Debata: Oszustwa w sieci. Jak się przed nimi bronić?

Marcin Dziadkowiak2022-02-23 21:23, akt.2022-02-28 11:47zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl
publikacja
2022-02-23 21:23
aktualizacja
2022-02-28 11:47
Debata: Oszustwa w sieci. Jak się przed nimi bronić?
Debata: Oszustwa w sieci. Jak się przed nimi bronić?
/ Bankier.pl

Zapraszamy na debatę w portalu Bankier.pl dotyczącą cyberbezpieczeństwa. Pierwotnie debata miała dotyczyć tematyki oszustw w sieci, ale w obecnej sytuacji nie uciekniemy też od zagadnień bezpieczeństwa w internecie w obliczu agresji Rosji w Ukrainie. Redakcyjna debata na żywo rozpocznie się 28 lutego o godz. 12:00. To część naszej akcji pod hasłem Dni bezpiecznego internetu.

W trakcie debaty porozmawiamy m.in. o najświeższych i najbardziej niebezpiecznych zagrożeniach, charakterystycznych elementach oszustw, które pozwalają rozpoznać niebezpieczeństwo, sposobach reakcji potencjalnej ofiary, a także o zabezpieczeniach, które należy stosować, aby ograniczyć ryzyko i trendach w działalności oszustów. Nawiążemy także do aktualnej sytuacji - czy obok działań o charakterze militarnym, dochodzi obecnie do cyberataków, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu naszych pieniędzy i nie tylko. Czy zagrozi nam także cyberwojna?

W dyskusji udział wezmą:

  • Marcin Fronczak, menadżer bezpieczeństwa w mBanku,
  • Cyprian Gutkowski, ekspert Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń,
  • Paweł Wałuszko, ekspert ds. bezpieczeństwa w TestArmy,

Moderatorem debaty będzie dr Michał Kisiel, analityk Bankier.pl.

Niestety, swój udział w debacie, z powodu nagłych i pilnych spraw odwołał Pan Krzysztof Zieliński, dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa  w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego.

Transmisja debaty odbędzie się 28 lutego br. o godz. 12:00:

Dni bezpiecznego internetu

Cyfrowa rewolucja sprawiła, że w ciągu jednego pokolenia do spraw decydujących o naszym bezpieczeństwie zawitała zupełnie nowa rzeczywistość – bezpieczeństwo w internecie.

O tym, jak zadbać o bezpieczeństwo swoich pieniędzy korzystając z cyfrowych kanałów dostępu do banków, piszemy często. Tym razem spojrzymy na temat szerzej, publikując całą serię tekstów dotyczących cyberbezpieczeństwa. Wszystkie połączymy jednym hasłem – Dni bezpiecznego internetu, które odbędą się w Bankier.pl w dniach 24,25 i 28 lutego. Więcej na temat Dni bezpiecznego internetu.

Partnerem debaty w ramach Dni bezpiecznego internetu jest mBank.

Źródło:
Marcin Dziadkowiak
Marcin Dziadkowiak
zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl

Zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl. Już w czasie studiów na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu rynki kapitałowe stały się jego pasją, która pozwoliła mu rozpocząć pracę w Bankier.pl i rozwijać dział giełdowy. Zainteresowanie sprawami krajowymi i zagranicznymi pozwoliło mu także spełnić się w pracy w prowadzeniu newsroomu. Jego ambicją jest, aby Bankier.pl był wciąż najlepszym źródłem informacji, nie tylko dla inwestorów giełdowych. T +48 71 748 95 03 K +48 601 560 819

Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
itso_zbanowany_jupi
najwięksi oszuści to ci eksperci w debacie ciekawe czyje interesy reprezentują :D
itso_zbanowany_jupi
to ze hodują totalitaryzm to oczywiste
michalshk
Kolejny etap o którym mówił klaus schwab.

Powiązane: Dzień tematyczny w Bankier.pl

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki