Donosy w resorcie finansów. Szefostwo KAS sprzyjało mafii paliwowej?

Sprzyjanie mafii paliwowej i blokowanie walki z karuzelami vatowskimi – takie oskarżenia wobec szefostwa Krajowej Administracji Skarbowej znalazły się w opracowaniu, które trafiło na biurko premiera – informuje w poniedziałek "DGP”.

(fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl)

"Dziennik Gazeta Prawna" podaje, że na byłych i obecnych urzędników resortu, którzy mieli brać udział w spotkaniu, po którym powstał donos, szef skarbówki Piotr Walczak złożył już zawiadomienie do prokuratury. Sprawą zajmują się też służby specjalne.

Gazeta informuje, że przygotowany przez wysokich urzędników z Ministerstwa Finansów i KAS raport jest pełen zarzutów; padają nazwiska osób, które miały być zaangażowane w stworzenie mafii. Na liście są byli oficerowie wysokiego szczebla ze służb cywilnych i wojskowych, policji, biznesmeni, a także członkowie grup przestępczych, m.in. mafii pruszkowskiej.

"Materiał rozpowszechniany obecnie wśród dziennikarzy zawiera nieprawdziwe informacje dotyczące funkcjonowania KAS" – zapewniło gazetę biuro prasowe skarbówki. Gazeta podaje, że na byłych i obecnych urzędników resortu, którzy mieli brać udział w spotkaniu, po którym powstał donos, szef skarbówki Piotr Walczak złożył już zawiadomienie do prokuratury. Sprawą zajmują się też służby specjalne. (PAP)

ktl/ amac/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 4 heldbaum

Grzesiu napisze, ze to zlogi ubeckie a pelo kradla wiec o co chodzi.
Podobnie debileye, drugi troll etatowy.

! Odpowiedz
23 24 1as

Podejrzenia o mafie w MF są od wielu lat, żaden rząd dotąd nie był na tyle mocny, by to zmienić.
Tam siedzą stare komuchy z bezpieki. Tak się ustawili, ze służb wylecieli, ale na kasie siedzą.
To jest kupa g.. to ministerstwo i podległe mu formacje. pełno pochowanych ubeków w skarbówce i celnej, bo tylko tam nie było deubekizacji.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
31 12 1as

p.s. ludzie co tu komentują, nie mają żadnego pojęcia to tych sprawach, więc niech się nie ośmieszają, łącząc szambo mf-owe z obecnym rządem.

! Odpowiedz
10 41 karbinadel

Akurat w KAS została stworzona za rządów PIS i większość składu osobowego została wymieniona na Prawdziwych Polaków, patriotów i inne kryształy. Podobnie w MF, gdzie minister może zatrudniać kogo chce. Więc bajkami o starych ubekach możesz dzieci na dobranoc straszyć, ale tu się nikt na to nie nabierze

! Odpowiedz
20 10 1as odpowiada karbinadel

Nie masz pojęcia, jak to było. A ja akurat trochę mam niestety.

! Odpowiedz
4 16 psokal odpowiada 1as

W kwestii posiadania pojęcia w sprawach o których się wypowiada - dlaczego wyzywasz urzędników MF od ubeków? Sugerujesz że pracują tam 90-latkowie czy nie masz pojęcia czym było UB i jak na prawicowca przystało, nazywasz ubekiem każdego z kim jest Ci nie po drodze?

! Odpowiedz
9 24 anty12

Czekam na komentarz Grzesia, zatwardzialego piswoskiego trola. Co tym razem napiszesz, to go paszkwil ? Takich politykow wybral narod. Pogratulowac i ebac pradem bez litosci.

! Odpowiedz
6 98 jasiustasiu01

No i sprawdziło sie znów, że złodziej krzyczy najgłośniej " łapać złodzieja"

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

 • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.