REKLAMA

Drugie domy hitem na czas pandemii

2021-04-09 06:53
publikacja
2021-04-09 06:53
fot. Zhao jiankang / Shutterstock

Mieszkania na wynajem są tańsze, niektóre stoją puste miesiącami - tak COVID-19 zmienił rynek najmu. Ale ceny tych na sprzedaż nie będą niższe, bo zaczął się boom na wakacyjne mieszkania - informuje w piątek "Gazeta Wyborcza".

"Wciąż wierzymy w nieruchomości, dlatego mieszkania na sprzedaż nie tanieją. Zwłaszcza te niewielkie w dużych ośrodkach aglomeracyjnych" - mówi specjalistka ds. mieszkalnictwa w Instytucie Rozwoju Miast i Regionów Hanna Milewska-Wilk, cytowana w artykule. "W większych miastach osoby fizyczne zarabiają więcej, nadwyżki finansowe wciąż będą inwestować w kupno mieszkania" - dodaje.

Ekspertka opowiada też "GW" o nowym zjawisku w pandemii: drugich domach. "Osoby prywatne z oszczędnościami kupują mieszkania położone w atrakcyjnych turystycznie miastach bądź miejscowościach. Nawet nie myślą o wynajmie, przynajmniej w pandemii. Traktują je jako drugie domy, w których odpoczywają, spędzają urlop w czasach ograniczonych turystycznych wyjazdów" - wyjaśnia.

"Mamy niskie stopy procentowe i szybko rosnącą inflację. Kupno drugiego domu jest traktowane jako zabezpieczenie wartości majątku" - twierdzi Milewska-Wilk. (PAP)

dap/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Komentarze (37)

dodaj komentarz
adam.1983
A bańka rośnie i rośnie, boleśnie kiedyś pęknie i ci którzy kupują teraz za tanie kredyty lub oszczędności z myślą że kiedyś drogo sprzedadzą mogą się ciężko zdziwić jak nikt nie będzie chciał kupować.
Teraz bańkę w dużej mierze dmuchają roczniki wyżu z lat 80-90 które się trochę dorobiły ale po
A bańka rośnie i rośnie, boleśnie kiedyś pęknie i ci którzy kupują teraz za tanie kredyty lub oszczędności z myślą że kiedyś drogo sprzedadzą mogą się ciężko zdziwić jak nikt nie będzie chciał kupować.
Teraz bańkę w dużej mierze dmuchają roczniki wyżu z lat 80-90 które się trochę dorobiły ale po nich już tylko spadek liczności roczników, czyli potencjalnych kupujących coraz mniej. Do tego wymierające pokolenie ludzi z roczników lat 50 zacznie zwalniać nieruchomości w sporej części już prywatne i w spadku będą je dostawać dzieci które też dość licznie będą miały swoje domy co za tym idzie zaczną zasypywać rynek bo z wynajmem też będzie coraz trudniej skoro prawie każdy będzie miał swój dom/mieszkanie
lorelie
dzis według sondażu CBOŚ przeprowadzonego na reprezentatywnej grupie Polaków w związku z wypowiedzią sędzi TK Pawłowicz, szeroko komentowanej w mediach. Pytanie brzmiało : czy szkoła ma prawo zarządzić na wniosek rodziców aby dziecko płci męskiej zgodnie z aktem urodzenia tytułowane było i zwracano się do niego dzis według sondażu CBOŚ przeprowadzonego na reprezentatywnej grupie Polaków w związku z wypowiedzią sędzi TK Pawłowicz, szeroko komentowanej w mediach. Pytanie brzmiało : czy szkoła ma prawo zarządzić na wniosek rodziców aby dziecko płci męskiej zgodnie z aktem urodzenia tytułowane było i zwracano się do niego jak do osobnika płci żeńskiejej ( kobiety) odpowiedzi : kategoryczne NIE 82% , raczej nie 17% , TAK 0.5% , nie mam zdania 0.5%
pstrzezek
Fantastyczny komentarz w temacie cen domów. Loreka zapędziłaś się w tym wklejaniu
jpelerj
No , jak CBOS daje tylko 80% poparcia dla twarzy sądów PIS, to musi być bardzo źle.
matpoz1 odpowiada jpelerj
Co jak co, ale tutaj Pawłowicz ma rację.
jasnowidzacy
po co dawać taki nagłówek "Mieszkania na wynajem są tańsze, niektóre stoją puste miesiącami" skoro można taki " Wciąż wierzymy w nieruchomości, dlatego mieszkania na sprzedaż nie tanieją" a jak wejdę w artykuł to mam "Drugie domy hitem na czas pandemii" autor już się chyba pogubił po co dawać taki nagłówek "Mieszkania na wynajem są tańsze, niektóre stoją puste miesiącami" skoro można taki " Wciąż wierzymy w nieruchomości, dlatego mieszkania na sprzedaż nie tanieją" a jak wejdę w artykuł to mam "Drugie domy hitem na czas pandemii" autor już się chyba pogubił - ale jak deweloper jest redakcji najlepszym klientem to trzeba o Klienta zadbać żeby był zadowolony- racjonalne działanie:)
lorelie
miesiącami stoją na głębokiej prowincji, ale kto tam mieszka? co to ma do ogólnej sytuacji?
demeryt_69
Mieszkania na wynajem stoją puste miesiącami? Podatek od nieruchomości by to rozwiązał :)
artureg
A nie lepiej od razu dekret o nacjonalizacji dom+?
demeryt_69 odpowiada artureg
Coma piernik do wiatraka?

Powiązane: Mieszkanie na kredyt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki