REKLAMA

Emilewicz: Czas podnieść zasiłek dla bezrobotnych

2020-05-02 07:06
publikacja
2020-05-02 07:06

Pierwsza tarcza antykryzysowa ma działać do końca czerwca. I wtedy będzie dobry czas, kiedy zasiłek dla bezrobotnych powinien być podniesiony - powiedziała w sobotnim "Fakcie" Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju.

/ fot. Krystian Maj / Kancelaria Premiera RP

Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju została zapytana przez Fakt, czy wzrośnie zasiłek dla bezrobotnych.

Minister odpowiedziała, że odmrażana jest gospodarka, rząd zakłada, że powoli zacznie ona wracać na swoje tory. "Pierwsza tarcza (antykryzysowa - PAP) ma działać do końca czerwca. I wtedy będzie dobry czas, kiedy ten zasiłek powinien być podniesiony" - powiedziała wicepremier.

Dodała, że razem z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleną Maląg będzie przekonywać do tego rząd. "W ostatnich latach podnoszenie tego świadczenia nie było uzasadnione ze względu na bardzo dobry stan na rynku pracy. Zaczynaliśmy ten rok z rekordowo niskim 5-procentowym poziomem bezrobocia" - dodała.

mark/ je/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (161)

dodaj komentarz
loosac
Kiedy rzad obiecuje rozdawac pieniadze to znaczy, ze trzeba depozyty wycofac z bankow... Zaraz sie okaze, ze mamy wariant Cypryjski.
godunow1
Pani minister rozwoju promuje nieróbstwo. Brawo !
wsx
Polska to niby kraj o ustroju wolno-rynkowym tak nieśmiało można powiedzieć kapitalizm ale od paru lat zmieniamy się w republikę socjalistyczną rządzoną przez naczelnika. To co widzimy w polityce socjalnej jest jakimś kuriozum, 500+ wypłacane równo wszystkim? wiadomo że jest to narzędzie wyborcze ale nikt się nie wysilił Polska to niby kraj o ustroju wolno-rynkowym tak nieśmiało można powiedzieć kapitalizm ale od paru lat zmieniamy się w republikę socjalistyczną rządzoną przez naczelnika. To co widzimy w polityce socjalnej jest jakimś kuriozum, 500+ wypłacane równo wszystkim? wiadomo że jest to narzędzie wyborcze ale nikt się nie wysilił aby wziąć do ręki kalkulator i policzyć w skali 10lat jak można zadłużyć i zniszczyć gospodarkę, nikt się nie wysilił aby wprowadzić jakąś gradację jakiekolwiek zasady przyznawania tego zasiłku. W patologicznych rodzinach wielodzietnych w których dzieci traktowane są jak zwierzęta gospodarskie do zarabiania bezzębny pijany tatuś z niegasnącym petem nie myśli o pracy tylko że najstarsze dziecko zaraz będzie pełnoletnie i trzeba coś myśleć z mamusią aby budżet się zgadzał. Takich rodzin w naszym kraju jest sporo i będzie coraz więcej bo dzieci są nauczone takiego życia. Najbogatsi zarabiający pow. 20tyś. też by przeżyli bez zasiłku.
po_co
Wyjaśnij mi dlaczego podajesz skrajny przypadek i traktujesz go jako normę ? Wyniosłeś takie doświadczenia z domu, że zakładasz taką skalę tego zjawiska.

Większym marnotrawstwem było finansowanie Twojej edukacji bo jak widać to pieniądze wyrzucone w błoto.

W Polsce z pomocy z programu 500+ korzysta 6,8
Wyjaśnij mi dlaczego podajesz skrajny przypadek i traktujesz go jako normę ? Wyniosłeś takie doświadczenia z domu, że zakładasz taką skalę tego zjawiska.

Większym marnotrawstwem było finansowanie Twojej edukacji bo jak widać to pieniądze wyrzucone w błoto.

W Polsce z pomocy z programu 500+ korzysta 6,8 miliona osób z czego pomoc celową otrzymuje mniej niż 2000 dzieci.

Czyli Twój wywód dotyczy 0,3 PROMILA (nie procenta, PROMILA) osób.
Żeby porównać tą skalę do czegoś rzeczywistego, to tak jakbyś do basenu olimpijskiego wlał 1 litr soli i twierdził, że mówimy o Morzu Martwym.
po_co
Nie rozumiem dlaczego ktoś kto zarabia więcej niż reszta ma być odciętym od pomocy socjalnej ?
To właśnie taki pomysł rodzi zagrożenie, wniosek z tego jest prosty po co mam się starać i zarabiać więcej, budować biznes, zatrudniać ludzi dawać im pracę i zarobek skoro pojawi się ktoś kto lepiej wie ile mi się
Nie rozumiem dlaczego ktoś kto zarabia więcej niż reszta ma być odciętym od pomocy socjalnej ?
To właśnie taki pomysł rodzi zagrożenie, wniosek z tego jest prosty po co mam się starać i zarabiać więcej, budować biznes, zatrudniać ludzi dawać im pracę i zarobek skoro pojawi się ktoś kto lepiej wie ile mi się od życia należy i lata poświęcenia wrzuci do kosza.

Lepiej nic nie robić, zarabiać mało i dostawać pomoc.

No głupota jakich mało, czyli Twoją ideą jest wspieranie ludzi przeciętnych. Nie tych patologicznych bo to przecież złe, nie tych bogatych bo oni pewnie są z kręgów władzy i nepoty styczny sposób zdobili pracę i majątek ale tych średnich biduli którym tak trochę się chcę ale jednak nie do końca.

Nic ten naród nie mądrzeje, Piłsudski miał rację "Naród wspaniały, tylko ludzie ...".

Zamiast szukać przyczyn problemów w cudzej kieszeni albo w cudzym życiu zrób sobie rozprawkę ze swojego. Znajdziesz w nim równie wiele problemów jak u innych, a łatwiej jest leczyć swoje niż cudze - tylko trzeba chcieć i coś zrobić.
tomkooo odpowiada po_co
widzisz, tacy ludzie tu mieszkaja.
lata wbijania ludziom do glowy, ze jak bogaty to na pewno zlodziej, albo zly przedsiebiorca co na wyzysku sie dorobil.
im nie przetlumaczysz, ze nalezalo by wiecej dawac tym bogatszym, bo oni lepszy pozytek z tych pieniedzy zrobia.
dla nich lepiej utopic cala kase na "pomoc" tym
widzisz, tacy ludzie tu mieszkaja.
lata wbijania ludziom do glowy, ze jak bogaty to na pewno zlodziej, albo zly przedsiebiorca co na wyzysku sie dorobil.
im nie przetlumaczysz, ze nalezalo by wiecej dawac tym bogatszym, bo oni lepszy pozytek z tych pieniedzy zrobia.
dla nich lepiej utopic cala kase na "pomoc" tym biednym. tylko im nic nie pomoze, bo jaka maja motywacje do rozwoju, skoro czy sie stoi czy sie lezy to 500+ sie nalezy.
prosta zamiana na odliczenie od podatku byla by na plus, jakas motywacja do szukania lepszej pracy by byla. ale nie, lepiej hodowac imbecylow bo wtedy latwiej ich zmanipulowac przy glosowaniu.
meryt
Niemieckie 500+ od lat 50 XX w.
https://de.wikipedia.org/wiki/Kindergeld_(Deutschland)
wsx odpowiada po_co
Rodzin patologicznych w Polsce jest bardzo dużo, powinno im się pomagać w inny sposób np. aktywizację zachęty finansowe po podjęciu pracy, bony żywnościowe tak jest na zachodzie Europy. Samo słowo pomoc, zasiłek jakoś gryzie się z osobami zarabiającymi najwięcej. Widać po tym co piszesz jesteś oglądaczem TVP która Rodzin patologicznych w Polsce jest bardzo dużo, powinno im się pomagać w inny sposób np. aktywizację zachęty finansowe po podjęciu pracy, bony żywnościowe tak jest na zachodzie Europy. Samo słowo pomoc, zasiłek jakoś gryzie się z osobami zarabiającymi najwięcej. Widać po tym co piszesz jesteś oglądaczem TVP która za miliardy urabia takich mądrali jak ty którzy są ekspertami wszystkiego cytując Piłsudskiego.
loosac
Potraktuj to jako redukcje haraczu jaki co miesiac dajesz na nierobow z rzadu.
ajwaj
Przebijam 10x, np. 15 000+
nowy prezydent nazywa sie................AJWAJ

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki