Elon Musk znów chwali "Cyberpunka". Akcje CD Projekt w górę

2022-02-23 11:30
publikacja
2022-02-23 11:30
Elon Musk znów chwali "Cyberpunka". Akcje CD Projekt w górę
Elon Musk znów chwali "Cyberpunka". Akcje CD Projekt w górę
/ independent.ie

Twitterowa aktywność Elona Muska znów dotyczyła gry wydanej przez CD Projekt. W wątku rozpoczętym przez oficjalny profil "Cyberpunka" Musk napisał, że Tesla pracuje nad dostępnością gier ze Steam w samochodach.

Znając wpływ Muska na zachowanie inwestorów i psychologiczny aspekt inwestowania, w którym reakcja tłumu napędza chwilowe zwyżki, trudno nie powiązać rosnącego kursu CD Projektu z kolejnymi „rekomendacjami gry” od najbogatszego człowieka świata. Akcje dewelopera zyskują przed południem ok. 3,5 proc.  

Bankier.pl

Bez wątpienia pomaga też „nowe otwarcie” "Cyberpunka" wprowadzone zeszłotygodniowymi aktualizacjami. Według Steama na ich platformie po wypuszczeniu patcha 1.5 w grę jednocześnie grało około 60 tys. graczy – co jest najlepszym wynikiem od czasu premiery. Gra zyskała tam od 15 lutego również 3,8 tys., w większości pozytywnych, recenzji. Jak informował serwis gamesindustry.biz, w Wielkiej Brytanii w ciągu tygodnia w rezultacie aktualizacji sprzedaż tytułu wzrosła o 271 proc. tydzień do tygodnia i ponownie "Cyberpunk" pojawił na liście przebojów na miejscu 23. Na Steamie, oferującym wersję na PC, gra jest na 4. miejscu światowych bestsellerów (drugi jest "Dying Light 2" od polskiego Techlandu).

We wtorek minął tydzień od wydania aktualizacji na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X do najdroższej polskiej gry. CD Projekt wsparł również graczy pozostałych platform, wypuszczając długo oczekiwany patch 1.5, którego szeroki opis zrobiliśmy w artykule „Co dokładnie poprawił CD Projekt”.

Oficjalne twitterowe konto "Cyberpunka" postanowiło podziękować graczom za dotychczasowe wspólne doświadczenia. W odpowiedzi na ten tweet najbogatszy człowiek świata odpowiedział krótko „świetna gra”. Napisał również, że Night City ma piękną grafikę. 

Internauci szybko podchwycili aktywność Muska na Twitterze i zadali kilka pytań dotyczących nowych Tesli model S i X oraz Cybertrucka – futurystycznego pickupa pokazanego pierwszy raz w 2019 r. i czekającego cały czas na ostateczną wersję produkcyjną.

Jedno z pytań zadał Ryan McCaffrey, redaktor naczelny internetowego serwisu dla graczy IGN. Chciał wiedzieć, kiedy "Cyberpunk" będzie dostępny w modelach S i X. W odpowiedzi uzyskał informację, że Tesla pracuje nad ogólną dostępnością gier z platformy Steam, ale również konkretnymi tytułami. Ta pierwsza opcja jest dla firmy zadaniem w długim terminie.  

Inny użytkownik z konta „The Cybertruck Guy” zapytał, czy „Cyberpunk w Cybertrucku jest pewny, czy to raczej życzenie na przyszłość". W odpowiedzi Elon Musk odpisał tylko „100” – interpretacja należy już do graczy.

O wpływie twitterowego konta Elona Muska, które obserwuje ponad 74,6 mln osób, na rynki finansowe inwestorzy przekonali się już wielokrotnie. Sam Musk często wchodzi w interakcje z innymi użytkownikami, robiąc między innymi ankiety, np. „Czy powinien sprzedać 10 proc. swoich udziałów w Tesli?”. To natychmiast odbiło się na notowaniach amerykańskiego producenta aut elektrycznych, które spadły o 12 proc. następnego dnia. Innym razem tweety Muska wywołały gwałtowne wzrosty wyceny kryptowaluty dodgecoin. To też nie pierwszy raz, kiedy miliarder tweetuje o "Cyberpunku". Gra podobała mu się już na samym początku.

Promocja dla czytelników Bankier.pl

Finax przygotował promocję dla czytelników Bankier.pl. Każdy czytelnik, który spełni warunki promocji, otrzyma:

  1. Zwolnienie z pobierania prowizji manipulacyjnej za niskie wpłaty (czyli te poniżej kwoty 1000 EUR) na zawsze na wszystkich kontach (można ich otworzyć wiele w ramach jednego rachunku), które otworzy w Finax w okresie promocji.
  2. Voucher na darmowy miesiąc abonamentu w portalu Legimi na e-booki oraz audiobooki dostępne w ofercie, do wykorzystania w ciągu jednego roku (voucher zostanie wysłany w pierwszym tygodniu marca 2022 r.)

Aby skorzystać z promocji, w okresie od 14 do 28 lutego 2022 r. (okres promocji) należy wykonać następujące kroki:

  1. Kliknąć w link Bankier.pl prowadzący do strony internetowej Finax.
  2. Przejść w ten sposób  na stronę internetową Finax i otworzyć rachunek.
  3. Wpłacić na rachunek Finax pierwszy depozyt (wystarczy 150 zł).

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów, czyli osób, które nigdy nie posiadały konta w Finax.

Wprowadzenie gier do samochodów przyszłości to być może otwarcie nowej płaszczyzny dochodowego biznesu, jakim będzie rozrywka samochodowa, w których wielu, również w roli pasażera, spędza czasami godziny w ciągu tygodnia. Nie zapominajmy też, że pionierska rozwiązania Tesli rozwijają modele ich samochodów jako autonomicznych środków transportu bez konieczności angażowania kierowcy w jego prowadzenie. Tesla w ubiegłym roku sprzedała ponad 900 tys. aut. Nową kartą w historii może być doprowadzenie do seryjnej produkcji Cybertrucka, którego pierwsze dostawy miały być już w 2021 r. Opóźnienia według Reutersa mają sięgnąć początku 2023 r., kiedy auto będzie mogło być produkowane. 

Michał Kubicki

Źródło:
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (14)

dodaj komentarz
kremik
Trochę wtopa gdy pisze się artykuł na temat wzrostu akcji i wyciąga (pochopne wnioski) a dzień się jeszcze nie skończył :) Akcje wróciły do poziomu 169 PLN :D
pstrzezek
Kupił to chwali. Za moment będzie sprzedawał. Chłop ma z was ubaw jakich mało ;)))
ameba1
Elon to je dopiero spekulant :) Ludzie tak bardzo sugerują się jego opiniami, że zapominają iż on też bierze czynny udział w handlu. A co to oznacza, to każdy się domyśla.
newpiotr
coś wisi w powietrzu dzisiaj rano Musk, później konferencja CD z Goldman Sachs. Może Musk kupił pakiet akcji i dzisiaj to ogłoszą. Jeśli tak to jutro tutaj będzie 500zł za akcje lub otworzą się dopiero w piątek
m1410
Musk ma iloraz inteligencji 35. Robienie sensacji z tego co z siebie wydał to brak szacunku do samego siebie. Gry komputerowe to rozrywka dołów społecznych jak piłka.
m1410
Małpa z pieniędzmi zostaje małpą, niezależnie czy jest Muskiem czy jakimś piłkarzykiem albo innym sportowcem o umiejętnościach foki z cyrkużonglującej piłką. Różnica że gawiedź kupuje bilety.
dziadekjarek odpowiada m1410
Zazdrość to pierwotny instynkt tak jak ty
m1410 odpowiada dziadekjarek
Ale to nie jest zazdrość. Wręcz przeciwnie, raczej pogarda dla współczesnych małp bożyszcze motłochu.
itso_kal
najbogatszy długo nie będzie bo się pierdołami zajmuje
nonnn
odczep sie:) tesle zasilane Doge-coinami to dobry pomysl

Powiązane: "Cyberpunk 2077" od CD Projektu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki