REKLAMA

Duże straty Apple'a na otwarciu sesji w USA

Jarosław Ryba2013-01-24 15:50
publikacja
2013-01-24 15:50
Otwarcie sesji na Wall Street potwierdziło to, co obserwowaliśmy w handlu posesyjnym - walory Apple'a zostały dramatycznie przecenione. Spadek nawet o 15% w pierwszych minutach handlu oznacza, że za akcje kalifornijskiej spółki sprzedający żądali już tylko 450 dolarów. To silne przełamanie 3-letniego trendu wzrostowego.


Bezpośrednią przyczyną są niezadowalające wyniki finansowe podane wczoraj przez Tima Cooka. Nie chodzi bynajmniej o poziom przychodów i zysku, bo te wyniosły odpowiednio 54,51 mld dol. i 13,81 dol. zarobionego na każdą akcję przedsiębiorstwa. Znacznie gorszą są prognozy, które zakładają dalsze hamowanie maszyny do robienia pieniędzy, za jaką od dawna uważa się Apple.

»Apple znokautowany po publikacji wyników


Spółka spodziewa się, że w okresie do końca marca br. osiągnie ok 42 mld dol. przychodu. To mniej nawet niż wynosiły oczekiwania analityków, a przypomnijmy, że do tej pory Apple zaskakiwało raczej wyłącznie pozytywnie. Drugą przyczyną odwrotu inwestorów jest nieprzekonywający styl prowadzenia firmy przez Cooka. Eksperci są zdania, że manager administruje jedynie imperium Jobsa, a bez wizjonerstwa byłego szefa firmie nie uda się utrzymać w czołówce innowatorów na tak konkurencyjnym rynku.

Apple poniżej 500$. Najgorsza passa od czasów Lehman Brothers

Od szczytu z 21 września zeszłego roku Apple traci już 36 proc. Zeszły rok dla posiadaczy akcji producenta sprzętu był bardzo dobry, bo nawet po tak dynamicznych spadkach jak dziś firma jest wyceniana na poziomach dokładnie sprzed roku. Przebicie kluczowego wsparcia wyznaczanego przez trend ostatnich 3 lat sprawia, że mimo wciąż dużej fundamentalnej wartości, obecnie na akcjach Apple Wall Street zdecydowanie bardziej opłaca się grać na spadki.

JR, Bankier.pl
Źródło:

Do pobrania

cebd16e91891e1540210863841051408jpgcebd16e91891e1540210863841051408jpg
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~CPH
Na razie jest super kolorowo, politycy UE, bankierzy EBC , pani prezez MFW, wszyscy mowia, koniec kryzysu, Index strachu VIX zalicza minima, nikt sie nie boi i oczekuje powomnych wzrostow. za to indeksy FED z kilku regionow na -. Zwala wisi w powietrzu bo takiego optymizmu hossa hossa dawno nie bylo
~gość.x
Świadczy słabnącym sentymencie gospodarek poza USA , a zatem waży się los recesji w wydaniu ogólnoświatowym . Popyt wewnętrzny Chin nic w tym wypadku nie pomoże. Obym był złym prorokiem.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki