REKLAMA

"Fishing Clash" zatwierdzone przez chińskiego regulatora rynku gier

2021-06-28 15:26
publikacja
2021-06-28 15:26
"Fishing Clash" zatwierdzone przez chińskiego regulatora rynku gier
"Fishing Clash" zatwierdzone przez chińskiego regulatora rynku gier
/ Ten Square Games

Poniedziałek przyniósł długo wyczekiwaną decyzję dla akcjonariuszy Ten Square Games. Gra polskiego studia - "Fishing Clash" - została zatwierdzona przez chińskiego regulatora rynku.

W poniedziałek regulator opublikował na stronie internetowej listę 43 nowych zatwierdzonych gier zagranicznych producentów i wśród nich znalazł się także "Fishing Clash" - podał PAP Biznes. Inwestorzy zareagowali entuzjastycznie na tę informację, notowania producenta gry skoczyły o 20 proc.

fot. / / Bankier.pl

Warto dodać, że to finał bardzo długiego procesu. Ten Square Games podpisało umowę dotyczącą dystrybucji gry w Chinach z NetEase jeszcze w 2018 roku. - Umowa z NetEase jest pierwszym ważnym krokiem na drodze wejścia Ten Square Games do Chin, które są obecnie największym rynkiem gier na świecie i w którym największy udział ma segment gier mobilnych. Na rynku chińskim warunkiem oferowania gier zagranicznych producentów jest otrzymanie rządowej licencji na dystrybucję. Proces przyznania licencji jest zależny od wielu zewnętrznych czynników i nie mamy gwarancji, że NetEase uzyska licencję, która jest niezbędna do dystrybucji gry "Fishing Clash" w Chinach. Równocześnie rozpoczęliśmy przygotowania do dopasowania gry do potrzeb i gustu chińskiego gracza tak, aby być gotowym do dystrybucji, gdy licencja zostanie przyznana”  – mówił wówczas Arkadiusz Pernal, wiceprezes zarządu Ten Square Games.

Temat licencji wracał wielokrotnie w dyskusjach dotyczących spółki. - Z naszej strony zrobiliśmy wszystko co mogliśmy. Czekamy cierpliwie na ostateczną decyzję - mówił jeszcze w listopadzie 2020 roku prezes Maciej Zużałek. Cierpliwość w końcu jednak została nagrodzona.

Przypomnijmy, że "Fishing Clash" to największy hit notowanego na GPW Ten Square Games. Głównie za sprawą dobrej wieloletniej sprzedaży tego tytułu studio wyceniane jest na 3,3 mld zł (dane sprzed dzisiejszego skoku), co daje mu miejsce w ścisłej czołówce największych polskich producentów gier obecnych na giełdzie.

Z danych Sensor Tower wynika, że przychody gier Ten Square Games, wyniosły w maju około 9 mln USD. Według szacunków, największa gra spółki,  wspomniane "Fishing Clash", wypracowała ok. 6 mln USD przychodów. Z danych wynika, że gry Ten Square Games pobrano w maju ok. 3 mln razy. Drugą pod tym względem grę studia - "Hunting Clash" - pobrano 1,2 mln razy.

W 2020 roku spółka zanotowała 578 mln zł przychodu i 152 mln zł zysku netto. W ubiegłym tygodniu walne zgromadzenie akcjonariuszy zdecydowało, że spółka wypłaci w formie dywidendy łącznie 72,67 mln zł, czyli 10 zł na akcję. Walne zdecydowało też o upoważnieniu zarządu do skupu do 670 tys. akcji własnych. 

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
Szacun i pozdro dla kumatych.

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki