REKLAMA

Elon Musk wspiera bitcoina. Kurs wystrzelił

Marcin Dziadkowiak2021-01-29 13:20, akt.2021-01-29 18:07zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl
publikacja
2021-01-29 13:20
aktualizacja
2021-01-29 18:07
Elon Musk wspiera bitcoina. Kurs wystrzelił
Elon Musk wspiera bitcoina. Kurs wystrzelił
/ Twitter

Oprócz „redditowej rewolucji” na WallStreet, w ostatnich dniach przybrała na sile druga moda – tweety (lub innego rodzaju działania) znanych ludzi na temat instrumentów finansowych, czego efektem są znaczne ruchy cenowe wspominanych przez nich instrumentów.

Najświeższy przypadek to bitcoin – najbardziej znana na świecie krytpowaluta, która osiągnęła 8 stycznia rekord wszech czasów na poziomie ok. 42 tys. dolarów. Od tamtego czasu znajdowała się w ruchu korekcyjnym, który w najniższym momencie osiągnął kurs bliski 29 tys. dolarów, czyli ponad 30 proc. poniżej szczytu.

Tak było jeszcze dwa dni temu. Jednak dzisiaj wszystko się zmieniło za sprawą Elona Muska. Wystarczyło, żeby twórca Tesli zmienił swój opis w sekcji bio na twitterowym profilu umieszczając wyraz i ikonkę bitcoina i kurs bitcoina w przeciągu godziny zyskał 10 proc.

Jeszcze tuż po godz. 9 kurs bitcoina wynosił ok. 32 tys. dolarów, by po godzinie wzrosnąć do ok. 38 tys. dolarów. Po godz. 13 kurs bitcoina, po lekkiej korekcie, zbliża się do 37 tys. dolarów. Po południu korekta dzisiejszych wzrostów pogłębia się i o godz. 18 kurs bitcoina kształtuje się na poziomie 35,8 tys. dolarów, co ogranicza jego dzisiejsze wzrosty do 7,5 proc.

Dodatkowo wkrótce po zmianie opisu, Musk umieścił tajemniczego twitta o treści „In retrospect, it was inevitable.” Być może oznacza to, że jakaś wzmianka o bitcoinie na twitterowym profilu najbogatszego człowieka na świecie musiała się wydarzyć.

W ostatnich dnia Musk, którego twitterowy profil obserwuje blisko 44 mln osób, przychylnie wypowiadał się także na temat „Cyberpunk 2077” CD Projektu. Pisał m.in. o możliwości gry w najświeższą superprodukcję polskiej spółki w samochodach Tesla. Mógł to być, oprócz zamykania „szortów” na CD Projekt, jeden z powodów wzrostów, jakie kurs spółki notował w ostatnich dniach. Kurs największego polskiego producenta gier wzrósł w ostatnich dniach z 240 do 375 zł, a tylko na czwartkowej sesji wzrost wyniósł blisko 16 proc. Dziś jednak, pomimo twitta Muska, notowania CD Projektu mocno korygują wczorajsze wzrosty.

Właściciel Tesli twittował także ostatnio na temat spółki GameStop, na której inwestorzy z Reddita utarli nosa funduszom. Wsparł w ten sposób „redditową rewolucję”, bowiem po jego twicie akcje spółki zaczęły jeszcze szybciej piąć się w górę.

To nie pierwsza „przygoda” Muska z bitcoinem. Dotychczas jednak wpisy Muska odnosiły się do prób oszustw, jakie miały miejsce na Twitterze. W ubiegłym roku niezidentyfikowani hakerzy uzyskali dostęp do twitterowych kont m.in. Elona Muska, Baracka Obamy, Billa Gatesa, Joe Bidena i wielu innych znanych osób, próbując naciągnąć internautów na wysłanie oszustom pieniędzy w formie bitcoinów. Zwykle jednak nie mamy do czynienia z włamaniami na konta, ale zakładaniem kont, które podszywają się pod znanych ludzi. W jednej z wymian zdań właśnie na temat takich twitterowych oszustów, Musk ujawnił swój stan posiadania bitcoinów.

Źródło:
Marcin Dziadkowiak
Marcin Dziadkowiak
zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl

Zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl. Już w czasie studiów na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu rynki kapitałowe stały się jego pasją, która pozwoliła mu rozpocząć pracę w Bankier.pl i rozwijać dział giełdowy. Zainteresowanie sprawami krajowymi i zagranicznymi pozwoliło mu także spełnić się w pracy w prowadzeniu newsroomu. Jego ambicją jest, aby Bankier.pl był wciąż najlepszym źródłem informacji, nie tylko dla inwestorów giełdowych.

Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (13)

dodaj komentarz
bankster-kreator
Widziałem te spadki rano na 32k se myślę może wezmę i jak pierdnie do góry by odreagować po nocnych spadkach chociaż o 1-2k to od razu sprzedaję. Wracam ze sklepu chce kupić patrzę i oczom nie wierzę... 38k. Adiosss... teraz to niech sobie kupują twiterrowcy. Ewentualnie przy 44k coś można próbować na dłuższy termin Widziałem te spadki rano na 32k se myślę może wezmę i jak pierdnie do góry by odreagować po nocnych spadkach chociaż o 1-2k to od razu sprzedaję. Wracam ze sklepu chce kupić patrzę i oczom nie wierzę... 38k. Adiosss... teraz to niech sobie kupują twiterrowcy. Ewentualnie przy 44k coś można próbować na dłuższy termin ze stop lossem ale nic pewnego. Rynek jest już przegrzany w krótkim okresie.
bankster-kreator
To jest Bitcoin. Tak jak już kiedyś pisałem ten rollercoaster trzeba lubić. Ja zawsze lubiłem rollercoaster. Moja ulubiona atrakcja w każdym wesołym miasteczku. Nigdy nie jarały mnie nudne kręcące się w kółko koniki na karuzeli na których nic się nie działo - jak nudne akcje na GPW... Albo szybkie kolejki albo nie To jest Bitcoin. Tak jak już kiedyś pisałem ten rollercoaster trzeba lubić. Ja zawsze lubiłem rollercoaster. Moja ulubiona atrakcja w każdym wesołym miasteczku. Nigdy nie jarały mnie nudne kręcące się w kółko koniki na karuzeli na których nic się nie działo - jak nudne akcje na GPW... Albo szybkie kolejki albo nie ma sensu iść do wesołego miasteczka. Nie ma półśrodków. Wsiadamy w odpowiednim momencie, zapinamy pasy i lecimy.
batic
patrz lepiej na dogecoin xD ludzie spekulują, że Musk ogłosi go oficjalną walutą na Marsie... cyrk na kółkach
ractaros96 odpowiada batic
Myślałem sobie dzisiaj, co by było jakbym sobie trzymał Dogecoin i nagle 5-krotnie zwiększył wartość swojego majątku - w ciągu jednego dnia. To prawie jak wygrana w lotto. Staram się nie myśleć o tym co było i co mnie ominęło w świecie kryptowalut, bo można sobie psychikę zniszczyć takim gdybaniem i poczuciem żalu.
syn_kornela odpowiada ractaros96
Pomyśl lepiej co być zrobił biorąc all in CDP przed premierą po 460 i sprzedając w po 250 kilka dni później.
ractaros96 odpowiada syn_kornela
Zaskoczę Cię, bo myślałem co by było, jakbym kilka lat temu zainwestował w CDP, ale wtedy nie miałem nawet 18 lat, nie mówiąc o pieniądzach zaoszczędzonych z mojej pierwszej pracy.
goldbaker
A ponoć jest odporny na manipulacje.
batic
O tym, że Musk miałby wrzucić część rezerw gotówkowych Tesli w bitcoina chodzą plotki od grudnia (namawiał go do tego CEO MicroStrategy, Michael Saylor, jako hedge do drukowanego dolara). Taki ruch zapowiadałby napływ inwestorów instytucjonalnych, więc nie ma się co dziwić reakcji rynku ;)
ractaros96 odpowiada batic
Co udowadnia, że kurs Bitcoina reaguje na to co się dzieje w świecie, całkiem tak jak kiedyś giełda, zanim nastał czas nieskończonych wzrostów pomimo pogarszających się wskaźników gospodarczych.
lorelie
Zidiocenie społeczeństwa zachodniego jest przerażające. Polsko trzymaj się.

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki