REKLAMA

Duży e-kantor budzi niepokój

2018-08-28 02:22
publikacja
2018-08-28 02:22

Klienci jednego z największych w Polsce kantorów internetowych - Fritz Exchange - mają problemy z odzyskaniem wpłaconych pieniędzy - czytamy we wtorkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

fot. Kacper Pempel / / Reuters

Jak informuje gazeta, Fritz Group, którego flagowym projektem jest kantor internetowy Fritz Exchange, "ma spore kłopoty, a razem z nim rzesza klientów, którzy chcieli zaoszczędzić na tańszym niż w bankach internetowym przewalutowaniu oszczędności".

Jak podaje "Rz", pierwszą rysą na wizerunku Fritz Group były skargi klientów kantoru na opóźnione przelewy, które pojawiły się na przełomie czerwca i lipca. "Wówczas Komisja Nadzoru Finansowego - która niemal rok temu przyznała Fritz Group licencję krajowej instytucji płatniczej - ostrzegła przed współpracą z kantorem ze względu na skargi klientów" - czytamy w artykule.

W ostatnich tygodniach niepokojące głosy klientów zaczęły się nasilać. "Niektórzy skarżą się jednak na forach internetowych lub bezpośrednio redakcji "Rz", że w ogóle nie otrzymali z powrotem wysłanych firmie do przewalutowania pieniędzy" - podaje gazeta.

KNF poinformowała "Rzeczpospolitą", że podejmuje działania wyjaśniające związane z działalnością Fritz Group. "Szczegóły tych działań nie mogą zostać na tym etapie ujawnione z uwagi na tajemnicę zawodową" - podał KNF w odpowiedzi.

"Tymczasem ostatni czwartek przyniósł kolejne działania Komisji. Nadzorca wezwał spółkę do zaprzestania zawierania kolejnych umów i bezwarunkowego zwrotu pieniędzy klientom. Sama spółka natomiast w piątek złożyła w krakowskim Sądzie Rejonowym wniosek obejmujący »podjęcie działań restrukturyzacyjnych w celu poprawy sytuacji finansowej i zaspokojenia roszczeń klientów w zakresie niezrealizowanych transakcji płatniczych«" - informuje "Rz".

kub/ ozk/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
mrbean
Ja to się dziwię ludziom, że korzystają z takich usług od firm, które nie są częścią banków, które są nadzorowane przez KNF, wcześniej, czy później dochodzi do przekrętu, AmberGold, GetBack, itd
specjalnie_zarejstrowany1
GetBack nie byl niby nadzorowany przez KNF? AmberGold to juz nie pamietam dokladnie ale nie przypominam sobie aby KNF mial jakies zastrzezenia do nich.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
c1aul
Takie zdarzenie w branży kantorów to była tylko kwestia czasu.
Ochota na zyski u prowadzących kantory jest duża, za to morale jest takie jak było na etapie cinkciarzy, niektórzy to nawet ci sami co z czasó komuny.
Banku z tego nie będzie... ;-)
sztos1
szczególnie kłopoty z morale u tego cynka z Torunia
eagleeye
@nostsherlock powiem tak to co KNF jako organ państwowy ma nie interesować sie z yrzedu i prztmykac oczy.Zauwazyłem jedno ze coraz wiecej jest tzw. "wałkow"na firmach w bialych kołnierzykach bo jak pewne rzeczy obecny tak nie nawidzony przez liberalnych demokratow zamknoł furtki z pewnymi opcjami lewego "biznesu" @nostsherlock powiem tak to co KNF jako organ państwowy ma nie interesować sie z yrzedu i prztmykac oczy.Zauwazyłem jedno ze coraz wiecej jest tzw. "wałkow"na firmach w bialych kołnierzykach bo jak pewne rzeczy obecny tak nie nawidzony przez liberalnych demokratow zamknoł furtki z pewnymi opcjami lewego "biznesu" zaczynał sie proba kompromitowania obecnego rzadu w oczach opini publicznej iź instytucje stojace na strazy prapraworzadności w RP nie potrafia sobie poradzic z tymi walkami. Jeśli tak to ma wygladac tj. liberalny biznes to wole juz socjalistyczna gospodarke ktora pamietam.Skonczylo sie jedno drenowanie zaczelo sie kolejne w pseudo biznesie drenowanie. Tyle w temacie prostym jezykiem
bankierkomentuje
jak za rudegoPL sie bral KNF to robili go calosciowo: wymienili mu miejsce pracy, wymienili mu walute wyplaty, wyemigrowali go, chcieli jeszcze wyrudzic ryzaka ale sie nie dal wiec potem byl pomysl zeby go pasta przykolorowac i wywiezc. rudyPL spier..... z sieci na lajbe i na slowo FRITZ rusza z kolejnym pontonikiem w kierunku Angela jak za rudegoPL sie bral KNF to robili go calosciowo: wymienili mu miejsce pracy, wymienili mu walute wyplaty, wyemigrowali go, chcieli jeszcze wyrudzic ryzaka ale sie nie dal wiec potem byl pomysl zeby go pasta przykolorowac i wywiezc. rudyPL spier..... z sieci na lajbe i na slowo FRITZ rusza z kolejnym pontonikiem w kierunku Angela von Madame.
nostsherlock
Zaraz rząd wtrąci swoje 4 litery i pod pretekstem walki z rzekomymi "oszustwami" podatkowymi, dorzuci nowy podatek i wypuści regulacje nakazującą wymiany walut tylko i wyłącznie w placówkach bankowych.
eagleeye
Kolejni chosztaplerzy w białych kołnierzykach.Do tego te polsko brzmiąca nazwa firmy
karbinadel
Tak, znacznie lepsze są typowo polskie nazwy. Na przykład "Lux veritatis"

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki