REKLAMA

Do Polski trafi blisko 1,3 mln szczepionek Pfizer

2021-04-23 12:50
publikacja
2021-04-23 12:50
fot. Small365 / Shutterstock

Do Polski w sobotę przyjedzie 151 tys. szczepionek firmy Moderna, a w poniedziałek blisko 1,3 mln dawek firmy Pfizer oraz przesunięta na ten dzień dostawa 67 tys. szczepionek AstraZeneca - poinformował w piątek PAP prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

"Spodziewamy się w poniedziałek zaległej dostawy AstryZenki sięgającej 67 tys. dawek oraz szczepionek firmy Pfizer - 1 mln 295 tys. dawek" - przekazał PAP Kuczmierowski.

Przypomniał, że już w najbliższą sobotę trafi do Polski też 151 tys. dawek Moderny.

W tej chwili trwają zapisy na szczepienia coraz młodszych roczników. Od 12 kwietnia codziennie uruchamiane są kolejne roczniki - każdego dnia jeden rocznik, począwszy od rocznika 1962, czyli 59-latków.

Zapisy według tego harmonogramu otwierane są dla osób, które w I kwartale roku nie zadeklarowały chęci zaszczepienia przez internet. Jeśli to jednak zrobiły, mogły zapisywać się jeszcze zanim ruszyła rejestracja ich rocznika.

W czwartek uwolniono możliwość dowolnego wyboru terminu dla wszystkich osób w wieku 40-49 lat, które wypełniły formularz zgłoszenia i miały wystawione e-skierowanie 31 marca 2021 roku.

Od poniedziałku 26 kwietnia nastąpi przyspieszenie zapisów i każdego dnia rejestrować na szczepienia będą mogły się dwa roczniki. Z kolei od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki.

Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19. Preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, a preparat opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania jednej dawki.

autorka: Klaudia Torchała

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
lorelie
Brytyjczycy nie dosyć że maczali palce w śmierci Sikorskiego to teraz nie wysyłają do nas szczepionki Astra Zeneca a wysyłają ją do swojej byłej kolonii Indii. Traktują Polaków jak obywateli drugiej kategorii.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki