REKLAMA

Eksplozja w meczecie w Kabulu. Są ofiary

2022-08-17 21:46
publikacja
2022-08-17 21:46
Eksplozja w meczecie w Kabulu. Są ofiary
Eksplozja w meczecie w Kabulu. Są ofiary
fot. kursat-bayhan / / Shutterstock

Podczas wieczornych modlitw w meczecie w stolicy Afganistanu - Kabulu, w środę doszło do silnego wybuchu, w którym zginęły co najmniej trzy osoby - poinformowała agencja AFP. Miejscowa policja nie podaje jeszcze konkretnych danych dotyczących zdarzenia.

Według agencji AP eksplozję wywołał zamachowiec-samobójca.

Według lokalnych służb jest wiele ofiar wybuchu, ale nie wiadomo dokładnie, ile osób zginęło, a ile jest rannych. Jeden z talibskich urzędników powiedział agencji Reuters, że 35 osób mogło zostać poszkodowanych lub nawet nie przeżyło eksplozji.

Telewizja Al-Dżazira, która także powołuje się na anonimowego urzędnika lokalnych władz, informuje o 20 ofiarach śmiertelnych. Z kolei agencja AP, powołująca się na świadka, podaje informację o 10 zabitych, wśród których jest imam mułła Amir Mohammad Kabuli.

Jak przekazała agencja AFP, włoska organizacja pozarządowa Emergency, która prowadzi szpital w Kabulu, poinformowała o trzech ofiarach śmiertelnych i przyjęciu na oddział intensywnej opieki 27 rannych, w tym pięciorga dzieci.

"Większość pacjentów, których przyjęliśmy po eksplozji w meczecie, cierpi z powodu obrażeń spowodowanych odłamkami i oparzeniami" – poinformowała organizacja w komunikacie.

Świadkowie mówią o potężnej eksplozji w północnej części Kabulu, w wyniku której w wielu okolicznych budynkach szyby powylatywały z okien.

"Wybuch miał miejsce w meczecie...są ofiary, ale dokładne liczby nie są jeszcze znane" – powiedział Reuterowi rzecznik policji w Kabulu Chalid Zadran.

Oficer talibskiego wywiadu, wypowiadając się pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedział, że eksplozja miała miejsce w meczecie w dzielnicy Chair Chana w Kabulu. (PAP)

zm/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Wojna w Afganistanie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki