REKLAMA

"Czyste powietrze" - oblicz grubość ocieplenia. Nowe narzędzie dla beneficjentów

2020-06-15 09:51
publikacja
2020-06-15 09:51
fot. volodimir bazyuk / Shutterstock

Nowe narzędzie dla osób ubiegających się o dofinansowanie w ramach rządowego programu "Czyste powietrze" jest już dostępne. Kalkulator ustali, jakiej grubości powinno być ocieplenie budynku.

Nowość w programie „Czyste powietrze”. Osoby starające się o dotację na termomodernizację domu jednorodzinnego skorzystają z kalkulatora pozwalającego na obliczenie preferowanej grubości  ocieplenia budynku. W kalkulatorze można wybrać rodzaj modernizowanej przegrody:

  • ściany zewnętrzne / przegrody pionowe,
  • dach lub stropodach,
  • strop pod nieogrzewanym poddaszem,
  • podłoga na gruncie,
  • strop nad nieogrzewaną piwnicą. 

- Parametry zostały dobrane tak, aby użytkownik mógł wybrać odpowiedni rodzaj i grubość materiału izolacyjnego mając pewność, że po przeprowadzeniu termomodernizacji wybranych przegród będą one spełniać obowiązujące i przyszłe wymagania techniczne (WT 2021), które wejdą w życie od 31.12.2020 r. – przeczytamy w komunikacie prasowym NFOŚiGW.

Nowe narzędzie umożliwia wybranie opcji automatycznego lub samodzielnego sposobu wyliczania grubości ocieplenia budynku. Osoby, które wybiorą drugi sposób muszą wpisać do kalkultora m.in. kategorię oraz rodzaj materiału, z którego wykonana jest przegroda wybrana do termomodernizacji.

15 maja ruszył nabór do drugiej edycji rządowego programu "Czyste powietrze". Wysokość dofinansowania zależy od rodzaju inwestycji. Maksymalnie beneficjenci mogą otrzymać 32 tys. zł. Wnioski o dotację na m.in. ocieplenia budynku czy wymianę pieca można składać od 10 czerwca online za pośrednictwem strony internetowej.

DF

Źródło:
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Czyste powietrze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki