REKLAMA

Podwyżki cen prądu. Trzy spółki złożyły do URE wnioski o wzrost taryf

2022-07-08 17:04
publikacja
2022-07-08 17:04

Energa, Enea i Tauron złożyły do URE wnioski o zmianę obowiązującej taryfy na sprzedaż energii odbiorcom w gospodarstwach domowych - podał portal WysokieNapiecie.pl, powołując się na nieoficjalne informacje.

Podwyżki cen prądu. Trzy spółki złożyły do URE wnioski o wzrost taryf
Podwyżki cen prądu. Trzy spółki złożyły do URE wnioski o wzrost taryf
fot. PrzemoN / / Shutterstock

Z informacji portalu wynika, że najniższy wiosek (złożony przez Tauron), opiewa na ok. 6 proc. do końca 2022 roku. 

W kwietniu prezes URE, Rafał Gawin, mówił, że wysokie ceny energii raczej się utrzymają i to nie tylko przez najbliższe miesiące.

"Trudno się spodziewać, że sytuacja w przyszłym roku gwałtownie się zmieni na lepsze i wrócimy do ceny energii sprzed półtora roku. Prawdopodobnie nie. Myślę, że będziemy się mierzyli raczej z wysokimi cenami energii elektrycznej i gazu" - mówił. "Wydaje mi się, że ceny raczej się utrzymają i raczej powinniśmy się na to nastawić" - dodał, zaznaczając, że w dzisiejszej sytuacji trudno jest cokolwiek wiarygodnie prognozować. "Należy się raczej spodziewać, że taka sytuacja potrwa nie tylko przez najbliższe miesiące" - podkreślił.

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (30)

dodaj komentarz
warszawyak
a ja postawiłem domecek 35 m2 na wsi. Technologia szkieletowa ze słupów świerkowych 16 cm x cm . Między słupy dałem wełnę skalną 15 cm. Od wewnątrz kantówka świerkowa na obce pióro 5 cm. Na zewnątrz płyta OSB 1,5 cm i na to jeszcze 10 cm wełny skalnej, siatka i tynk. Na suficie wełna skalna 25 cm. W środku koza Jotul 3 . Mam w drewutni a ja postawiłem domecek 35 m2 na wsi. Technologia szkieletowa ze słupów świerkowych 16 cm x cm . Między słupy dałem wełnę skalną 15 cm. Od wewnątrz kantówka świerkowa na obce pióro 5 cm. Na zewnątrz płyta OSB 1,5 cm i na to jeszcze 10 cm wełny skalnej, siatka i tynk. Na suficie wełna skalna 25 cm. W środku koza Jotul 3 . Mam w drewutni 20 m3 drewna liściastego.150 m do jeziora . Dookoła lasy. Nie oglądam TV , chodzę na ryby na jagody na grzyby. Mam kolegów myśliwych. Jestem przygotowany na ciężkie czasy.
zoomek
Bardzo fajna opcja. Mi się podoba.
warszawyak
Mamy najlepszy rząd na świecie. Najlepszego prezydenta i premiera , którzy dbają o rodaków walcząc z determinacją o Ukrainu !!!
dadar123
O tak, skecz Teleexpress polecam ;)
lebero654
Zamiast opowiadać koszały opały o przyszłości, może by się Prezes URE pochwalił, jakie urząd podjął działania dla unowocześnienia systemu energetycznego i jaki jest udział w cenie prądu inwestycji modernizacyjnych u dostawców energii i operatorów sieci.
lebero654
Czy do wniosku monopoliści dołączyli uzasadnienie na co chcą wydać pieniądze? Czy na unowocześnienie sieci przesyłowych do współpracy z prosumentami czy na podwyżki dla zarządu i urzędników?
zoomek
Prosument to ten od destabilizacji sieci, co niestabilnie prąd generuje?
To już prosumentom dziekujemy - magazynujcie sobie bo tylko za wasze fanaberie musimy płacić.
kaczdzonjar
hehe, PiSland w całej okazałości - a w rezerwach budżetowych - pustki, Rostwoski mówił wiele razy że na 500+ nie ma, ale sPiSkowcy znaleźli i rozdali całe zapasy strategiczne na czarną godzinę- i dzisiaj mamy efekt. waluty , energia, paliwa itd wszystko up upu pu
bha
Cóż ...... Dodatkowe paliwo zapłonowe dla rosnącej i tak już jak w amoku rynkowej inflacji nienasyconej zachłanności.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Podwyżki cen prądu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki