REKLAMA
WAŻNE

Do 32 tys. zł dofinansowania na wymianę pieca

2020-05-15 07:30
publikacja
2020-05-15 07:30

Startuje nabór do programu „Czyste powietrze” 2.0. Od 15 maja potencjalni beneficjenci mogą składać wnioski online. Maksymalna kwota dofinansowania to 32 tys. zł na wymianę pieca czy ocieplenie domów.

15 maja startuje program "Czyste powietrze" 2.0 / fot. engel.ac / Shutterstock

15 maja startuje nabór wniosków do programu „Czyste powietrze” 2.0. Beneficjenci złożą wniosek online i poczekają maksymalnie 30 dni na jego rozpatrzenie. Wysokość dofinansowania uzależniona jest rodzaju inwestycji:

  • do 20 tys. zł – podstawowa dotacja,

  • do 25 tys. zł – przy montaży pompy ciepła,

  • do 30 tys. zł – przy instalacji paneli fotowoltaicznych,

  • do 32 tys. zł – dla mniej zamożnych gospodarstw.

Najwyższa  kwota dofinansowania na wymianę pieca, czy ocieplenie budynku przeznaczona jest dla gospodarstw domowych, których miesięczny dochód na jedną osobę nie przekracza 1,4 tys. zł. Natomiast w gospodarstwie jednoosobowym dochód nie może być wyższy niż 1960 zł miesięcznie. Dotacja przeznaczona jest do osób, których roczny dochód jest poniżej 100 tys. zł.

Program „Czyste Powietrze” 2.0 skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych. Dofinansowanie wymiany m.in. tzw. kopciuchów ma wpłynąć na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. W nowej odświeżonej wersji programu znalazło się sporo zmian, m.in. krótszy czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosków, integracja z programem "Mój Prąd" czy możliwość ustalenia banku jako pełnomocnika przy składaniu wniosku. Więcej o wdrożonych rozwiązaniach pisaliśmy tutaj.

DF

Źródło:
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
konradcz
Kolejna ściema ... "dotacje" dla nikogo ... ale szum jest "Państwo pomaga" ... buhaaaaaaa ...
onlyv8engine
Pic na wode fotomontaż. W latach 80-90 tak samo było . zamienicie koksowe czy węglowe na gaz ziemny, ludzie wymienili bo czysto bo gaz tani i było hip hip hurra, a potem gaz zdrożał i siedzieli w zimnym a kto węglaka nie wywalił się śmiał. Tu będzie tak samo, a sama wymiana pieca to nie koniec kosztów.
_t_
Taa te kwoty na papierze ładnie wyglądają, ale żeby je dostać to trzeba być chyba żulem, bo za 600zł na głowę w rodzinie to można przeżyć chyba tylko ucząc się fotosyntezy. Jak ktoś ma powyżej 1600zł na głowę to wielkie g dostanie. Ktoś powie dużo, ale to nie jest wcale tak trudno osiągnąć, rodzice z jednym Taa te kwoty na papierze ładnie wyglądają, ale żeby je dostać to trzeba być chyba żulem, bo za 600zł na głowę w rodzinie to można przeżyć chyba tylko ucząc się fotosyntezy. Jak ktoś ma powyżej 1600zł na głowę to wielkie g dostanie. Ktoś powie dużo, ale to nie jest wcale tak trudno osiągnąć, rodzice z jednym dzieckiem zarabiający średnią krajową do tego dziadkowie z normalną emeryturą i już. Chcecie przykładu z życia, wymiana pieca koszt 15000zł maksymalna kwota dotacji DO 1700zł, doliczcie do tego koszty papirologii paliwa załatwiania i straconego czasu i wychodzi jakiś żart. Z fotowoltaiką jest tak samo, dotacje i zasady tak skrojone żeby akurat na biurwę starczyło, czyli jak ze wszystkim w polsce, g*wno zawinięte w złoty papierek. Ale propagandowo ładnie wygląda.
eljotek
Przynajmniej wreszcie nie ma ograniczeń i obostrzeń co do wyboru rodzaju ogrzewania zwłaszcza że panele fotowoltaiczne które mają w Levadzie szybko się zwracają. Koszt na wstepie jest spory, ale z dofinansowaniem cena spada i to bardzo. Tym prędzej uda się zwrócić koszty inwestycyjne i zacząć oszczedzac na panelach
looop
piece i piece, przecież tych kaflowych dużo już nie ma, a o kotłach nikt nie mówi......
janekmaly
Trzeba to finansować kredytem? Czy można wyłożyć swoją kasę i potem odzyskać część? Nie doszukałem się szczegółowego regulaminu. A może ktoś korzystał z poprzednich edycji?
fred_
Jest ktos kto ma pompe ciepla? Czy warto kupic? Zwroci sie kiedykolwiek?
mknowak
Zamontuj panele fotowoltaiczne z maks gwarancją na panele i inwerter do tego zwykłe tanie grzejniki konwektorowe z jakimś sterowaniem. Za grzejniki i sterowanie zapłacisz maksymalnie 10 tysięcy panele będą sporo kosztowały ale jeśli ktoś to dobrze policzy to rachunek roczny za prąd i ogrzewanie prądem to około 100 zł.Zamontuj panele fotowoltaiczne z maks gwarancją na panele i inwerter do tego zwykłe tanie grzejniki konwektorowe z jakimś sterowaniem. Za grzejniki i sterowanie zapłacisz maksymalnie 10 tysięcy panele będą sporo kosztowały ale jeśli ktoś to dobrze policzy to rachunek roczny za prąd i ogrzewanie prądem to około 100 zł. Nie masz żadnych kaloryferów w domu, jak się zepsuje grzejnik to kupisz nowy za 500 zł, odpada komin dymowy. Serwisować nie ma za bardzo co musisz sprawdzać czy się produkuje co jakiś czas żeby ewentualną awarię wychwycić jak najszybciej. Instalację foto możesz odliczyć od podatku i do tego dochodzi 5000 zł które możesz dostać. Jeśli jesteś w 2 progu to odliczysz 32% od kosztu instalacji.
oorim
Te programy rządowe, administracyjne są takie skomplikowane... jakby nie mogli tego w jasny sposób skonstruować...
wizytator
A jak było z pierwszą tarczą? Też do poprawki. Jasno widać, że logika w konstruowaniu prawa, dotacji itd. to nie u nas.

Powiązane: Czyste powietrze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki