REKLAMA

Dworczyk wzywa "Gazetę Wyborczą" do sprostowania publikacji o nim

2022-01-24 18:09
publikacja
2022-01-24 18:09
Dworczyk wzywa "Gazetę Wyborczą" do sprostowania publikacji o nim
Dworczyk wzywa "Gazetę Wyborczą" do sprostowania publikacji o nim
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Szef KPRM Michał Dworczyk oświadczył w poniedziałek, że od kilku dni obserwuje "wyjątkowo wzmożoną kampanię nienawiści +Gazety Wyborczej+" wycelowaną w jego kierunku i wezwał redakcję do "sprostowania wielu oczywistych kłamstw". Zapowiedział, że jeśli tak się nie stanie skieruje sprawę do sądu.

"Dla wszystkich obserwatorów życia publicznego jasne jest, że Gazeta Wyborcza od wielu lat w jaskrawy sposób uczestniczy w kształtowaniu bieżącej polityki, opowiadając się wyraźnie po jednej ze stron bieżącego sporu. Od kilku dni obserwuję jednak wyjątkowo wzmożoną kampanię nienawiści wycelowaną w moim kierunku. Właściwie nic zaskakującego — jak zwykle insynuacje, manipulacje i zwykłe kłamstwa. Jednak biorąc pod uwagę intensywność ostatniego wzmożenia — wezwałem redakcję do sprostowania wielu oczywistych kłamstw. Jeżeli tak się nie stanie - spotkamy się w sądzie" - napisał Dworczyk na Twitterze.

Ocenił, że "Gazeta Wyborcza to jedno z mediów zaangażowanych nie w poszukiwanie prawdy, nawet nie w ostry spór polityczny, którego jest oczywistą stroną, ale w walkę". Według niego gazeta stosuje "modus operandi" sprowadzający się, jak napisał, do "rozbudzania złych emocji, dzielenia Polaków, szczucia przeciw sobie i piętnowania" i ten "modus operandi" przejęła część polityków.

wni/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Komentarze (5)

dodaj komentarz
teofil
Niesamowite. Przecież Michnik na wódeczce pobierał lekcje od Urbana jak manipulować. Zdolny uczeń. :)
jjmm2u
A pod stołem podsłuchiwał Kurski.
newcommer odpowiada jjmm2u
Jako Pierwszy Zastępca Redaktora Naczelnego, Jarosław Kurski, może haków szuka na Michnika? Co się w tej Wyborczej dzieje, bratobójcze podsłuchy.
ekwador15
ciekawe czy protestował jak prawicowe scieki miały na okładce Donalda Tuska w mundurze Wehrmachtu
newcommer
Nie donalda tylko dziadka. Co do Wermahtu to on,dziadek, w orkiestrze nie grał a Wermaht rozstrzeliwał ludność cywilną np. w Bydgoszczy a nie prowadził tylko działania przeciw innym wojskom. Rasa panów niemców do tego zdarzenia, zdjęcia robiła z egzekucji aby wrzucić na insta. Ponieważ dziadek wygląda jak Tusk Donald mozna się łatwo pomylić.

Powiązane: Afera mailowa - włamania do poczty polityków

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki