REKLAMA

EURUSD - wzrosty nabierają tempa

2016-01-28 17:01
publikacja
2016-01-28 17:01
Obecnie znajdujemy się przy dziennych maksimach (1,0943). Dolar był dzisiaj w defensywie za sprawą wczorajszego, jednak "gołębiego" przekazu ze strony FED, a także słabszych danych nt. zamówień na dobra trwałego użytku, jakie napłynęły o godz. 14:30. Odczyt za grudzień pokazał spadek o 5,1 proc. m/m, oraz o 1,2 proc. m/m z wyłączeniem transportu. To może mieć negatywny wpływ na jutrzejsze odczyty PKB za IV kwartał, które poznamy o godz. 14:30. Poza tym USD był też w defensywie za sprawą odreagowania walut opartych o surowce, po tym jak obserwowaliśmy emocjonalny ruch na rynku ropy naftowej (pod spekulacje odnośnie możliwego porozumienia ws. cięcia wydobycia pomiędzy Rosją, a OPEC). Z kolei dane nt. wstępnej inflacji w Niemczech za styczeń, były zgodne z szacunkami (-0,9 proc. m/m i 0,4 proc. r/r).

W efekcie koszyk BOSSA USD pogłębił spadki - zeszliśmy w rejon pierwszego znaczącego wsparcia, jakie stanowi minimum z 15 stycznia przy 83,49 pkt.

bossausddaily.png

Wykres dzienny BOSSA USD

Z kolei EUR/USD zdaje się realizować nakreślony rano scenariusz testowania oporów 1,0960-85. Niewykluczone, że zostaną one w kolejnych dniach złamane. Rośnie prawdopodobieństwo testu maksimum z 15 grudnia przy 1,1059.

eurusddaily.png

Wykres dzienny EUR/USD

Sporządził:

Marek Rogalski - główny analityk walutowy DM BOŚ

Nota prawna:

Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego
kręgu odbiorców. Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulamin doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajduje się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.
Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki