z Agility Robotics firma będzie dostarczać paczki przy ich pomocy. Ford jest kolejnym przedsiębiorstwem decydującym się na wprowadzenie nowoczesnych technologii na zaawansowanym poziomie.

(Przemysł 4.0)

Ford Motor kontynuuje współpracę z Agility Robotics, kolejnym krokiem był zakup robotów humanoidalnych Digit, które mogą „chodzić” między ludźmi. Poruszają się w pozycji stojącej, która umożliwia im dotarcie do wszystkich miejsc dostępnych dla człowieka. To niezbędny warunek, ponieważ roboty będą dostarczać przesyłki do klientów.

Digit dostarczający przesyłki może złożyć się do niedużych rozmiarów i być przewożony w tylnej części pojazdu transportującego zamówienia. Robot może komunikować się z pojazdem, pozwoli mu to ominąć ewentulane przeszkody na drodze w dostarczaniu przesyłki. Ford z Agility skupiają się również na możliwościach robotów w zakresie logistyki wewnętrznej na halach produkcyjnych oraz w magazynach.  

Ford dołączył do innych firm testujących oraz wykorzystujących roboty w codziennej działalności. We włoskiej restauracji w Rapallo koło Genui roboty przynoszą posiłki do stolików

W ostatnim czasie na własnym podwórku możemy zaobserwować wdrażanie nowych technologii. W gliwickim Amazonie „pracować” będzie cztery razy więcej robotów niż ludzi. Czy to początek czwartej rewolucji przemysłowej?

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 6 anty12

Proponuje kurierom zalozyc zwiazek zawodowy, na pewno Wam pomoze

! Odpowiedz
1 32 doji88

Super informacja, dzięki robotom kurierzy będą mogli spędzać więcej czasu z rodziną

! Odpowiedz
0 1 surow

Pod mostem ;) oczywiście bo na mieszkanie nie będą mieli.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.