REKLAMA

Dino pokazało pensje zarządzających. Ile zarobił Tomasz Biernacki?

Marcin Kaźmierczak2023-06-02 10:22redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-06-02 10:22

Niespełna 2,5 mln zł – tyle na wynagrodzenia członków zarządu wydała sieć marketów Dino Polska – informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl. Podobnie jak rok wcześniej, również w 2022 r. wynagrodzenia za przewodniczenie radzie nadzorczej spółki nie pobrał Tomasz Biernacki, współwłaściciel Dino Polska.

Dino pokazało pensje zarządzających. Ile zarobił Tomasz Biernacki?
Dino pokazało pensje zarządzających. Ile zarobił Tomasz Biernacki?
/ Shutterstock

Członkowie zarządu Dino Polska za pracę w 2022 r. otrzymali 2,45 mln zł. Najwięcej – 119,7 tys. zł brutto wyniosło podstawowe wynagrodzenie Michała Krauzego, który jest jednocześnie dyrektorem finansowym. Krauze otrzymał także 1,3 mln zł wynagrodzenia dodatkowego.

Każdy z członków zarządu dodatkowo otrzymał wynagrodzenie od podmiotów Grupy Kapitałowej Dino Polska. To wyniosło od 160 do 240 tys. zł brutto.

Członkowie rady nadzorczej otrzymali w 2022 r. od 82 do 99,6 tys. zł brutto. Podobnie jak w 2021 r. tak i w 2022 r. wynagrodzenia za przewodniczenie radzie nadzorczej Dino Polska nie pobrał Tomasz Biernacki, założyciel i główny udziałowiec spółki.

Firma na pensje dla ponad 37 tys. pracowników przeznaczyła w 2022 r. 2,1 mld zł.

Grupa Dino Polska w 2022 r. wypracowała ponad 1,13 mld zł zysku netto. W I kw. 2023 r. było to z kolei 270,7 mln zł wobec 191,4 mln zł w analogicznym okresie 2022 r.

W czwartek (1 czerwca) akcje Dino notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych za sprawą wzrostu o 6,22 proc. osiągnęły historyczny szczyt na poziomie 443,50 zł za akcję.

Źródło:
Marcin Kaźmierczak
Marcin Kaźmierczak
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadzący działu Twoje Finanse - Biznes w Bankier.pl. Zajmuje się tematyką nieruchomości. Przygotowuje raporty dotyczące cen mieszkań, pisze o trendach na tym rynku, monitoruje najciekawsze inwestycje w Polsce i za granicą. Na co dzień śledzi także rynek motoryzacyjny, a swoimi spostrzeżeniami dzieli się w sekcji Moto portalu Bankier.pl. Absolwent politologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Tel. 71 748 95 14.

Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (13)

dodaj komentarz
kata8420
Pan Krauze umie się ustawić-pensja 10 tyś.miesięcznie i równocześnie 100 tyś dodatkowej premii.To co zarobił w rok cały zarząd czyli te kilka wybranych osób zarobili też pracownicy,tylko że tych drugich liczy się w tysiącach
bartek_kaboom
Wycena Dino jest oderwana od rzeczywistosci w piatek 2 czerwca w piku bylo 460 zł. Zjazd będzie duży i bolesny.
baaaaankowiec
To wychodzi jakieś 4820zł brutto/m-c
bha
Czyli dla zwykłego pracownika jakich większość wychodzi jakieś 30 lat pracy lub nawet dalej już do osiągnięcia emerytury .żeby na koniec może ? suma sumarum zarobić tyle ile zarządzający w 1rok!.Raczej niezbyt to motywująca wieloletnia perspektywa pracy.
jarekzbyszek
Bidoki. Przy takich zarządach monopoli energetycznych jak Orlen, Energa, Tauron, PGE lub geniuszach z PZU, Lasów Państwowych to pracują na waciki.
bha
Cóż.. To może niech również i pokażą, pochwalą się pensjami i stawkami m-c swoich zwykłych większości % pracowników przecież równoeż wypracowującymi i to dla wszystkich niemałe Zyski chciażby ich średnią wysokość?.
pstrzezek
Jeden z najbogatszych Polaków ale nie pobiera wynagrodzenia, nie pcha się na afisz ani przed kamerę. Tak naprawdę niewiele o nim wiadomo bo koleś rozumie że pieniądze lubią spokój
enthe
To ten, co po pijaku rozbił Ferrari?
billbill85 odpowiada (usunięty)
Mam nadzieję że w przyszłości nie sprzeda swojej firmy zagranicznemu kapitałowi tak jak to zrobił jeden biznesmen posiadający firmę meblarską.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki