REKLAMA

Do Polski wchodzi Tier, gigant na europejskim rynku hulajnóg

2021-04-15 07:12
publikacja
2021-04-15 07:12
Tier

Pojazdy pożyczane na minuty po pandemicznej zapaści wracają do łask. Do Polski wchodzi właśnie gigant na europejskim rynku hulajnóg. Wyższy bieg wrzucają również operatorzy aut na wynajem - informuje czwartkowa "Rzeczpospolita".

Lockdowny sprawiły, że usługi współdzielonego transportu notowały w ub.r. kilkudziesięcioprocentowe spadki popytu. Ale teraz rusza nowy sezon na takie pojazdy i to z przytupem.

Jak ustaliła "Rzeczpospolita", nad Wisłę jeszcze w tym tygodniu zawita Tier – jeden z największych operatorów elektrycznych hulajnóg w Europie. Z usługami ruszy w Gdańsku, a w ciągu kilku dni rozszerzy ofertę na Gdynię i Sopot. Na start rozstawi 500 jednośladów. Docelowo w Trójmieście ma ich być blisko 3 tys. Na celowniku ma także Kraków, Szczecin i Warszawę. W sumie w br. chce mieć w Polsce aż 10 tys. hulajnóg. A to oznacza, że niemal z marszu może zostać liderem rynku, na którym jest 15,8 tys. pojazdów.

Według gazety, hulajnogi szybko stały się w Polsce bardzo popularne, a w 2020 r. Bolt, największy gracz tej branży w naszym kraju, odnotował rekord – jego jednoślady wypożyczono ponad 4 mln razy.

"Rz" zauważa, że zmiany zachodzą też w innych segmentach rynku współdzielenia pojazdów (tzw. sharing).

Wyzwanie konkurencji w branży car-sharingu rzuca Traficar. Polska firma oferująca ponad 2 tys. aut najmowanych przez aplikację zawarła właśnie umowę z Renault, w ramach której wyposaży się w ok. 200 elektrycznych dacii spring. Będzie to już trzeci elektryczny model w ofercie operatora. Pojazdy pojawią się najpierw w Warszawie - informuje "Rzeczpospolita". (PAP)

rud/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
demeryt_69
Piesi na chodnikach będą wniebowzięci :)

sel
A dlaczego to rzad nie wspiera elektrycznych rowerów i hulajnóg i nie zmniejszy dla nich wat, cła i akcyzy? tylko są tak drogie ( droższe od używanego auta) że trzeba je wynajmować zamiast kupić? za grosze?. Podobno wspiera elektro mobilność? to niby w jaki sposób? wyższymi podatkami?, a dopłaty tylko dla bogatych do A dlaczego to rzad nie wspiera elektrycznych rowerów i hulajnóg i nie zmniejszy dla nich wat, cła i akcyzy? tylko są tak drogie ( droższe od używanego auta) że trzeba je wynajmować zamiast kupić? za grosze?. Podobno wspiera elektro mobilność? to niby w jaki sposób? wyższymi podatkami?, a dopłaty tylko dla bogatych do bardzo drogich elektrycznych aut?
demeryt_69
Wat to jednostka energii :)
demeryt_69 odpowiada demeryt_69
Errata: jednostka mocy.

PS. Centralnie klawiatura mi siada :)

Powiązane: Bezpieczeństwo na drogach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki