REKLAMA

DM mBanku obniża rekomendację JSW do "sprzedaj"

2018-11-30 16:26
publikacja
2018-11-30 16:26

DM mBanku w raporcie z 26 listopada obniżył rekomendację dla JSW do "sprzedaj" z "kupuj" wcześniej. Cena docelowa akcji spółki została jednocześnie obniżona do 59,14 zł z 98 zł poprzednio.

W dniu wydania raportu kurs akcji spółki wynosił 72,56 zł, a w piątek o godz. 16.20 wynosi 66 zł.

W ocenie DM mBanku, JSW w 2019 roku będzie się musiała zmierzyć z szeregiem czynników, które zwiększą bazę kosztową grupy o około 471 mln zł.

"Wśród największych z nich będą to energia elektryczna (172 mln zł; wyższe rynkowe ceny energii), koszty usług obcych (62 mln zł; wzrost stawek dzierżawnych, kosztów transportu) oraz koszty pracy (200 mln zł; oczekujemy 5 proc. inflacji płac i utrzymania nagrody w wysokości 200 mln zł po udanym roku)" - napisano w raporcie.

Dodano, że z drugiej strony koniunktura na rynku stali wyraźnie słabnie - ceny spadają od kilku tygodni, a wraz z nimi marże realizowane przez producentów wielkopiecowych.

"W okresie zimowym sezonowo zapasy stali w Chinach odbijają, a w bieżącym roku uczestnicy rynku oczekują mniejszych ograniczeń środowiskowych niż w 2018 roku. Producenci wielkopiecowi naszym zdaniem zaczną już wkrótce szukać oszczędności i wywierać presję na dostawców węgla koksowego (m.in. JSW - PAP) i rudy żelaza" - napisano.

Autor raportu, Jakub Szkopek, uważa, że JSW - biorąc pod uwagę oczekiwane spadkowe wyniki w kolejnym roku oraz bieżący program inwestycyjny - już w 2019 roku przestanie generować wolne przepływy gotówki (FCF).

Pierwsze udostępnienie raportu miało miejsce 26 listopada o godzinie 8.23.

Depesza PAP Biznes stanowi wyciąg z raportu. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem. (PAP Biznes)

kuc/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
enta
https://hutnictwo.wnp.pl/nie-ma-gospodarki-bez-stali-a-stali-nie-ma-bez-wegla-koksowego,335174_1_0_0.html
domeeel
od 12 lat robię na odwrót niż jak "radzą" "rekomendacje". jeszcze się nie zawiodłem :)
domeeel
w poniedziałek rano będzie promocyjne zbieranie papieru :)
od 12 lat
enta
.....Producenci wielkopiecowi naszym zdaniem zaczną już wkrótce szukać oszczędności i wywierać presję na dostawców węgla koksowego...waszym zdaniem,a moim zdaniem jsw jako praktycznie jeden znaczący producent węgla koksowego w europie może wywierać presję w drugą stronę tj na kupców.a cena wegla cały czas stabilna a w chinach dziś .....Producenci wielkopiecowi naszym zdaniem zaczną już wkrótce szukać oszczędności i wywierać presję na dostawców węgla koksowego...waszym zdaniem,a moim zdaniem jsw jako praktycznie jeden znaczący producent węgla koksowego w europie może wywierać presję w drugą stronę tj na kupców.a cena wegla cały czas stabilna a w chinach dziś wygląda to tak
Volume:199398 Open Interest:272392 Change: 2.21%

także rekomendacja nie do końca wiarygodna..nie pierwszy raz zresztą

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki