Do którego banku po konto z gwarancją niezmienności cen?

analityk Bankier.pl

Cenniki w bankach zmieniają się tak często, że gwarancja niezmienności ceny staje się ważnym elementem przewagi konkurencyjnej. Taką obietnicę odważyło się złożyć klientom pięć banków. Jednak tylko dwa z nich obiecują konta darmowe na zawsze.

Opłaty konta i karty zmieniają się co kilka miesięcy. Trudno w zasadzie wskazać bank, który cechuje stabilna polityka cenowa. Nawet jeśli nie zmienia się podstawowa cena za pakiet, to rosną usługi dodatkowe – koszty korzystania z karty, obsługa bankomatów czy wyciągów. Dlatego też gwarancja niezmienności ceny staje się istotnym elementem przewagi konkurencyjnej. Dziś pięć banków obiecuje swoim klientom, że nie zmieni opłaty za ROR przez określony czas. Sprawdziliśmy, gdzie szukać kont z gwarancją i jakie są haczyki.

Do którego banku po konto z gwarancją niezmienności cen?
Do którego banku po konto z gwarancją niezmienności cen? (fot. Wellcome Images / Wikimedia Commons)

1. Bank Pocztowy – Konto ZawszeDarmowe

Bank Pocztowy proponuje rachunek, który, jak sama nazwa wskazuje, będzie zawsze darmowy. Jest to obecnie podstawowe konto w ofercie banku. Do rachunku wydawana jest karta debetowa, która kosztuje 5 zł miesięcznie. Opłaty tej można uniknąć, wykonując transakcje bezgotówkowe na 300 zł. Karta nie jest jednak obowiązkowa i można z niej zrezygnować. Inne zalety rachunku to dostęp do 5 tys. bankomatów bez prowizji (PKO BP, BZ WBK, Planet Cash), obsługa konta w placówkach poczty czy możliwość dostarczenia gotówki do domu przez listonosza. Operacja ta jest jednak płatna – kosztuje 1,5 proc. dostarczanej kwoty, nie mniej jednak niż 5 zł. Do rachunku można też dokupić za 5 zł miesięcznie abonament na wszystkie bankomaty bez prowizji. Dla niektórych osób wadą może być brak bankowości mobilnej i płatności z poziomu smartfona.

Co obejmuje gwarancja? Brak opłaty za konto.

Jak długo? Na zawsze.

2. Raiffeisen Polbank – Wymarzone Konto

Wymarzone Konto to flagowy rachunek Raiffeisen Polbanku. Bank obiecuje, że nigdy nie będzie pobierał opłaty za prowadzenie ROR-u, wypłatę z bankomatów na terenie kraju, wypłaty gotówkowe w kasach Raiffeisena, obsługę zleceń stałych i poleceń zapłaty. Opłata – podobnie jak w przypadku Banku Pocztowego – pojawia się przy karcie debetowej. Tu jednak jest sztywna i nie da się jej uniknąć – karta kosztuje 3 zł miesięcznie. Dodatkową zaletą rachunku jest oprocentowanie środków zgromadzonych na koncie. Stawka oprocentowanie opiera się o stopę referencyjną NBP i jest obliczana następująco: do 3 000 zł = wartość stopy x 0,25, dla przedziału 3 000,01 – 10 000 zł x 0,75, powyżej 10 000 zł przyjmowana jest wysokości stopy bazowej.

Co obejmuje gwarancja? Brak opłaty za konto, wypłatę ze wszystkich bankomatów w kraju, wypłatę w kasach banku, obsługę poleceń zapłaty i zleceń stałych.

Jak długo? Na zawsze.

3. Alior Bank – Konto Wyższej Jakości

Cennik Konta Wyższej Jakości skonstruowany jest niemal w całości z zer. Bank stawia jednak warunek – rachunek jest bezpłatny tylko dla lojalnych klientów. Miarą lojalności są w tym wypadku wpływy na ROR lub aktywne używanie karty. Za konto nie będzie płacił ten klient, który zasila rachunek co miesiąc wpływami w wysokości 2500 zł lub wykonuje transakcje bezgotówkowe na kwotę co najmniej 700 zł. W innym wypadku zapłaci za rachunek 12 zł. Alior Bank gwarantuje niezmienność cen, ale gwarancja jest ograniczona czasowo do 5 lat.  

Co obejmuje gwarancja? Brak opłat za konto, kartę i podstawowe usługi dla lojalnych klientów.

Jak długo? 5 lat.

4. BGŻ BNP Paribas – iKonto

iKonto to internetowa wersja Konta Praktycznego znajdującego się w ofercie Banku BGŻ BNP Paribas. W ramach trwającej obecnie promocji można założyć iKonto z gwarancją braku opłat przez najbliższe trzy lata. Do promocji można przystąpić do 29 września tego roku. Warunkiem jest złożenie wniosku przez internet lub telefon oraz złożenie wniosku o kartę debetową. Gwarancja niezmienności opłaty dotyczy wyłącznie ROR – bez karty. Standardowo karta debetowa kosztuje  7 zł, ale opłaty można uniknąć, wykonując transakcje na 300 zł. Osoby w wieku poniżej 26 lat mają taryfę ulgową – konto i karta są bezwarunkowo bezpłatne.

Co obejmuje gwarancja? Brak opłat za konto.

Jak długo? 3 lata.

5. Orange Finanse – Konto Osobiste

Orange Finanse to jeden z trzech telebanków działających na naszym rynku. Jest efektem współpracy mBanku z operatorem telefonii komórkowej Orange.  W ramach promocji trwającej do 16 czerwca można założyć rachunek z gwarancją niezmienności opłat przez dwa lata. W tym jednak przypadku jest to oferta dla abonentów Orange. Bank obiecuje, że przez dwa lata nie zmieni opłaty za prowadzenie konta, obsługę karty, przelewy czy dostęp do bankomatów na terenie kraju. Każda z tych operacji jest obecnie bezpłatna. Dodatkową zaletą oferty jest możliwość skorzystania z limitu kredytowego do 4000 zł bez odsetek przez 90 dni oraz podwyższonego oprocentowania konta oszczędnościowego. Bank proponuje na 3,5 proc. przez pół roku. Stawka ta będzie obejmować oszczędności do 10 000 zł pod warunkiem, że klient Orange co miesiąc wyda kartą Orange Finanse co najmniej 300 zł.

Co obejmuje gwarancja? Brak opłat za konto, kartę, przelewy i wypłaty z bankomatów.

Jak długo? 2 lata.

Warto zauważyć, że w większości z wyżej opisanych ofert gwarancja obejmuje jedynie podstawową opłatę za ROR. Nie dotyczy natomiast opłaty za kartę debetową, która jest produktem integralnie związanym z rachunkiem. Tu banki zostawiają sobie otwartą furtkę na ewentualne zmiany w cenniku. W trzech z wyżej opisanych rachunków gwarancja niezmienności ceny obejmuje tylko określony okres czasu. Tylko Bank Pocztowy i Raiffeisen Polbank obiecują, że konta będą na zawsze za darmo

Uwaga: ostatnie dni na wysłanie PIT-ów za 2015 rok!

Uwaga: ostatnie dni na wysłanie PIT-ów za 2015 rok!

Nie złożyłeś jeszcze deklaracji podatkowej za 2015 rok? Nie czekaj do ostatniej chwili - pobierz darmowy program, sprawdź dostępne ulgi i rozlicz się - szybko i bezproblemowo - z Bankier.pl. Z nami zrobisz to bez wychodzenia z domu - Twój PIT trafi do wskazanego urzędu skarbowego.

Wypełnij PIT już teraz!

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 ~sdfsdf

mam doplacać bankom za to ze trzymam u nich pieniądze a oni na mnie zarabiają.... bedą oplaty nie bedzie pieniedzy w bankach! zrozumiano zlodziejskie banki

! Odpowiedz
1 0 ~Bankier

Totalny sponsoring dla reklam, aby ktoś kliknął a reklamodawcy płaca kaske.....

! Odpowiedz
0 2 ~Grzechu_comeback

jedno jest pewne..... BANKI POBIERAJĄ OPŁATY I PROWIZJE- to wszak część ich rachunku zysków i strat.... Stały element=> NOWY kliencie, nie będziesz płacił, a potem POCAŁUJ NAS W D, albo przyjmujesz zmiany, albo rachunek kończy się z dniem.....całość śmierdzi na kilometr sponsoringiem, wszak banków w Polsce podobno wiele a tu.....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 2 ~dana

też mam konto za free w getinie- getin up i jakoś nic nie płacę. po co mam płacić gdzie indziej jak tu mam za darmo. przerobiłam parę banków i się w sumie zniechęciłam, tu jestem już jakiś czas i nie myślę o tym żeby się przenosić.do tego przelewy przez facebooka i karta z wyświetlaczem ułatwiają mi kontrolę wydatków.

! Odpowiedz
1 2 ~JA6969

Coś getin-trolle ostatnio wylazły z norek, czy tylko mnie się wydaje?

! Odpowiedz
1 0 ~lukas

no i bank płaci ci niezłe pieniądze za reklamowanie na forach internetowych

! Odpowiedz
2 17 ~xx

jesli bank pobiera oplaty za konto - to trzeba pozegnac sie z takim bankiem

! Odpowiedz
1 2 ~klient

Bank Pocztowy - ludzie nie bądźcie śmieszni...

1) System internetowy to jest jakaś porażka - ciągłe zawieszanie, przerwy techniczne.
2) Obsługa klienta w Placówkach - niekompetentne korpo-śmiecie, w Placówkach zawsze kolejki, na dwa stanowiska zazwyczaj jedno czynne i 5-osobowa kolejka do nich (w tym 4 emerytów, którzy siedzą po 30 min.)
3) Opłata za kartę - operacja min. 300 zł kartą to lekka przesada.
4) Brak wpłatomatów, jedyna opcji wpłaty to przelew z innego konta lub udanie się do Placówek, o których napisałem w pkt. 2).
5) Brak aplikacji Internetowej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
19 2 ~Klient

A Getin? Przeciez oni tez maja konto totalnie na 0 zł. Karty nawet nie trzeba mieć:)
Mi włączyli jeszcze promocje że płacą mi za korzystanie z ich konta:)

! Odpowiedz
3 15 ~qwe

A ile płacą ci za reklamę?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne