REKLAMA

„Pokojowa” euforia na moskiewskiej giełdzie

2015-02-12 10:37
publikacja
2015-02-12 10:37
fot. Xinhua/Sipa USA / EastNews

W reakcji na informacje o porozumieniu w sprawie zawieszenia broni na Ukrainie giełda w Moskwie zyskała ponad 5%, a rubel umocnił się do dolara o przeszło 3%.

O 10:30 RTS - dolarowy indeks moskiewskiej giełdy – rósł o 5,5%, osiągając najwyższy poziom od grudnia. Notowany w rublach indeks Micex zyskiwał 2,4%, wyznaczając 4-letnie maksimum. Zyskiwał także rubel: cena dolara spadła o ponad 3%, do 64,73 rubli.

Tak rosyjski rynek zareagował na słowa prezydenta Władimira Putina, który w czwartek rano ogłosił osiągnięcia porozumienia w sprawie wstrzymania walk na wschodniej Ukrainie.  

W górę ruszyły także indeksy w Europie. Niemiecki DAX zyskiwał 1,2%, paryski CAC40 rósł o 0,7%, a giełdy w Mediolanie i Madrycie rosły po 1,3%. Nie zareagował za to rynek walutowy, gdzie euro było notowane bez większych zmian po kursie 1,1336 dolara.

Krzysztof Kolany

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~plutarch
Kupują, znaczy że będą sprzedawać. Ze stratą :)
~icekris
Proszę zwrócić uwagę co sie wydarzy na froncie do 15.02.2015 !!!
~roger45
Media juz nic zlego o Łukaszence nie pisza. A pisali oj pisali. Malo tego Lukaszence kiedys zabroniono wjazdu do UE, ale po co ma tam jechac gdy przywodcy UE sami do niego przyjechali.
Ach ta polityka i te media....
~dyjdyd
szkoda że nikt nie pisze na czym ma polegać ten pokój...
~hossa_fan
jest hossa od początku stycznia na giełdach państw rozwiniętych a anale pisali, że wszystko w cenach i nie urośnie dlatego rośnie i będzie rosnąć.
~Flex
Żadne porozumienie bez udziału USraela jako głównej politycznej siły sprawczej tej wojny nie zapewni trwałego pokoju. Dopóki Putin i Rosja nie dostaną trwałych i 100% gwarancji że usa nie będzie podsuwać pod jej granice instalacji przeciwrakietowych i sił nato, Rosja będzie dążyć do utrzymywania w krajach ościennych Żadne porozumienie bez udziału USraela jako głównej politycznej siły sprawczej tej wojny nie zapewni trwałego pokoju. Dopóki Putin i Rosja nie dostaną trwałych i 100% gwarancji że usa nie będzie podsuwać pod jej granice instalacji przeciwrakietowych i sił nato, Rosja będzie dążyć do utrzymywania w krajach ościennych destabilizacjii napięcia, czyli stanu uniemożliwiającego USraelcom podchodzenie pod jej granice. Szkoda mi Ukraińców bo w wyniku rakietowych geoszachów i parciu usa żeby powiedzieć Rosji mat cierpią niewinni ludzie, Konflikt prawdopodobnie uda się jakoś zamrozić, ale Ukraińcy ekonomicznie zaczną cierpieć dopiero teraz, jak zaciśnięta na szyi pętla długów zaciągniętych na wojnę zdusi ich gospodarkę do stanu agonalnego (jak grecką).
~Inwestor
100% racji Flex. Nic dodać, nic ująć.
~Peti
Wiesz co , jakoś Polakom bliżej do USA niż do Kacapii - tak było zawsze i będzie , i tego nie zmienisz choćbyś pisał setki propagandowych postów. Miłej pracy.
~Flex odpowiada ~Peti
Mój post nie jest propagandą tylko wyrazem niezależnego myślenia. Może się zdziwisz, ale od 2004 r. corocznie spędzam śr.2 tyg. i mam okazję obserwować co się dzieje na zachodzie Ukrainy rozmawiać z ludźmi i próbować ich zrozumieć. Tak samo staram się zrozumieć postępowanie Rosji i Putina. Po latach ustępowania Mój post nie jest propagandą tylko wyrazem niezależnego myślenia. Może się zdziwisz, ale od 2004 r. corocznie spędzam śr.2 tyg. i mam okazję obserwować co się dzieje na zachodzie Ukrainy rozmawiać z ludźmi i próbować ich zrozumieć. Tak samo staram się zrozumieć postępowanie Rosji i Putina. Po latach ustępowania pola powiedzieli stanowczo nie, najpierw w 2008 w Abchazji, teraz na Ukrainie. Nie jest to raczej objaw jak próbują wmawiać nam media choroby psychicznej Putina, a działania wyprzedzające i blokujące zamiary USA.

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki