REKLAMA

Dworczyk: Otwarcie restauracji możliwe w trzecim etapie

2020-05-06 10:50
publikacja
2020-05-06 10:50

W kolejnym etapie odmrażania gospodarki możliwe jest. np. zezwolenie na funkcjonowanie restauracji na szczególnych warunkach i zasadach - powiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk. Zastrzegł jednak, że takie decyzje będą podejmowane "bardzo ostrożnie".

fot. Adam Guz / KPRM / / Flickr

Dworczyk pytany w Programie Trzecim Polskiego Radia o nieoficjalne informacje o otwarciu 18 maja restauracyjnych ogródków podkreślił, iż zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, po dwóch tygodniach od wprowadzenie drugiego etapu otwarcia, jeśli wszystko "szło by dobrze", jest możliwy kolejny etap odmrażania gospodarki.

"Wraz z nim, np. na szczególnych zasadach, warunkach zezwolenie na funkcjonowanie restauracji" - wskazał minister. Zastrzegł jednak, że rząd będzie bardzo ostrożny w decyzjach. "My, tak jak zawsze będziemy opierać się na wytycznych lekarzy i wirusologów" - dodał Dworczyk.

Świat widziany przez plexi, czyli życie po koronawirusie

Świat widziany przez plexi, czyli życie po koronawirusie

"Moja ulica murem podzielona" - śpiewał w "Arahji" Kazik. Zapewne nikt nie przypuszczał, że będzie to przepowiednia na przyszłość. Randki przez ściankę plexi, kokony w samolotach i wszechobecne maseczki - to już nasza koronawirusowa rzeczywistość. 

Szef KPRM zaznaczył, że rząd na bieżąco monitoruje sytuację epidemiologiczną w kraju. Przypomniał, że premier Morawicki założył również możliwość odłożenia w czasie wprowadzania kolejnych etapów odmrażania gospodarki. "To wszystko zależne jest od liczby zachorowań, sytuacji epidemicznej w kraju, monitorujemy tę sytuację" - zaznaczył.

autor: Monika Zdziera

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki