REKLAMA

Disney szuka oszczędności i planuje zwolnienia. Kolejny Big Tech łapie zadyszkę

2022-11-14 13:35
publikacja
2022-11-14 13:35

Disney planuje redukcję zatrudnienia – wynika z ustaleń „Financial Times”. To kolejny gigant technologiczny ze Stanów Zjednoczonych, który w ten sposób reaguje na spowolnienie gospodarcze.

Disney szuka oszczędności i planuje zwolnienia. Kolejny Big Tech łapie zadyszkę
Disney szuka oszczędności i planuje zwolnienia. Kolejny Big Tech łapie zadyszkę
fot. askarim / / Shutterstock

Koncern medialny Disney zapowiedział zwolnienia oraz czasowe zamrożenie otwierania nowych rekrutacji – wynika z wewnętrznej notatki rozesłanej przez prezesa firmy do pracowników, do której dotarła redakcja „Financial Times”. Szef koncernu, Bob Chatek, miał oznajmić swoim podwładnym, że niedługo „będą musieli (firma – red.) podjąć trudne i niewygodne decyzje”.

W tym celu zarząd powołał specjalną grupę ds. struktury kosztów, na czele której staną Christine McCarthy, dyrektor finansowa, oraz Horacio Gutierrez, główny radca prawny koncernu. Do ich zespołu należeć będzie zadanie „patrzenia na wszystkie aleje operacji i pracy, aby znaleźć oszczędności”, przy czym Chatek zakłada „pewne redukcje personelu w ramach tego przeglądu”. Na razie jednak nie wiadomo, których specjalistów będą dotyczyć cięcia.

Reklama

W ten sposób Disney reaguje na spowolnienie gospodarcze oraz ostatnie wyniki, jakie zanotowały usługi streamingowe koncernu, w tym platforma Disney Plus, które przyniosły straty na poziomie 1,5 mld dolarów, głównie z uwagi na gwałtownie rosnące wydatki na publikowane treści oraz marketing.

Tym samym Disney dołącza do grona innych Big Techów, które w swoich planach uwzględniają grupowe zwolnienia. Najgłośniejszym przypadkiem w ostatnim czasie jest trwająca redukcja w strukturach Twittera, którą zapowiedział nowy właściciel platformy – Elon Musk. Zgodnie z doniesieniami pracę może stracić ok. 4 tys. osób, czyli blisko połowa personelu.

Jednocześnie masowe zwolnienia szykowane są w koncernie Meta, do którego należy m.in. platforma Facebook. Z doniesień „Wall Street Journal” wynika, że ramach oszczędności Big Tech może zrezygnować z usług nawet 17 tys. pracowników.

Alan Bartman

Źródło:
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (10)

dodaj komentarz
mirek6504
I co króliczki zatkalo kakao ??? Historyczne szczyty I stabilne wzrosty a mediator mnie wrzucił za tzw,,spam,, no to niech ten ,,mediator przyjdzie do mnie po pracę, to będzie przez pół roku ,,WC,, szorował,
zoomek
to ścierrwoo lewackie tę powinno upaść
qwertas
Mogą sprzedać TVN Orlenowi. Ciekawie bedzie widzieć Pochanke czy Kajdanowicza chwalącego Obajtka albo PIS Haha
xxpp odpowiada ranny_rys
co jest w tym dobrego, zę wszyscy będą należeć do jednej mafii?
pozhoga
Proponuję zacząć oszczędności od likwidacji Biura Poprawnopolitycznego. Przy okazji ,,bajki" Disneya przestaną być zatrute lewackim GWnem, na co my rodzice czekamy z wytęsknieniem (jak się doczekamy, to wrócimy do kupowania produktów, a na razie bojkot).
xxpp
to niemożliwe. poczytaj o tym kim są dzieci szefowej tej pralni mózgów.
endes
Jaki k… big tech!??.. zwykła tv przez internet i tyle!… przestańcie bajki opowiadać!

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki