REKLAMA

DB Energy zamierza przejść z NewConnect na główny rynek GPW w IV kwartale '22

2022-09-05 10:38
publikacja
2022-09-05 10:38

DB Energy zamierza przejść z NewConnect na główny rynek GPW w IV kwartale 2022 roku - poinformowała spółka w komunikacie. Firma odnotowuje w ostatnich kwartałach znaczny wzrost zainteresowania energooszczędnymi rozwiązaniami wśród przedsiębiorstw.

DB Energy zamierza przejść z NewConnect na główny rynek GPW w IV kwartale '22
DB Energy zamierza przejść z NewConnect na główny rynek GPW w IV kwartale '22
/ Bankier.pl

DB Energy złożyło prospekt do KNF w marcu tego roku. Wcześniej, w listopadzie 2021 r., walne zgromadzenie spółki zdecydowało o emisji do 415 tys. akcji.

"DB Energy stoi na solidnych fundamentach finansowych i ma ciekawe perspektywy rozwoju, dlatego wraz ze wzrostem biznesu chcemy zrealizować kolejne kroki na rynku kapitałowym. Przeniesienie notowań spółki na Główny Rynek GPW pozwoli nam jeszcze bardziej zwiększyć wiarygodność, przejrzystość działalności i otworzy dostęp do kolejnych grup inwestorów. W zależności od warunków rynkowych, nie wykluczamy zaoferowania inwestorom nowych akcji, o emisji których zdecydowali w minionym roku nasi akcjonariusze" - poinformował w komunikacie prasowym Łukasz Feldman, dyrektor finansowy DB Energy.

DB Energy realizuje projekty poprawy efektywności energetycznej w dużych i średnich zakładach przemysłowych, od identyfikacji przedsięwzięć służących poprawie operatywności, przez ich projektowanie, po realizację w modelu generalnego wykonawcy lub ESCO (Energy Saving Contract), który polega na sfinalizowaniu inwestycji w zamian za udział w wygenerowanych oszczędnościach przez klienta.

"Przewagą konkurencyjną DB Energy jest możliwość obsługi całego procesu poprawy efektywności energetycznej u klienta przemysłowego, w tym finansowania realizacji inwestycji. Modernizacje realizowane i finansowane przez spółkę przynoszą klientom wymierne korzyści i oszczędności już od pierwszego dnia funkcjonowania instalacji. Klienci są coraz bardziej świadomi korzyści wynikających dla nich z modelu ESCO, w którym m.in. finalizujemy inwestycje Soufflet Polska o wartości prawie 30 mln zł. W ww. modelu będziemy również realizować współpracę z Żabką Polska" - poinformował w komunikacie prasowym prezes Krzysztof Piontek.

"Projekt zakłada zastosowanie technologii trigeneracji, która oprócz wytwarzania energii elektrycznej i ciepła, pozwala wykorzystać energię cieplną, uzyskaną z przemian termodynamicznych także w celu wytworzenia energii chłodniczej. Żabka Polska, tak jak wiele innych firm, już dziś reaguje na obecną sytuację na rynku energetycznym i podejmuje działania, które pozwolą zapewnić bezpieczeństwo energetyczne firmie. Widzimy, że w tym kierunku już zmierzają lub będą niebawem zmierzać pozostałe przedsiębiorstwa" - dodał.

Firma podała, że w ostatnich kwartałach odnotowuje znaczny wzrost zainteresowania energooszczędnymi rozwiązaniami wśród przedsiębiorstw.

"Obecna sytuacja na rynku energii jest dużym wyzwaniem dla wielu firm. Nasze usługi identyfikacji i realizacji inwestycji zwiększających efektywność energetyczną zakładów i linii produkcyjnych pozwalają naszym klientom osiągnąć znaczące oszczędności. Rosnące ceny energii wpływają pozytywnie na zainteresowanie usługami DB Energy oraz zwiększają wartość oszczędności z już zrealizowanych inwestycji, którymi klienci się z nami dzielą w modelu ESCO. To szczególnie atrakcyjny model dla firm, ponieważ oznacza dla nich brak nakładów inwestycyjnych na wdrożenie zmian w zakresie efektywności energetycznej" - powiedział prezes DB Energy.

Spółka miała w pierwszym kwartale 2022 roku ponad 18,2 mln zł przychodu, co stanowi wzrost o 117 proc. rdr. Zysk netto wyniósł 3,7 mln zł i był wyższy rdr o 274 proc. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Tematy
Nawet do 9% na lokatach w Citi Handlowy? Sprawdzamy oferty w PLN, GBP i USD dla nowych i obecnych klientów Banku

Nawet do 9% na lokatach w Citi Handlowy? Sprawdzamy oferty w PLN, GBP i USD dla nowych i obecnych klientów Banku

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Newconnect

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki