Dzień Biznesmena 13.11 w Bankier.pl. Debata na żywo i specjalne publikacje

autorzyMarcin DziadkowiakDominika FlorekEwelina CzechowiczŁukasz KoryckiKatarzyna Wiązowska2023-11-06 19:34, akt.2023-11-13 12:06
publikacja
2023-11-06 19:34
aktualizacja
2023-11-13 12:06
fot. Damian Łasak / Bankier.pl

Nie każdy pewnie wie, ale nawet ludzie biznesu mają w kalendarzu poświęcony sobie dzień. Dzień Biznesmena obchodzony jest 13 listopada. To święto wszystkich osób, które nie boją się wyzwań, wierzą w swoje pomysły i realizują je, prowadząc własny biznes lub zajmując ważne stanowisko w firmie. Data została wybrana nieprzypadkowo – to dzień śmierci Homobonusa, patrona ludzi biznesu.

W oknie poniżej można śledzić debatę:

To właśnie w tym dniu w portalu Bankier.pl mamy specjalny dzień tematyczny poświęcony biznesmenom, a tematy głównych artykułów na portalu skupiają się na sprawach ważnych dla ludzi biznesu. Specjalnym punktem programu Dnia Biznesmena jest debata na żywo, poświęcona tematyce ESG, która rozpocznie się o godz. 12:00.

Reklama

Debata: Wyzwania dla firm i samorządów związane z ESG

Szeroko pojęta zielona transformacja i idące w ślad za nią obowiązki dla firm, związane  z obszarem ESG czy transformacji energetycznej będą dla wielu podmiotów na polskim rynku ogromnym wyzwaniem, ale jednocześnie szansą. Firmy czy samorządy, które nie zlekceważą tych procesów, będą miały możliwość nawiązania lepszych relacji z partnerami biznesowymi oraz klientami, będą też miały okazję na zdobycie zaufania pracowników, zwłaszcza tych z młodszego pokolenia.

fot. Damian Łasak / Bankier.pl

Sprawne przestawienie się na prośrodowiskowe i prospołeczne tory oraz zarządzanie zgodnie z zasadami etyki i zrównoważonego rozwoju to ogromna szansa dla wszystkich, która nie dość, że przyczyni się do poprawy jakości środowiska, to także końcowo przełoży się na wyniki finansowe. Jak efektywnie raportować ESG, jak sprawnie prowadzić  transformację energetyczną, by być liderem? O tym porozmawiamy z ekspertami podczas debaty „Raportowanie ESG i transformacja energetyczna – jak to robić w firmie?”.

W programie udział wezmą:

  • Małgorzata Wiatrowska – specjalistka OZE oraz rynku energii i gazu, VeloBank
  • Jolanta Ciskowska - Head Of Product Development, VeloBank
  • Marek Amrozy,  Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A.
  • Dr Tomasz Walczak, wiceprezes Euros Energy

Debatę poprowadzi Łukasz Korycki z „Pulsu Biznesu”.

Transmisja będzie dostępna na stronie głównej Bankier.pl oraz bezpośrednio w tym artykule. Początek debaty 13 listopada o godz. 12:00. Zapraszamy na Bankier.pl. Zapraszamy do zadawania pytań ekspertom, którzy wystąpią w czasie debaty. Partnerem debaty oraz całego Dnia Biznesmena jest VeloBank.

Partnerem Dnia Biznesmena w Bankier.pl jest VeloBank.

Jak zarobić pierwszy milion?

Zarabianie naprawdę dużych pieniędzy to marzenie wielu osób. Jednak niewielu to się udaje. Nie ma też jednej ścieżki do sukcesu, choć istnieją pewne uniwersalne zasady, które mogą pomóc Ci w osiągnięciu swojego pierwszego miliona złotych w biznesie.

W Dniu Biznesmena przybliżamy jedną z tych biznesowych ścieżek. Bo choć pierwszy milion można zdobyć na różne sposoby, to ten biznesowy jest chyba najpowszechniejszy.

O tym, co zrobić, aby nie tylko rozwijać firmę, ale by na konto wpływały pokaźne sumy, Katarzyna Wiązowska rozmawia z Łukaszem Kowalskim, założycielem i współwłaścicielem firmy Flying Bisons.

Dzień biznesmena w Bankier.pl

Czego się boją biznesmeni?

Miliony milionami, ale biznes to nie tylko przyjemności. Prócz radości z osiągniętego sukcesu i zarobionych pieniędzy, to także mierzenie się z, jak to się teraz ładnie określa, „wyzwaniami”. Kryzys gospodarczy, inflacja, wojna za wschodnią granicą, a może nowy rząd lub planowane zmiany podatkowe? Katarzyna Wiązowska sprawdza, czego boją się osoby zarządzające przedsiębiorstwami.

Największa zmiana dla przedsiębiorców w 2024 roku

Od teorii przechodzimy do praktyki. Przedsiębiorcy i biura rachunkowe mają coraz mniej czasu na przygotowanie się do największej zmiany dla firm w 2024 roku, czyli do fakturowej rewolucji. A ta, pod nazwą Krajowy System e-Faktur (KSeF), już za kilka miesięcy wchodzi w życie i w pierwszej kolejności będzie obowiązywać wszystkich czynnych podatników VAT, a później także podatników zwolnionych z VAT. O tym, że przystosowanie do nowego systemu ewidencji jest sporym wyzwaniem pisała Dominika Florek.

Jak wypłacić kasę ze spółki?

Rozwój biznesu, a także kwestie podatkowe często prowadzą do przejścia z prowadzenia działalności gospodarczej do założenia spółki. W spółce pewne kwestie, związane m.in. z wypłacaniem pieniędzy właścicielom mogą się skomplikować lub być mniej opłacalne.

Dla osób, które zastanawiają się nad zmianą formy prowadzenia działalności lub już mają spółki, ale jeszcze nie wiedzą, jak optymalnie wypłacić pieniążki, Ewelina Czechowicz przygotowała biznesowy poradnik poświęcony sposobom na wypłatę środków ze spółki. Co zrobić, żeby zarobić i nie zapłacić za dużo? Możliwości jest sporo, a omawia je w swoim artykule Ewelina Czechowicz.

Przedsiębiorca na chorobowym

Może wydaje się to mało prawdopodobne, ale przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą także chorują i chodzą na zwolnienia lekarskie. Czego przedsiębiorca nie może w trakcie L4? Czy może zapłacić ZUS i podatki? Odpisać na maile albo zawrzeć umowę z przyszłym kontrahentem? Jak wyglądają szczegóły dotyczące zasiłku chorobowego? Na te i inne pytania odpowiada Ewelina Czechowicz.

Źródło:Materiał we współpracy
Marcin Dziadkowiak
Marcin Dziadkowiak
zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl

Zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl. Już w czasie studiów na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu rynki kapitałowe stały się jego pasją, która pozwoliła mu rozpocząć pracę w Bankier.pl i rozwijać dział giełdowy. Zainteresowanie sprawami krajowymi i zagranicznymi pozwoliło mu także spełnić się w pracy w prowadzeniu newsroomu. Jego ambicją jest, aby Bankier.pl był wciąż najlepszym źródłem informacji, nie tylko dla inwestorów giełdowych. T +48 71 748 95 03 K +48 601 560 819

Katarzyna Wiązowska
Katarzyna Wiązowska
redaktor Bankier.pl

Dziennikarka prasowa i internetowa. Z wykształcenia ekonomistka, PR-owiec i psycholog komunikacji medialnej. Bliskie jej są tematy dotyczące rynku pracy, przedsiębiorczości i kreatywności. Lubi rozmawiać z ludźmi, poznawać ich historie, również biznesowe. Z pasji – kinomanka. Telefon: 501 208 998

Tematy
Dominika Florek
Dominika Florek
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zajmuje się tematyką podatkową i konsumencką, śledzi także nowości w sektorze MSP. Monitoruje ofertę produktów bankowych dla firm, przygotowując rankingi kont dla przedsiębiorców. Tel.: +48 71 748 95 13

Ewelina Czechowicz
Ewelina Czechowicz
redaktor Bankier.pl

Prawnik. Doświadczenie zawodowe zdobywała w jednej z największych wrocławskich spółek giełdowych (2008-2017), gdzie zajmowała się dochodzeniem odszkodowań, była Kierownikiem Działu Oceny i Uzupełnienia Spraw, Kierownikiem Działu Kolizji Drogowych. W latach 2012-2015 Zastępca Kierownika Departamentu Szkód Korporacyjnych jednej z największych kancelarii prawnych na Dolnym Śląsku. Pracownik Krajowej Administracji Skarbowej w latach 2018-2020. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie. W swoich publikacjach na łamach Bankier.pl i PIT.pl porusza tematykę prawno-podatkową oraz dotyczącą odszkodowań.

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (6)

dodaj komentarz
secundus
ESG to kolejny obłęd, w którym tak radośnie zanurzają się, oderwani od rzeczywistości, zwolennicy różnego rodzaju wynaturzeń.

S.
grzegorzkubik
Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway- firmy Warrena Buffeta, powiedział, że ludzie nie osiągają wielkich sukcesów na giełdzie z powodu braku utrzymania pasji giełdą, ekonomią, gospodarką. Ja w 2017 roku nie wiedziałem nic i wtedy za skarby świata nie wpadłbym na pomysł, że cięcia stóp procentowych przez FED powodują wzrost Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway- firmy Warrena Buffeta, powiedział, że ludzie nie osiągają wielkich sukcesów na giełdzie z powodu braku utrzymania pasji giełdą, ekonomią, gospodarką. Ja w 2017 roku nie wiedziałem nic i wtedy za skarby świata nie wpadłbym na pomysł, że cięcia stóp procentowych przez FED powodują wzrost ceny złota czy srebra. Nie widziałbym za dużo o psychologii inwestowania czyli analizie technicznej. Oprócz zakupu zwykłych akcji zdecydowałem się na trudna sztukę czyli trading. Czerwone pozycje i margin calle nie są mi obce. Traciłem i zyskiwałem kasę ale nie poddałem się i sporo się nauczyłem i nadal uczę się. Nie trzeba tu być ekonomistą ani doktorem ekonomii i szczerze nie słyszę o tym by gro profesorów czy doktorów inwestowało na giełdzie. Często dziś inwestowanie zaczynają dwudziestoletnie łepki i czasem załamują się lub są twardymi zawodnikami i wspinają się na stromą górę pomimo upadków. Tu tak jak w każdej dziedzinie trzeba się cały czas uparcie uczyć. To jest podobne jak sztuka bycia lekarzem. 6 lat studiów i 6 lat doświadczenia czyni cię dobrym lekarzem.
tomitomi
Pierwszy milion należy ukraść państwu ! , potem wstępujemy do partii ( najlepiej wolnościowej/obywatelskiej/ demokratycznej) - dzielnie się udzielamy od rana do wieczora (co najmniej 2 lata ) - sponsorujemy owoce do przedszkola i wycieczki szkolne i ........... .... dalej to już samo się kręci !
Długa droga , ale skuteczna .
andregru
Pytanie "Jak zarobić pierwszy milion" oto odpowiedź " Członkini zarządu PZU w 2022 roku zarobiła ponad 2 mln złotych. Małgorzata Sadurska w latach 2015-2017 była szefową kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy. W porównaniu z 2021 roku jej zarobki wzrosły o blisko ćwierć miliona – donosi TVN24. Członkini zarządu PZU z Pytanie "Jak zarobić pierwszy milion" oto odpowiedź " Członkini zarządu PZU w 2022 roku zarobiła ponad 2 mln złotych. Małgorzata Sadurska w latach 2015-2017 była szefową kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy. W porównaniu z 2021 roku jej zarobki wzrosły o blisko ćwierć miliona – donosi TVN24. Członkini zarządu PZU z 2 mln zarobków. Wcześniej była związana z PiS-em"
leon999
velo bank jak zarobił pierwszy milion ?

Powiązane: Transformacja energetyczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki