REKLAMA

Deutsche Bank nie wypłaci dywidendy

2015-10-29 07:08
publikacja
2015-10-29 07:08

Deutsche Bank ogłosił, że nie wypłaci dywidendy za ten i przyszły rok. „Sprzątający” w banku Brytyjczyk John Cryan zamierza wzmocnić pozycję kapitałową spółki.

/ fot. REUTERS/Kai Pfaffenbach / FORUM

Kierownictwo Deutsche Banku zamierza do końca 2018 r. obniżyć sumę aktywów mierzonych ryzykiem z 416 mld euro do 320 mld euro. Częścią tego planu jest wyeliminowanie dywidendy za lata 2015 i 2016 r. To o tyle istotne, że od 1952 r. Deutsche Bank zawsze wypłacał dywidendę swoim akcjonariuszom.

W ubiegłym tygodniu Deutsche Bank poinformował, że w ramach restrukturyzacji zamierza podzielić się na dwie części, wydzielając do odrębnego podmiotu obszar bankowości inwestycyjnej i tradingu.

W ramach restrukturyzacji z niemieckiego banku ma odejść 23 000 pracowników (około 25%), a także sprzedany ma zostać PosBank.

Wyniki kwartalne niemieckiego giganta bankowości poznamy dziś. Już wcześniej kierownictwo banku zaszokowało rynek zapowiadając 6,2 mld euro straty netto za trzeci kwartał.

Trzęsienie ziemi

W czerwcu współprezesi Deutsche Banku, Juergen Fitschen i Anshu Jain  niespodziewanie podali się do dymisji. Obaj prezesi odeszli w cieniu spektakularnych porażek swego banku, ciągnących się za nim procesów sądowych i niezadowalających wyników finansowych.

W ramach ugody zawartej z władzami USA i Wielkiej Brytanii Deutsche Bank musi zapłacić im łącznie 2,5 miliarda USD kary za swą rolę w manipulowaniu stopą Libor. W końcu 2013 r. bank zgodził się już zapłacić karę wysokości 725 milionów euro, nałożoną przez Unię Europejską.

Michał  Żuławiński

Źródło:
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~MadeInGermany
Niedługo poszukiwacze wrażeń będą zakładali lokaty w tym banku, zamiast skakać ze spadochronem.
~Typ
Deutsche Bank i VW to obecnie przykłady niemieckiej solidności.
~PLanktON
I jeszcze Siemens i afera z nie tak dawna, o łapówkach za przetargi , wśród wysokiego szczebla kierowniczego.
~anal_banków
PKO BP od kiedy prezes z całym zarządem zaczęli wypłacać sobie milionowe gaże to też od dawna jest bankrutem i nie wypłaca dywidend, tylko ta informacja jest zamieciona pod dywan. Pewnie wyjdzie po zmianie rządu.
~Xaisis
No pewnie, że zamiatają pod dywan, a fe! Ale wiesz, że PKO BP w ostatnim czasie tylko raz nie wypłacił dywidendy (rekomendacje KNF), a poza tym inwestorzy regularnie ją dostają?
~geniu odpowiada ~Xaisis
anal ma rację. Jeśli Jagiełło wypłaca sobie ponad 4mln gaży to znaczy że bank jest bankrutem. To typowe dla państwowych spółek. Czym wyższa gaża ty większe bagno. A dywidenda właśnie dotyczy ostatniego roku. Coś w tym jest. Titanic tonie.
~inwestor odpowiada ~geniu
Coś w tym jest. Od kiedy Jagiełło objął stanowisko w PKO to od tego czasu gaże zarządu wzrosły dwadzieścia razy a cena akcji spadła za Jagiełły trzykrotnie mimo kupienia Nordei.
Już dawno sprzedałem akcje tego gów..na.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki