PILNE

Deutsche Bank pokazał zysk. Analitycy spodziewali się straty

2016-07-27 08:17
publikacja
2016-07-27 08:17

Zysk netto Deutsche Banku w drugim kwartale zmalał do zaledwie 18 milionów euro wobec 796 mln euro odnotowanych rok wcześniej. Ale to i tak rezultat lepszy od większości prognoz analityków, wśród których ponad połowa spodziewała się straty.

/ fot. REUTERS/Kai Pfaffenbach / FORUM

Mediana prognoz analityków ankietowanych przez agencję Bloomberga zakładała 22 mln euro straty netto. Oczekiwania wahały się od 1,8 mld euro straty do 524 mln euro zysku netto.

Przychody Deutsche Banku były o 20% niższe niż rok temu i wyniosły 7,4 mld euro. Zysk przed opodatkowaniem ukształtował się na poziomie 408 mln euro, a więc o 67% niższym niż rok w drugim kwartale 2015r. Na pogorszenie wyniku wpłynęły odpisy zmniejszające wartość firmy (285 mln euro), koszty restrukturyzacji (207 mln euro) i „koszty prawne” (120 mln euro).

„Na naszych wynikach odbija się trwający proces restrukturyzacji, lecz jesteśmy zadowoleni z czynionego postępu. Kontynuowaliśmy proces obniżania ryzyka w naszym bilansie, inwestowaliśmy w nasze procesy i modernizowaliśmy infrastrukturę. Jednakże jeśli utrzyma się obecne słabe otoczenie gospodarcze, będziemy musieli być jeszcze bardziej ambitni w wyczuciu czasu i intensywności naszej restrukturyzacji” – skomentował wyniki prezes Deutsche Banku John Cryan.

Od kilku lat największy niemiecki bank zmaga się z malejącą rentownością biznesu oraz miliardami euro kosztów kar i odszkodowań za oszustwa na rynkach finansowych, nazywanych w sprawozdaniach spółki „kosztami sporów prawnych” (ang. litigation expenses). Mimo działań restrukturyzacyjnych od początku roku kurs akcji Deutsche Banku spadł o 43%, na początku lipca osiągając historyczne minimum na poziomie 11,22 euro. Jeszcze rok temu papiery te były wyceniane na ponad 30 euro.

Deutsche Bank i instrument finansowej apokalipsy

Deutsche Bank i instrument finansowej apokalipsy

W XXI wieku nad światem zawisło śmiertelne niebezpieczeństwo. W podziemiach banków wykuto „finansową broń masowego rażenia”. Ewentualny wybuch w jednym z arsenałów owego oręża grozi końcem światowego systemu bankowego.

Krzysztof Kolany

Źródło:
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (20)

dodaj komentarz
~Kk
Niemiecka gospodarka zaczyna gwałtownie hamować. Koszty kryzysu imigracyjnego wywołanego przez populistyczną Merkel ciągną gospodarkę w dół.
~JanWincent
Kreatywna księgowość.
~GreedisGood_pl
Plotki o śmierci DB były mocno przesadzone, rezerwy zawiązane, restrukturyzacja w toku, jeszcze dwa trzy lata i bank wróci do starych zysków, niemiecka gospodarka pędzi i potrzebuje usług DB
http://greedisgood.pl/deutsche-bank-derywaty-wyniki-ocena/
~Nie_Wierze_Bankierom
"Plotki o śmierci DB były mocno przesadzone" Pomyliłeś plotki z faktami. Dla DB nie ma ratunku ! Ludziom po paru kielichach czy prochach też wydaje się wszystko wspaniałe. Jakbyś nie zaklinał to ostatecznie Derywaty rozłożą ten bank, takie są prawa matematyczne.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~qwera
Kasia zamieniła sie w Anie a w Getinie nadal nie wypłacają wynagrodzenia na czas dla pracowników. Getin szura po dnie.
~anonimus
opiszcie też Credit Suisse
http://www.handelszeitung.ch/unternehmen/verlustserie-der-credit-suisse-kuerzt-thiam-die-dividende-1155429
tu też jest niezła jazda..
~Dżejms
To wystarczy aby prezio się wstrzymał z wypłatami dla siebie i już będą milionowe oszczędności.

Powiązane: Co się dzieje ze strefą euro?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki