Euforia na ukraińskich spółkach

2015-02-12 13:00
publikacja
2015-02-12 13:00
fot. ingimage /

Porozumienie w Mińsku, które daje nadzieję na zakończenie wschodnioukraińskiego konfliktu, spowodowała euforię nie tylko na rynku rosyjskim. Mocno zyskują również indeksy w Kijowie oraz ukraińskie spółki notowane na GPW.

Chwilę po godzinie 12:30 ukraiński indeks giełdowy UX zyskiwał 7,6% względem wczorajszego zamknięcia. Rynek w Kijowie znalazł się tym samym na poziomach najwyższych od przełomu października i listopada 2014.

Kernel zyskuje niemal 9% (Bankier.pl)

Mocno zyskują także ukraińskie spółki notowane na warszawskim parkiecie. Akcje KSG Agro drożeją o niemal 13%, Coal Energy o 10%, Milkilandu o blisko 6%, a Astarty o 2,3%. Umacnia się także notowany wśród blue chipów Kernel, którego wartość rynkowa rośnie o 8,15%. Jest on obecnie tym samym najmocniejszą spółką w całym WIG-u 20.

Tak znaczące wzrosty ukraińskich spółek należy tłumaczyć osiągnięciem porozumienia w sprawie wstrzymania walk na wschodniej Ukrainie. Układ z Mińska daje nadzieję na zakończenie konfliktu w Donbasie. Dodatkowo dzisiaj rano Międzynarodowy Fundusz Walutowy zgodził się na przekazanie władzom w Kijowie 17,5 mld dolarów w ramach nowego, czteroletniego programu tzw. rozszerzonego finansowania. Szefowa fundusz, Christine Lagarde, poinformowała, że w ciągu czterech lat Ukraina może otrzymać nawet 40 mld dolarów wsparcia

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~asdd
Na wigu jaka euforia? Sie juz przyzwyczaiłem ze zielone to czerwone na szulerni:-D Ciekawe czy juz wszystkich drobnych wykonczyly TFI i OFE Teraz bedzie abonament miesieczny i zmuszanie do obrotów ( wtedy darmo :-D)
~jasnowidz
„ Onet.pl - MFW Sypnie groszem Ukrainie” Hahaha. Nic bardziej mylnego. Dopiszą parę numerków w kompach i po zawodach. I teraz pytanie do fachowców. Skąd Ukraina ma wziąć na oddanie tą kasę - fizyczna kasę jak ona będzie im wirtualnie pożyczona. Tutaj nawet David Copperfield nie pomoże. Po prostu następna Grecja?„ Onet.pl - MFW Sypnie groszem Ukrainie” Hahaha. Nic bardziej mylnego. Dopiszą parę numerków w kompach i po zawodach. I teraz pytanie do fachowców. Skąd Ukraina ma wziąć na oddanie tą kasę - fizyczna kasę jak ona będzie im wirtualnie pożyczona. Tutaj nawet David Copperfield nie pomoże. Po prostu następna Grecja? Halo, widzicie tak działa drukowanie kasy, które zawsze, prowadzi do fiaska. To tylko takie przedłużanie stanu przed zgonem, i oszukiwanie teraźniejszości.
~Kermit
Trzeźwo myślący chyba widzą że każdy teraz chce dać kredyt Ukrainie żeby ja zadłużyć na maxa, to oddadzą za kilka lat gospodarkę za 1 USD jak nasi sprzedali Polskę 25 lat temu. Nawet u nas ostatnio, najbardziej obłowieni, świętowali rocznicę tego wydarzenia.

W całej taj ENTERowej ekonomi nastała era długu,
Trzeźwo myślący chyba widzą że każdy teraz chce dać kredyt Ukrainie żeby ja zadłużyć na maxa, to oddadzą za kilka lat gospodarkę za 1 USD jak nasi sprzedali Polskę 25 lat temu. Nawet u nas ostatnio, najbardziej obłowieni, świętowali rocznicę tego wydarzenia.

W całej taj ENTERowej ekonomi nastała era długu, czyli pasożytowania bogatych na biednych, nie mająca nic wspólnego z normalną bezinteresowną pomocą.
~foxi
Czarnoziem ! Czarnoziem ! Czarnoziem i
30 milionów konsumentów ...
~kolorowo_zyj
I znowu spekulanci dali sie oszukać Putinowi. Dopóki wojsko w Donbasie,spokoju nie będzie...
~dyzma
A ty dzieki tym spekulantom masz za darmo stypedium w POLSCE !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki