REKLAMA
SPRAWDŹ

Citi wprowadza opłaty za przelewy internetowe

Wojciech Boczoń2015-12-29 10:54analityk Bankier.pl
publikacja
2015-12-29 10:54

Przez ostatnie miesiące banki podnosiły opłaty klientom detalicznym. Teraz przyszedł czas na przedsiębiorców. Od lutego 2016 roku w Citi Handlowym wzrośnie opłata za korzystanie z rachunków firmowych, bank wprowadzi opłaty za przelewy internetowe i korzystanie z bankomatów obcych.

Citi wprowadza opłaty za przelewy internetowe
Citi wprowadza opłaty za przelewy internetowe
/ materiały dla mediów

Citi to kolejny bank, który decyduje się na podniesienie opłat klientom firmowym. Wcześniej na taki ruch zdecydowały się już między innymi  BGŻ BNP Paribas, PKO Bank Polski czy mBank. W Citi Handlowym nowy cennik zacznie obowiązywać od lutego 2016 roku.

Bank podniesie opłatę warunkową za firmowy pakiet Citi Priority z 20 do 30 zł. Są z niej zwolnione firmy, których średnie saldo na lokatach wynosi 30 000 zł lub korzystają z produktów kredytowych w takiej kwocie. W ofercie Gold opłata warunkowa wzrośnie z 60 do 100 zł, ale bank zlikwiduje opłatę w wysokości 6 zł za kartę debetową. Opłata za pakiet nie jest naliczana dla posiadaczy lokat ze średnim saldem w wysokości 100 000 zł lub przedsiębiorców korzystających z kredytów o takiej wysokości.

Reklama

Od lutego pojawi się opłata za przelewy internetowe w wysokości 1,5 zł. Będzie jednak dostępna pula bezpłatnych operacji. W przypadku Citi Priority będzie to 20 bezpłatnych przelewów w miesiącu, w ofercie Gold - 40. Podobna opłata nie jest niestety nowością w ofercie dla firm. Opłaty za przelewy (także wewnętrzne!) pobierają od klientów firmowych w niektórych taryfach wspomniane wyżej BGŻ BNP Paribas, PKO Bank Polski i mBank.

Niestety w przypadku klientów biznesowych pula 20 czy 40 operacji w miesiącu może być niewystarczająca. Dla wielu firm wprowadzenie opłaty za przelewy będzie się wiązało ze wzrostem opłaty za korzystanie z rachunku nawet o kilkadziesiąt czy kilkaset złotych. 

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

W pakiecie Citi Priority pojawi się też opłata za korzystanie z bankomatów obcych. Obecnie operacja jest bezpłatna, od lutego każda wypłata będzie kosztować 3 zł.

Przez ostatnie dwa lata opłaty za konta i karty zmieniały się jak w kalejdoskopie. Zmiany dotyczyły głównie klientów detalicznych i wiązały się głównie z podwyżkami. Był to efekt obniżki opłaty interchange, czyli opłaty pobieranej od punktów akceptujących karty płatnicze. Banki przerzuciły koszty obniżki na swoich klientów, podobnie jak teraz będą przerzucać koszty planowanego podatku. Obok zapowiedzianych już podwyżek marż kredytów hipotecznych, możemy się zatem spodziewać wzrostu opłat za konta i karty. Jednak tym razem podwyżek mogą spodziewać się nie tylko klienci detaliczni, ale także przedsiębiorcy.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy

Komentarze (74)

dodaj komentarz
~Prezes
1,5 zł za przelew, kompletna porażka. Do tego wprowadzony wcześniej limit 20 000 zł na koncie, teraz 30 000 zł. Z jedenj strony celują w większe firmy o czym świadczy wysoki limit ( u konkurencji jest 1000 - 2000 zl) a z drugiej strony większe firmy wykonują więcej przelewów i im się nie będzie opłacało trzymać konta w citi.
Podziwiam
1,5 zł za przelew, kompletna porażka. Do tego wprowadzony wcześniej limit 20 000 zł na koncie, teraz 30 000 zł. Z jedenj strony celują w większe firmy o czym świadczy wysoki limit ( u konkurencji jest 1000 - 2000 zl) a z drugiej strony większe firmy wykonują więcej przelewów i im się nie będzie opłacało trzymać konta w citi.
Podziwiam jajogłowego marketingowca i równie jajogłowy zarząd, oby jak naszybciej zwolnili takich i....,. z pracy!
Dla jednosobowych firm bezkonkurencyjnie wygrywa teraz Smart Bank-wszystko za darmo.
Równie dobrą ofertę ma Deutsche Bank ale to bankrut.
Czekam na ofertę w której będzie gwarancja NIEZMIENIALNOŚCI OPLAT coś podobnego jak ma Alior dla osób fizycznych, spokój na 5 lat.
~500plus
pamietajcie że opłaty w bankach spadly bowiem weszli zagraniczni gracze zmuszajacy m.in. polskie banki do obnizenia opłat zdzierajacych z klientow kasę. teraz te polski banki w wyniku konkurencji mają obniżyć koszty jakie płacić będą klienci bankom z tytułu podatku bankowego? Bedziemy płakać i płacić a patologia będzie się mnozyc pamietajcie że opłaty w bankach spadly bowiem weszli zagraniczni gracze zmuszajacy m.in. polskie banki do obnizenia opłat zdzierajacych z klientow kasę. teraz te polski banki w wyniku konkurencji mają obniżyć koszty jakie płacić będą klienci bankom z tytułu podatku bankowego? Bedziemy płakać i płacić a patologia będzie się mnozyc dla 500+ !!!
~POPiS
zaraz zara. PiS mówił że podatek bankowy nie spowoduje wzrostu cen kredytow. a tu panstwowy bank podnosi opłaty. PiSie reaguj !!!
~ola
to był przekaz do "ciemnego ludu", który kupi każdą ich bajkę i jeszcze będzie piał z zachwytu
~biedroneczka
od kiedy to Citi jest państwowy? Lemig i wyborca Nowoczerskiej lub PO w jednej osobie?
~autor odpowiada ~biedroneczka
PKO BP podnosi opłaty ciemna biedroneczko.
~rino odpowiada ~autor
To sobie ciemna maso kliknij na link pko bank polski i z kiedy jest post o tym że podniosą opłaty, z Października gdzie nawet PiSu nie było. To teraz kajaj się do PO że Ci opłaty podnieśli.
~autor odpowiada ~rino
Idź na kolanach do prezesa i proś o kolejne podatki. Jesteśmy ewenementem gdzie firmy nie przerzucają kosztów na klientów tylko będą płacić z własnego kapitału. Po prostu idylla. A ty jak komuś mówisz ciemna maso to jak nazwać twój poziom umysłowy i zaślepienie wodzem jarosławem?
~Ekonom odpowiada ~rino
Antycypowali zapowiadany podatek, tak samo jak mbank.
~maja
Pisowska polityka doprowadziła do tego ze banki zaczeły zwalniac ludzi podnosic marze za udzielone kredyty .Prowadzenie konta i przelewy to nastepny krok ...amen

Powiązane: Bankowość 3.0 - Aktualności

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki