REKLAMA

Elon Musk „nagania” na dogecoina. Kryptowaluta z memem w tle znów mocno w górę

Michał Żuławiński2021-02-04 09:35analityk Bankier.pl
publikacja
2021-02-04 09:35
Elon Musk „nagania” na dogecoina. Kryptowaluta z memem w tle znów mocno w górę
Elon Musk „nagania” na dogecoina. Kryptowaluta z memem w tle znów mocno w górę
fot. Elon Musk /

Zdążyliśmy już przywyknąć do tego, że wpisy Elona Muska wywołują natychmiastową reakcję na rynkach. Tym razem jest ona mocniejsza, bo najbogatszy człowiek świata zdecydowanie wsparł jedną z kryptowalut.

„Znikam z Twittera na jakiś czas” – napisał 2 lutego najbogatszy człowiek świata. Przerwa była krótka – już dziś Elon Musk nie tylko twittuje w najlepsze, ale i ponownie wspiera notowania dogecoina.

Dogecoin, stworzona w 2013 r. kryptowaluta bazująca na internetowych memach z psem rasy shiba inu, to kolejny bohater „redditowej rewolucji” obserwowanej od kilkunastu dni na rynkach. Ostry rajd kryptowaluty miał już miejsce w ubiegłym tygodniu, w czym palce również pośrednio maczał Elon Musk.

Tym razem założyciel Tesli nie ucieka się do wyszukanych aluzji – miliarder najpierw zamieścił wpis rakiety zmierzającej w kierunku księżyca (w giełdowym slangu jest to alegoria potężnych wzrostów), a potem zasugerował nazwę kryptowaluty.

W dalszych wpisach Musk dodał, że „Doge waluta ludu” oraz „żadnych szczytów i dołków, tylko doge”.

Jak łatwo się domyślić, po wsparciu ze strony konta, które śledzi 45 mln osób, notowania dogecoina błyskawicznie ruszyły w górę. Jednostka kryptowaluty wyceniana jest na 0,057 USD czyli o 75 proc. wyżej niż wczoraj o tej samej porze. To jeszcze nie historyczne szczyty z ubiegłego tygodnia, ale dogecoin wydaje się być na dobrej drodze, aby je przebić.

W czwartkowy poranek drożeją także inne kryptowaluty, w tym najpopularniejsza z nich – bitcoin. Notowania „króla kryptowalut” sięgają 38 500 USD, co jest najwyższym poziomem od połowy stycznia. W ostatnich dniach bitcoin również otrzymał wsparcie ze strony Elona Muska, o czym pisaliśmy w tym artykule.

Najbogatszy człowiek świata z majątkiem szacowanym na 204 mld USD (większość w akcjach Tesli) nie pochylił się natomiast nad drugą najpopularniejszą kryptowalutą czyli Ethereum. Nie przeszkadza to tej kryptowalucie przebijać 1670 USD i w ostatnich dniach śrubować historyczne maksima (poprzedni rekord to 1250 USD ze stycznia 2018 r.).

Źródło:
Michał Żuławiński
Michał Żuławiński
analityk Bankier.pl

Redaktor prowadzący działu Rynki Bankier.pl. Wraz z zespołem śledzi bieżące wydarzenia na polskiej giełdzie i globalnych rynkach finansowych, analizuje dane gospodarcze z kraju i ze świata, monitoruje politykę banków centralnych itp. Miłośnik nowych technologii, zarówno w obszarze mediów, jak i szeroko pojętego inwestowania. Laureat nagrody specjalnej w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych Narodowego Banku Polskiego im. Władysława Grabskiego. Tel: 604 678 518

Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
dar88ek
jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem kryptowalut, to polecam tą stronę
https://www.binance.com/pl/register?ref=19023532
jandziekonski
Pompowanie bańki, jak w kryzysie lat 20, czy w bańce dot-com...
macierz
Ten majątek Muska to pic na wodę i fotomontaż, jedna wielka bańka, która kiedyś wypierdzieli Muska naprawdę w kosmos, i powrotu już nie będzie.
Wszystkie te elektryczne samochody to jeden wielki przekręt na kasie, przy tych technologiach na których są obecnie produkowane, to tylko zabawka dla bogatych i naiwnych.Niemcy
Ten majątek Muska to pic na wodę i fotomontaż, jedna wielka bańka, która kiedyś wypierdzieli Muska naprawdę w kosmos, i powrotu już nie będzie.
Wszystkie te elektryczne samochody to jeden wielki przekręt na kasie, przy tych technologiach na których są obecnie produkowane, to tylko zabawka dla bogatych i naiwnych.Niemcy ostatnio prowadzili testy tych samochodów zimą u siebie, przy temperaturze ok 0 do 4 stopni, na autostradach, samochody traciły energie już po ponad 100 kilometrach jazdy, wniosek był jeden, samochód tylko do jazdy po mieście, a przecież zimy są jeszcze bardziej zimne, tak więc póki co elektryczne samochody świata nie zawojują.
po_co
Przy okazji produkcji samochodów elektrycznych odbyła się potężna ewolucja w przemyśle związana z silnikami, a ty skupiasz się na jednym elemencie samochodu którego nawet nie potrafisz nazwać ;-)
To tylko magazyn, wszystko wskazuje, że przyszłością mogą być samochody oparte o ogniwa wodorowe ale cała technologia
Przy okazji produkcji samochodów elektrycznych odbyła się potężna ewolucja w przemyśle związana z silnikami, a ty skupiasz się na jednym elemencie samochodu którego nawet nie potrafisz nazwać ;-)
To tylko magazyn, wszystko wskazuje, że przyszłością mogą być samochody oparte o ogniwa wodorowe ale cała technologia będzie już przygotowana.

Tak właśnie buduje się przyszłość czyli rozwija nowe gałęzie krok po kroku, nie polecielibyśmy w kosmos bez wynalezienia tranzystora tak samo gdyby nie druga wojna światowa i rakiety V2 to ten proces trwał by znacznie dłużej.

Dlatego nie każde rozwiązanie mus być tym które zostanie wdrożone do masowej produkcji ale z pewnością firma Muska przyczyniła się w ogromnym stopniu do rozwoju branży. Warto pamiętać również o Toyocie która wiele lat wcześniej zaczęła rozwijać technologie hybrydowe - niemniej oparte na konwencjonalnym silniku spalinowym co już niebawem może okazać się poważnym hamulcem.
hfjdj odpowiada po_co
Jakaż to potężna ewolucja odbyła się jeżeli chodzi o te silniki?
mishigana
Jak widać w tym przypadku nie mam do czynienia ze sterowaniem rynkiem :)
Fajny ten kapitalizm. Taki nie za uczciwy.
demeryt_69
Co ma niby do tego kapitalizm?
mishigana odpowiada demeryt_69
A w jakim systemie odbywa się ta cała gierka??
Kapitalizmowi przyświecają oczywiście inne idee. Mój komentarz to nie krytyka tego systemu, a raczej zwrócenie uwagi, jak bardzo został on wypaczony.
demeryt_69
Musk to naprawdę najbogatszy człowiek świata?
sel
Cały ten świat coinów to jeden wielki AmberGold , a nawet nie , bo tam jednak zostało 15% kapitału, a w coinach siedzi tylko to co zechcą dać kolejni naiwni , a w papierowych inwestycjach na ETFy na srebro i złoto nie ma nawet 7% pokrycia w metalu... Balony na akcjach nie gwarantują nawet 5% , A OBLIGACJE gdy długi są Cały ten świat coinów to jeden wielki AmberGold , a nawet nie , bo tam jednak zostało 15% kapitału, a w coinach siedzi tylko to co zechcą dać kolejni naiwni , a w papierowych inwestycjach na ETFy na srebro i złoto nie ma nawet 7% pokrycia w metalu... Balony na akcjach nie gwarantują nawet 5% , A OBLIGACJE gdy długi są nie wypłacalne i nie do spłacenia , będą spłacone ale jak się dodrukuje przynajmniej jeszcze 5 razy tyle każdej waluty ..Mamy świat wirtualnych inwestycji wirtualnych pieniędzy , ale tylko w wirtualne nieistniejące w świecie rzeczywistym dobra.

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki