REKLAMA

Dla branży odzieżowej i obuwniczej sobota była najlepszym dniem 2020 r.

2020-11-30 08:30, akt.2020-11-30 09:12
publikacja
2020-11-30 08:30
aktualizacja
2020-11-30 09:12
fot. Miroslaw Pieslak / Forum

Odroczony popyt połączony z Black Friday przyniósł szturm na sklepy w pierwszym dniu otwarcia galerii handlowych; sklepy odzieżowe i obuwnicze w sobotę zanotowały najlepszy dzień w tym roku - poinformowało w poniedziałek PKO BP powołując się na dane z płatności dokonywanych kartami.

Tradycyjnie w piątek po Święcie Dziękczynienia (26 listopada w br.) rozpoczyna się handlowe szaleństwo w USA i na całym świecie. "Czarny piątek" (Black Friday) to dla sektora handlowego i producentów okazja do poprawy wyników sprzedaży. Na zakupy klientów mają przyciągać promocyjne ceny.

Przypadający w tym roku 27 listopada Black Friday otworzył przedświąteczny okres zakupowy. W tym roku, z powodu pandemii, miał jednak inny charakter - większość sklepów w galeriach handlowych była zamknięta ze względu na obostrzenia związane z COVID-19. Dopiero w sobotę 28 listopada centra handlowe zostały ponownie otwarte, w ścisłym reżimie sanitarnym i z wieloma ograniczeniami.

"Dane kartowe PKOBP potwierdzają to, co było widać w sobotę gołym okiem – odroczony popyt połączony z BlackFriday przyniósł szturm na sklepy w pierwszym dniu otwarcia galerii handlowych. W sobotę sklepy odzieżowe i obuwnicze zanotowały najlepszy dzień 2020 roku" - napisali analitycy banku na Twitterze.

W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem i wprowadzaniem nowych ograniczeń podczas epidemii, od 7 listopada rząd zamknął m.in. sklepy, kina o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. w galeriach i centrach handlowych. W ubiegłą sobotę poinformowano, że od 28 listopada otwarte będą sklepy i punktu usługowe w galeriach i parkach handlowych, ale w ścisłym reżimie sanitarnym.

W czwartek w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów tej sprawie, które weszło w życie w sobotę. Zgodnie z wytycznymi, w sklepach i galeriach handlowych obowiązuje limit osób – maksymalnie 1 klient na 15 m kw. W dalszym ciągu utrzymany jest nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Nadal obwiązują tzw. godziny dla seniorów (od poniedziałku do piątku w godz. 10.00–12.00), przy czym z uwagi na zwyczajowo skrócony czas pracy 24 grudnia br. rząd proponuje rezygnację z tego obostrzenia w tym dniu. (PAP)

pad/ amac/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
stachsgh
Witam !!
A co w branży spożywczej?? A to https://www.youtube.com/watch?v=oVrdIXQ2g30
antek10
Jak widać idiotyzmem było zamykanie galerii. Zrobili sztuczny tłum w ostatni weekend. Ale pisiory tak mają pierw robią potem myślą.
gronostaj
"potem myślą" - nad tym bym polemizował :)
itso_chram_panszczyzna
haha a opony w aucie zmienione na zimę trochę wczas ? :D

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki