REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Facebook: strona Marszu Niepodległości została przywrócona

2016-11-02 17:52
publikacja
2016-11-02 17:52
Facebook: strona Marszu Niepodległości została przywrócona
Facebook: strona Marszu Niepodległości została przywrócona
fot. Jaap Arriens/NurPhoto / / Zuma Press

Usunięta z Facebooka po publikacji szeregu postów naruszających Standardy Społeczności w zakresie mowy nienawiści strona Marszu Niepodległości została przywrócona - oświadczył w liście otwartym Richard Allan, odpowiedzialny za politykę publiczną tego serwisu społecznościowego.

Działacze ruchów narodowych informowali m.in. na Twitterze, że w ostatnich dniach z Facebooka zniknęły profile m.in. Marszu Niepodległości, Ruchu Narodowego, Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej. Narodowcy, którzy winą za usuwanie stron obarczają przede wszystkim pracowników polskiego oddziału Facebooka, zaplanowali na 5 listopada protest przed warszawską siedzibą serwisu społecznościowego.

"Mamy świadomość, jak istotna jest ta strona dla tych, którzy chcą wspólnie świętować Narodowe Święto Niepodległości Polski, więc zdecydowaliśmy się ją przywrócić i wyjaśnić administratorom, dlaczego niektóre obecne na niej treści były niedozwolone. Mamy nadzieję, że dzięki temu ludzie odpowiedzialni za treści udostępniane na stronie będą szanować nasze Standardy Społeczności" - oświadczył w liście otwartym wysłanym w środę do mediów odpowiedzialny za politykę publiczną w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Richard Allan.

Podkreślił, że decyzja o usunięciu stron wynikała, z tego, że na plakatach promujących na Facebooku Marsz Niepodległości umieszczono symbol Falangi, który jest zakazany "na naszej platformie z powodu historycznych odniesień do mowy nienawiści". Ponieważ jednak - jak wskazał - Marsz Niepodległości jest legalnym, zarejestrowanym wydarzeniem, "zdecydowaliśmy się zezwolić" na udostępnianie plakatów mimo tego, że zawierały symbol Falangi.

Poinformował, że w Facebooku działają całodobowo w różnych częściach świata zespoły, składające się ze specjalistów mówiących w sumie w ponad 30 językach, w tym językiem polskim, których zadaniem jest weryfikacja zgłoszeń dotyczących m.in. mowy nienawiści, nagości, zastraszania i nękania.

Zapewnił, że menedżerowie nadzorujący obsługę zgłoszeń z Polski pracują w międzynarodowej siedzibie Facebooka w Dublinie. "Nasi pracownicy w warszawskim biurze nie są odpowiedzialni za weryfikację czy usuwanie treści" - dodał.

"Pracownicy weryfikujący raporty działają bezstronnie. Sprawdzają, czy zgłoszone treści są zgodne ze Standardami Społeczności, nie biorąc pod uwagę przekonań politycznych ich autorów. Po usunięciu postu informujemy o tym osobę, która go zamieściła" - zaznaczył.

Wskazał, że Standardy Społeczności obowiązujące w portalu mówią o tym, co jest dozwolone na Facebooku i zostały stworzone, aby "zrównoważyć wolność słowa z odpowiedzialnością za zapewnienie ludziom korzystającym z platformy bezpieczeństwa".

Allan podkreślił, że stosowane przez Facebook standardy są politycznie neutralne i zezwalają na szeroką gamę politycznych wypowiedzi, włączając w to poglądy, "które niektórzy mogą uznać za obraźliwe". Jak wskazał, zabraniają one szerzenia mowy nienawiści, w tym otwartych ataków na ludzi ze względu na ich rasę, przynależność etniczną lub narodową, poglądy religijne, orientację seksualną, płeć czy tożsamość płciową, a także poważną niepełnosprawność lub chorobę.

Zaznaczył, że przyjęte przez Facebook standardy są zgodne z polskimi i unijnymi regulacjami, które - jego zdaniem - zawierają podobne zakazy dotyczące ataków na mniejszości. Dodał, że każde naruszenie standardów traktowane jest poważnie i właśnie dlatego możemy usuwać treści, profile i strony, które są nam zgłaszane jako niezgodne z tymi zasadami".

"Nasze standardy zabraniają zarówno bezpośredniego kierowania mowy nienawiści przeciwko ludziom, jak i symboli organizacji znanych z promowania rasizmu i nienawiści. W przypadkach, gdy dany symbol jest używany do promowania nienawiści, możemy zdecydować się go usunąć" - wskazał w liście Allan.

Jak wyjaśnił, dalsze naruszanie standardów skutkuje czasową blokadą, a jeśli naruszenie zasad mimo wszystko nadal ma miejsce, takie konto jest zawieszane. Zaznaczył, że jest to wieloetapowy proces, w wyniku, którego administratorzy stron są zawsze informowani o potencjalnych konsekwencjach.

"Oczywiście istnieje również możliwość odwołania od naszych decyzji o blokadzie strony lub profilu. Gdy w wyniku przeprowadzonej analizy okazuje się, że popełniliśmy błąd, podejmujemy decyzję o przywróceniu usuniętych treści i przepraszamy tych, którzy mogli być dotknięci ewentualnymi konsekwencjami" - podkreślił.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zapowiedział w środę, że resort przeprowadzi analizę pod kątem prawnym, co można zrobić ws. blokowania na Facebooku profili związanych z ruchami narodowymi. Wiceminister podkreślił w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce, że Polska jest "kolebką demokracji i wolności".

Do sprawy odniosła się również minister cyfryzacji Anna Streżyńska, która napisała we wtorek na Twitterze: "W sprawie fb działam tak, jak uważam za stosowne i uzasadnione, w granicach prawa i moich kompet., żeby rozwiązać problem a nie rozpalać go".

Z kolei na Facebooku Streżyńska dodała, że "Konta (lewe i prawe) są blokowane z inicjatywy +czujnych i życzliwych+ użytkowników, a na fb toczy się polityczna wojna. Nie zamierzam się w nią włączać. Będziemy szukać rozwiązań dla tego kryzysu, a nie obrzucać się zarzutami, pamiętając, że nie ma regulacji, ani polskich ani światowych, które dotykałyby precyzyjnie tego zagadnienia, i że zarówno blokowanie profili jak i ingerencja władzy w działalność serwisu internetowego budzą te same emocje i wątpliwości".

Wskazała, że minister cyfryzacji nie jest uprawniony do regulowania treści oraz działań serwisów internetowych. Zaznaczyła, że regulamin Facebooka jest taki sam na całym świecie.

"Pytanie czy i do jakiego stopnia serwis Facebook jest uprawniony do regulowania aktywności użytkowników i jak ma się zmieścić między zasadą wolności słowa a wymaganiami ochrony użytkowników przed nieodpowiednimi zrachowaniami i treściami, jeśli ocena treści i zachowań jest subiektywna, a treści i zachowania silnie lokalnie uwarunkowane. O tym będziemy rozmawiać" - dodała.

Tegoroczny Marsz Niepodległości - pod hasłem "Polska bastionem Europy" - który przejdzie 11 listopada ulicami Warszawy, rozpocznie się o godz. 14 na rondzie Dmowskiego, następnie uczestnicy przejdą Al. Jerozolimskimi i mostem Poniatowskiego na błonia stadionu PGE Narodowy.

Organizatorami Marszu Niepodległości są dwie organizacje - Młodzież Wszechpolska oraz Obóz Narodowo-Radykalny Mazowsze. Jak poinformowała dyrektor stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor, w zgłoszeniu do miasta podano, że marszu weźmie udział ok. 50 tys. osób.(PAP)

krm/ as/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~Mechoptyk
> toczy się polityczna wojna
Jasne. W Rosji ciągle wojna trwa.
> 50 tys. osób
A gdzie tam! Jeszcze sie nie zaczeło a już milion przyszło.

Coś tu KOD-em i podobnymi wieje. Bo przecież oni wszyscy po jednej wódce.
~kladza
FB - kto się tam pokazuje, tego ja nie szanuje. Właściwa strona na właściwym miejscu. Więcej słów nie trzeba, każdy widzi.
~Yard
"Polska bastionem Europy". Niezły ten bastion. Od jednej strony ogrodzony siatką drucianą i rowem, od drugiej lasem. Z dwóch pozostałych stron bez granic. A w środku ekpia generująca długi ku uciesze nierozgarniętych nędzarzy.

Chyba pójdę popatrzeć jak wygląda od środka ta doroczna impreza dla bezmajętnych
"Polska bastionem Europy". Niezły ten bastion. Od jednej strony ogrodzony siatką drucianą i rowem, od drugiej lasem. Z dwóch pozostałych stron bez granic. A w środku ekpia generująca długi ku uciesze nierozgarniętych nędzarzy.

Chyba pójdę popatrzeć jak wygląda od środka ta doroczna impreza dla bezmajętnych nieumiejących myśleć samodzielnie którym jeszcze trzeba wytyczać drogę na planie miasta by się nie zgubili jak przyjadą zaszaleć.

Ciekawe gdzie tę bzdurę wymyślili tym razem. W Londynie, Nowym Jorku, Berlinie czy Budapeszcie? Czy jutro z nagłówków dowiemy się od Hillary że Trump to finansuje?
~OlgierdShlalski
Marsze niepodległości 2016!

Ty także możesz przebrać się za prawdziwego Polaka lub patriotę! Wystarczy owinąć się flagą!

Jeśli jeszcze nie porzuciłeś szkoły i nauki, nie zaniedbałeś treningów i rodziny, jeśli jeszcze nie ma cię w rejestrach policyjnych, masz czyste konto bez wyroków i nie masz teczki
Marsze niepodległości 2016!

Ty także możesz przebrać się za prawdziwego Polaka lub patriotę! Wystarczy owinąć się flagą!

Jeśli jeszcze nie porzuciłeś szkoły i nauki, nie zaniedbałeś treningów i rodziny, jeśli jeszcze nie ma cię w rejestrach policyjnych, masz czyste konto bez wyroków i nie masz teczki na bezpiece, nie ciągasz ogona za sobą na ulicy lub przynajmniej nie pomyślałeś o możliwości zostania mięsem armatnim ginącym za ich ojczyznę to ta oferta jest właśnie dla ciebie!

Musisz się w końcu ujawnić! Hałas i zadyma to podstawa twojej narodowej tożsamości!

W programie tradycyjnie:
- palenie rac pod jakimś pomnikiem (koniecznie kup co najmniej jedną racę do odpalenia jak by mało było ci władzy i pracodawców palących w kominku twoimi pieniędzmi),
- wyrywanie płyt chodnikowych i krawężników pod komitetem wojewódzkim (jak by ci podatki były za niskie a marnowane fundusze publiczne za mało kuły w oczy),
- wojna na pały, gaz i kostkrę brukową z prawdziwym ZOMO,
- prowokacje i utarczki słowne,
- gry uliczne z kryminalnymi,
- palenie wozów transmisyjnych,
- wznoszenie antysemickich haseł,
- niszczenie budek z kebabem po zakończeniu konsumpcji tegoż,
- poczucie jedności w trwaniu w nieprzemyślanych ideach wbrew współczesnemu społeczeństwu i przeciwko nowoczesnej gospodarce,
- zlot kółek fotograficznych wszystkich ważniejszych okolicznych i światowych służb,
- wzajemna infiltracja środowisk.

A do tego przeziębienie na jesiennym syfie gratis z leczeniem za co najmniej 50zł, za które zapłacisz z własnej kieszeni!

Oferta jest skierowana także dla osób ze środowisk LGBT i Lewackich - Polska jest także dla nich więc i oni będą mieć swój marsz! Jeśli jeszcze nie wiesz, to właśnie po to ginęli twoi dziadowie i ojcowie za ich ojczyznę! Bądź postępowy jak szef pewnej partii narodowościowej, ktory publicznei oświadczył ostatnio że jego partia jest dla wszystkich!

Akcję wspierają wszystkie ważniejsze media, które bez ciebie nie mogą żyć!

Serdecznie zaprasza cię na marsze centrala w Krakowie (oddział regionalny na Polskę spółka niejawna z nieograniczoną nieodpowiedzialnością).
~roro
kto sie założy ze mną o 100$ że ci tzw. 'narodowcy' nie potrafią nawet poprawnie pisać po polsku??? :)))
~R12
Zdanie zaczyna się od dużej litery. Przed "że" dajemy przecinek. Tyle w temacie twojej znajomości zasad pisania po polsku.
~AToNieciekawe
Żaden z narodowców nie idzie na żaden marsz.
Nie interesują nas też te wasze fejsbuki i pseudonarodowe organizacje.
Zaskakujące co?
~Orka
Orka do Halibuta: daj spokój, są tak zainteresowani że nie usuwają w nadziej że ktoś im jeszcze coś powie. I rozmawiasz z pustym telewizorem. Wszyscy już dawno wyjechali, nie ma potrzeby, drażnisz tylko niepotrzebnie ich służby.
~ocean odpowiada ~Orka
No właśnie. Dzieciaków z ulicy nie szkoda. Jak są głupi niech idą. Dostać pałą czy być wkręconym w temat podpalenia Tęczy to jest szczyt marzeń dla łebka sterowanego przez muzyka pracującego na zlecenie zawodowych dilerów narkotyków niszczących ten kraj.
~R12
Ludzie z FB nie znają w Polsce prawa, ale co im się dziwić jak nawet redakcja Bankier.pl ustawicznie łamie Konstytucję usuwając bezprawnie komentarze. Kłania się art 54 Konstytucji.

Powiązane: Marsz niepodległości

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki