REKLAMA

Firmy w Pocztowym zapłacą za konto

Michał Kisiel2016-01-14 14:08analityk Bankier.pl
publikacja
2016-01-14 14:08
Firmy w Pocztowym zapłacą za konto
Firmy w Pocztowym zapłacą za konto

Od początku lutego w Banku Pocztowym zacznie obowiązywać nowa taryfa opłat i prowizji. Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą i spółki cywilne nie będą mogły liczyć na darmowe prowadzenie rachunku.

Pocztowe Konto Firmowe do tej pory było rachunkiem, który mógł być zupełnie darmowy. Firmy, które nie korzystały z kart płatniczych i korzystały z obsługi przede wszystkim przez bankowość internetową, nie płaciły za żadną z podstawowych usług – przelewy i regulowanie zobowiązań wobec ZUS i Urzędu Skarbowego. Rachunkowi towarzyszy karta debetowa. Jest wydawana bezpłatnie, ale za korzystnie z plastiku bank pobiera co miesiąc opłatę w wysokości 5 zł.

Od 1 lutego Bank Pocztowy wprowadza opłatę za prowadzenie rachunku. Będzie ona wynosić 9 zł miesięcznie. Na zwolnienie z opłaty mogą liczyć klienci, na których konto wpływają co miesiąc co najmniej 2 tysiące złotych. Są jednak dodatkowe warunki – wpływy nie mogą pochodzić z innego rachunku prowadzonego w Banku Pocztowym, a anulowanie opłaty jest możliwe tylko jeśli klient posiada w danym miesiącu aktywną kartę debetową. Minimalny koszt prowadzenia konta z kartą rośnie zatem do 5 zł, a bez karty – do 9 zł.

Podwyżki opłat za rachunki bankowe dotykają w ostatnim czasie nie tylko klientów indywidualnych. Pod koniec grudnia bank Citi Handlowy zdecydował się na obłożenie opłatami przelewów internetowych i wypłat w obcych bankomatach. Od początku lutego klienci firmowi zapłacą 1,5 zł za każdy transfer zlecony online.

Ile kosztuje Cię konto bankowe? Czy odczułeś podwyżki? Jak zareagowałbyś na zmiany opłat? Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu Bankier.pl

Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (15)

dodaj komentarz
~karol_k
Nie można się zalogować do Banku Pocztowego dziś tj.05.12.2016 r.!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~opty
.....to właśnie Pocztowy ,jako bank państwowy powinien dac przykład i nie podwyższac opłat,a tak to tylko podważa politykę rządu,podobno jest u nas konkurencja ? dyrektora tego banku do dymisji.....to mój apel.....
~kakson
są banki w których można mieć konto firmowe darmowe, chyba raiffeisen z tego co sie orientuje
~minime
dobrze się orientujesz :)
~mędrzec
Tak, Rajffeisen jako jeden z kilku banków oferuje takie konto bez opłat ;)
~Polak
Przecież to indywidualna sprawa banku. Nie chcesz konta - zamykasz
~klient
nie no jasne, a kilkadziesiąt, kilkaset lub u niektórych kilka tysięcy klientów wpłacających opłaty na "ten" rachunek się zdziwi. Pieniądze nie dotrą do firmy i się zacznie wyjaśnianie. Genialny pomysł panie/pani "Polak". i jeszcze jedno wszystkich można by poinformować listownie ale to tez koszty nie no jasne, a kilkadziesiąt, kilkaset lub u niektórych kilka tysięcy klientów wpłacających opłaty na "ten" rachunek się zdziwi. Pieniądze nie dotrą do firmy i się zacznie wyjaśnianie. Genialny pomysł panie/pani "Polak". i jeszcze jedno wszystkich można by poinformować listownie ale to tez koszty a jeszcze nie wszyscy pocztę odbiorą.... PS na dobrą sprawę każdy bank informuje listownie o zmianach cen a ja się dowiedziałem wczoraj jak zobaczyłem pobraną prowizję. Pani mnie poinformowała "była informacja na portalu pocztowym" a wiec od dzis trzeba być stałym czytelnikiem portalu pocztowego tak ? :)
~Ero
Czy w zwiazku ze zmianą TOIP można wypowiedziec umowę ze skutkiem natychmiastowym?
~opty
....zamiast obniżac koszty ,podnoszą opłaty......czyli konkurencja nie działa lub jeszcze nie działa....idą bezczelnie na łatwiznę ,a przecież w ramach posiedzen rządu powinni Pocztowemu zakazac takich praktyk,bo to sprzeczne jest z wczesniejszymi zapewnieniami...cos tu nie gra....
~Twój_nick
No właśnie. Gdzie jest minister skarbu ? To przecież jest granda. Miała być dobra zmiana a jest droga zmiana. Podziękujmy wyborcom PIS

Powiązane: Podwyżki opłat bankowych

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki