REKLAMA

"Czyste powietrze" - wniosek złożysz online

2020-06-10 11:25
publikacja
2020-06-10 11:25
fot. Daniel Dmitriew / FORUM

Dofinansowanie wymiany kopciuchów bez wychodzenia z domu. Od środy wniosek w programie "Czyste powietrze" można złożyć online w serwisie gov.pl - informuje NFOŚiGW.

Wniosek w programie "Czyste powietrze" złożysz online / NFOŚiGW

Od środy (10 czerwca) działają elektroniczne formularze składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Czyste powietrze", przeczytamy w komunikacie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dostępny jest w serwisu gov.pl.

Wniosek złożysz online

Jak podkreśla NFOŚiGW, od teraz, bez wychodzenia z domu można starać się o dotację na wymianę kopciuchów i termomodernizację domu. W tym celu należy wejść na stronę WWW: www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-czyste-powietrze, wypełnić wniosek, dołączyć do niego wymagane załączniki i podpisać go korzystając z podpisu zaufanego lub kwalifikowanego potwierdzającego tożsamość wnioskodawcy.

- Dla tych, którzy nie mają profilu zaufanego, nadal funkcjonuje dotychczasowa ścieżka. Przy tej opcji należy zalogować się na Portalu Beneficjenta dostępnym na stronie internetowej właściwego wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Należy wypełnić wniosek, który po wydrukowaniu i podpisaniu, wraz z załącznikami, trzeba dostarczyć w wersji papierowej do WFOŚiGW lub gminy - informuje NFOŚiGW.

Czyste powietrze 2.0

W 2018 roku rząd zapowiedział powstanie programu antysmogowego skierowanego do mieszkańców. Dotacje i pożyczki miały trafić na termomodernizację domów jednorodzinnych i wymianę źródeł ciepła na te bardziej ekologiczne. W połowie września 2018 r. ruszył program "Czyste powietrze" z budżetem dotacyjnym sięgającym ponad 100 mld zł. Jego operatorem są wojewódzkie fundusze ochrony środowiska.

Od 15 maja ruszyła nowa odsłona programu "Czyste powietrze". Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej tłumaczy, że dokonano znaczących uproszczeń procedur związanych z uzyskiwaniem dotacji. Uproszczono formularz wniosku, tak by jego wypełnienie zajmowało możliwie najmniej czasu i wymagało złożenia jedynie niezbędnych załączników. (PAP)

aop/ drag/df

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
eljotek
Tutaj nie ma w co wierzyć, tylko trzeba wypełnić wniosek i próbować. Pieniądze na piec leżą właściwie na ulicy, tylko trzeba się o nie lekko postarać. Wniosek zreszta mozna wysłać elektronicznie jak piszą w tekscie, a w samym wypełnieniu pomaga tez Levada, od której zamawialismy nasz piec na ekogroszek w zeszłym roku
tubak
Program czyste powietrze jest po to żeby był. Najlepiej gdyby zostało z tego programu 80% kasy. Pan Kurtyka nieżle zarabia, jest program, a przeciętny Polak ma dopłacić do modernizacji ogrzewania 70% . Rząd kiedyś będzie sie chwalił ze to z pieniędzy które dał. Ech.
cyklotron
ten program to jest k.. żart
wszystko fajnie na okładce ale jk się zagłebi w szczególy to okazuje się ,że to tylko PROPAGANDOWA WYDMUSZKA...
(i jeszcze oprócz ułatwień w dostepie to OBNIŻYLI DOTACJE)... o czym oczywiście nie wspominają,,,
aby cokolwiek dostać w dofinansowaniu to trzeba spełnić długi szereg
ten program to jest k.. żart
wszystko fajnie na okładce ale jk się zagłebi w szczególy to okazuje się ,że to tylko PROPAGANDOWA WYDMUSZKA...
(i jeszcze oprócz ułatwień w dostepie to OBNIŻYLI DOTACJE)... o czym oczywiście nie wspominają,,,
aby cokolwiek dostać w dofinansowaniu to trzeba spełnić długi szereg warunków ,które powodują ,że cała inwestcja jest ekonomicznie wątpliwa....(żeby nie nazwać tego lepem na frajerów)
w telewizji propagandowej oczywiście 100 MILIARDÓW... lol
cyklotron
nie zapominajmy jezszcze o tym ,że kwoty dotacji są śmieszne a inwestycja idzie w dziesiątki tysięcy złotych
fotowoltaika i pompa ciepla.. lol.....
a dla tych co są zagłebieni w teacie to XDDD
-_balu_-
Ten program to bubel i kit na małpy. Dlaczego? Ano dlatego.:
1. Nie możesz mieć ponad 100 kpln rocznego dochodu
2. Nie dotyczy nowobudowanych domów

Motyw taki-trzeba przepisać na żonę, musi mniej niż 100 kpln rocznie zarabiać, mieć rozdzielność majątkowa, i zainstalować najtańszego kopciucha a po odbiorze
Ten program to bubel i kit na małpy. Dlaczego? Ano dlatego.:
1. Nie możesz mieć ponad 100 kpln rocznego dochodu
2. Nie dotyczy nowobudowanych domów

Motyw taki-trzeba przepisać na żonę, musi mniej niż 100 kpln rocznie zarabiać, mieć rozdzielność majątkowa, i zainstalować najtańszego kopciucha a po odbiorze po dotacje i tu też kryterium rochodowe. Aby dostać pełną dotacje trzeba być zupełnym golasem na minimum socjalnym. A Golas domu nie utrzyma. I tak władza daje po łapkach. Podobnie z ulgą pitowska termomodernizacyjna. Wyciągasz ręce a władza szast po łapach,nie dla psa kiełbasa.
wizytator
Bo to jest program obliczony na lata. Tak, że niby coś się robi, że są dotacje tylko ludzie nie chcą brać.A prawda jest taka, że procentowo tej dotacji wychodzi jakieś 30% do wkładu własnego. Jak ktoś chce wymienić piec, centralne i docieplić to wyda minimum 60tys. (dom 10mx10m/8,5wys.) a dotacji na to ok.20tys. to Bo to jest program obliczony na lata. Tak, że niby coś się robi, że są dotacje tylko ludzie nie chcą brać.A prawda jest taka, że procentowo tej dotacji wychodzi jakieś 30% do wkładu własnego. Jak ktoś chce wymienić piec, centralne i docieplić to wyda minimum 60tys. (dom 10mx10m/8,5wys.) a dotacji na to ok.20tys. to co to jest? Wszystko drożeje to dlaczego ten program nie jest waloryzowany?

Powiązane: Czyste powietrze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki