REKLAMA

Dziś poznamy nazwisko prezesa GPW

2016-01-07 10:28
publikacja
2016-01-07 10:28

Ministerstwo Skarbu Państwa przedstawi dziś kandydata na prezesa Giełdy Papierów Wartościowych. Zdecydowanym medialnym faworytem jest Stanisław Kluza, były minister finansów i przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego.

fot. Krystian Maj / / FORUM

- Minister Skarbu Państwa zaprasza na oficjalną prezentację kandydata na Prezesa Zarządu GPW. Spotkanie odbędzie się dziś o 11.30 w Sali Notowań GPW - informację takiej treści MSP przesłała kilka minut temu.

Nadzwyczajne zgromadzenie akcjonariuszy GPW, które wybierze nowego prezesa, zaplanowano na 12 stycznia. Na medialnej giełdzie kandydatów zdecydowanym faworytem jest Stanisław Kluza.

Paweł Tamborski, poprzedni prezes GPW, poinformował o rezygnacji ze stanowiska 3 grudnia. Decyzja ta weszła w życie dopiero wraz z końcem ubiegłego roku.

Stanisław Kluza jest doktorem nauk ekonomicznych z zawodową przeszłością w Unilever, McKinsey oraz Banku Gospodarki Żywnościowej. Za czasów rządu Kazimierza Marcinkiewicza był podsekretarzem w ministerstwie finansów, zaś w rządzie Jarosława Kaczyńskiego sprawował funkcję ministra finansów (lipiec-wrzesień 2006 roku). Kolejnym przystankiem w jego karierze w sektorze publicznym była funkcja przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (wrzesień 2006 – lipiec 2011 roku).

Jeżeli medialne informacje się potwierdzą, to Stanisław Kluza będzie piątym w historii prezesem GPW. Do tej pory funkcję tę pełnili Wiesław Rozłucki (1991-2006), Ludwik Sobolewski (2006-13), Adam Maciejewski (2013-14) oraz Paweł Tamborski (2014-15).

Michał Żuławiński

Minister Skarbu Państwa zaprasza na oficjalną prezentację kandydata na Prezesa Zarządu GPW. Spotkanie odbędzie się dziś o 11.30 w Sali Notowań GPW.

Źródło:
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~ccc
niech ten pan lepiej wyjaśni całą historię swojego zaangażowania w IDM ...
~sddddd
Rynek kapitałowy pod dyktando kmieciów to nie wolny rynek tylko iluzja. Nie warto tego mieć.
~dred
To ten który wraz z Sobolewskim, pomógł Solorzowi w przejeciu ELEKTRIMU.
~TK
Kto obejmie stery GPW nie ma niestety istotnego wpływu na poziom indeksów w krótkim terminie.
~rynek
Szybko zostanie zweryfikowany. Jak rynek uzna że jest dobry to może zatrzymają się spadki, jak uzna ze jest słaby sięgniemy dna.
~dependziak
jak ja bym chcial zeby zatrzymanie spadkow zalezalo od prezesa gieldy :) ....

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki