REKLAMA
PROMOCJA CITI I BANKIER.PL

FORTE: pisemne stanowisko Zarządu FABRYK MEBLI „FORTE” S.A. dotyczące połączenia FABRYK MEBLI „FORTE” S.A. z MEBLE POLONIA Sp. z o.o.

2011-06-16 10:01
publikacja
2011-06-16 10:01
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 15 / 2011
Data sporządzenia: 2011-06-16
Skrócona nazwa emitenta
FORTE
Temat
pisemne stanowisko Zarządu FABRYK MEBLI "FORTE" S.A. dotyczące połączenia FABRYK MEBLI "FORTE" S.A. z MEBLE POLONIA Sp. z o.o.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd FABRYK MEBLI "FORTE" S.A. z siedzibą w Ostrowi Mazowieckiej (Zarząd) przedstawia poniżej pisemne stanowisko Zarządu odnośnie planowanego połączenia FABRYK MEBLI "FORTE" S.A. z siedzibą w Ostrowi Mazowieckiej (Spółka Przejmująca) z MEBLE POLONIA Sp. z o.o. z siedzibą w Ostrowi Mazowieckiej (Spółka Przejmowana).

Połączenie FABRYK MEBLI "FORTE" S.A i MEBLE POLONIA Sp. z o. o. będzie miało pozytywny wpływ na sytuację biznesową i ekonomiczną Emitenta i Grupy Kapitałowej FABRYK MEBLI "FORTE" S.A. Podstawą decyzji o planowanym połączeniu są względy ekonomiczne, w szczególności redukcja kosztów funkcjonowania Grupy Kapitałowej FABRYK MEBLI "FORTE" S.A. (Grupa Kapitałowa) poprzez uproszczenie struktur organizacyjnych, wyeliminowanie obrotów wewnętrznych, zmniejszenie kosztów ponoszonych w procesie zarządzania, zwiększenie efektywności działania zwłaszcza w obszarze handlu detalicznego, optymalizację kosztów zarządu oraz ekonomiczne gospodarowanie zasobami ludzkimi. Wskazane powyżej czynniki pozwolą na bardziej efektywną organizację Grupy Kapitałowej, będą miały pozytywny wpływ na zwiększenie wykorzystywania jej siły i potencjału, co w przyszłości powinno bezpośrednio przełożyć się na wyniki finansowe osiągane przez Grupę Kapitałową.

Połączenie zostanie dokonane poprzez przeniesienie całego majątku spółki MEBLE POLONIA Sp. z o. o. (Spółka przejmowana) na FABRYKI MEBLI "FORTE" S.A. (Spółka przejmująca).

MEBLE POLONIA Sp. z o. o. należy do Grupy Kapitałowej FABRYK MEBLI "FORTE" S.A. i objęta jest konsolidacją. FABRYKI MEBLI "FORTE" S.A. jest jedynym udziałowcem MEBLE POLONIA Sp. z o. o.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2011-06-16 Maciej Formanowicz Prezes Zarządu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Załóż konto osobiste w apce Moje ING i zgarnij do 600 zł w promocjach od ING
Załóż konto osobiste w apce Moje ING i zgarnij do 600 zł w promocjach od ING

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki