REKLAMA

Czy CIA podsłuchuje nas za pomocą telewizorów?

Marcin Hołubowicz2017-03-08 13:50redaktor Bankier.pl
publikacja
2017-03-08 13:50

Portal WikiLeaks twierdzi, że wszedł w posiadanie dokumentów ujawniających metody działania CIA. Użytkowników telewizorów marki Samsung może zdziwić to, że amerykańscy agenci potrafią je rzekomo wykorzystywać do szpiegowania.

fot. Tyrone Siu / / Reuters

Sprzęt domowego użytku z roku na rok staje się coraz bardziej zaawansowany. Na telewizorach możemy już nie tylko oglądać tradycyjną telewizję, ale i surfować po internecie. Nowe technologie to istny raj dla cyberszpiegów. Pokazuje to najnowsza publikacja portalu WikiLeaks, w którym ujawniono rzekomo tajne dokumenty CIA. Wynika z nich, że amerykańscy szpiedzy są w stanie złamać zabezpieczenia systemów Android, IOS czy Microsoft, a także podsłuchiwać ludzi… za pomocą telewizorów Samsunga.

Ostatnia informacja szczególnie przykuła uwagę telewidzów, ponieważ przypomina to metody znane dotychczas raczej z filmów szpiegowskich. Czy faktycznie agenci CIA podpinają się pod teleodbiorniki, aby podglądać np. polską rodzinę jedzącą rosół w trakcie niedzielnego obiadu?

Portal Wired twierdzi, że teoretycznie tak. Jednocześnie jednak uspokaja, że szpiedzy amerykańskiego rządu nie każdemu zaglądają do salonu. Telewizory Samsung mają opcję trybu wstrzymania, w którym to urządzenie jest teoretycznie wyłączone, ale – po ewentualnym zhakowaniu – może się uaktywnić (bez włączania ekranu), uruchomić mikrofon czy wbudowaną kamerę i przekazywać do szpiegów obraz i dźwięk.

Brzmi strasznie, ale nie popadajmy w paranoję. Z dokumentów WikiLeaks wynika, że dotyczy to tylko wybranych modelów Samsunga z lat 2012-13. W dodatku można to zrobić wyłącznie ręcznie, instalując zawirusowaną aktualizację oprogramowania z pendrive’a. Tak więc wszyscy ci, którzy nie są terrorystami czy międzynarodowymi przestępcami, mogą raczej spać spokojnie. Bo trudno sobie wyobrazić, żeby CIA miało środki i chęci na modyfikowanie telewizora przeciętnego Kowalskiego.

Nie zmienia to jednak faktu, że najnowsza publikacja WikiLeaks ponownie wszczyna dyskusję na temat metod inwigilacji prowadzonych przez amerykańskie służby. Kolejny wyciek dokumentów z pewnością odbije się także na kierownictwie CIA. Jednocześnie afera ta pokazuje też zagrożenia płynące z rozwoju nowych technologii. Komputer, smartfon, a nawet nowoczesny telewizor może stać się narzędziem użytecznym nie tylko dla szpiegów, ale przede wszystkim hakerów.

To, że niektórzy mogą popadać w przesadną ostrożność, pokazuje przykład duńskich parlamentarzystów, którzy wybierają się z wizytą do Rosji. Przed odjazdem Duńczycy muszą się pożegnać ze swoimi urządzeniami i zostawić wszelkie telefony i komputery w domu. Z obawy przed rosyjskimi hakerami. Czytaj więcej

Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (44)

dodaj komentarz
marta_rak83
Jeszcze tego brakowało.
~dociekliwy
"Wolność? Po co Wam wolność? Macie przecież telewizję" - K. Staszewski
~Mario
Szajsung i wszystko jasne!
~Lutek
WikiLeaks VAULT 7: Trumpa podsłuch DOWÓD
https://www.youtube.com/watch?v=RVp1xT78PUY&index=16&list=PLz5bXc3GZwmzPpRmA01VbZZQTzvVTdCxJ
~Pytanie_retoryczne
Czy CIA służy szatanowi?
~eh
Największym błędem większości poszukiwaczy Prawdy jest niezmordowana pogoń za jednym stowarzyszeniem czy grupą, (np. CFR, Klub Rzymski czy też Masoni) oraz udowadnianie nam na siłę, że to nikt inny ale właśnie ONI rządzą światem. Wszelkie tego typu wysiłki prowadzą w ślepą uliczkę.

Tymczasem po 30 latach poszukiwań udało mnie
Największym błędem większości poszukiwaczy Prawdy jest niezmordowana pogoń za jednym stowarzyszeniem czy grupą, (np. CFR, Klub Rzymski czy też Masoni) oraz udowadnianie nam na siłę, że to nikt inny ale właśnie ONI rządzą światem. Wszelkie tego typu wysiłki prowadzą w ślepą uliczkę.

Tymczasem po 30 latach poszukiwań udało mnie się dotrzeć do sedna owej kwestii.

ONI pod kontrolą Lucyfera razem rządzą światem.

Tym, który posiada władzę faktyczną jest szatan, który także ma pod swoją komendą hordy demonów, nadzorujących poszczególne etapy realizacji swoich planów.

Kluczem do zrozumienia jego schematu władzy jest prosty fakt, ukazany na poniższej ilustracji. Mając wiele organizacji w rękach, szatan wydaje polecenia do poszczególnych organizacji i niekoniecznie owe organizacje są informowane o tym, jakie zadania i plany mają ich siostrzane organizacje.

Cała władza polega na ograniczonej wiedzy tych organizacji, które często blisko z sobą współpracując, nie posiadają wystarczającej wiedzy, aby działać samodzielnie.

Nawet członkowie tych organizacji, zwłaszcza ci, którzy odeszli i starają się nas ostrzec przez tymi morderczymi planami, często nawet oni posiadają jedynie jednostronne informacje dotyczące organizacji, w której działali, nie znając szczegółów dotyczących innych ugrupowań.

Tak więc najwyższy stopniem Mason niekoniecznie ma pojęcie, co robi Zakon Jezuitów, a Jezuici nie mają żadnych informacji o tym, co planuje grupa Bilderberga czy CFR!
~żart
Dobrze że "podsłuchują", muszą się od kogoś uczyć (matołki).
Cały świat jest podsłuchiwany (przez Pana Boga).
Nie widzę problemu (kwestia przyzwyczajenia- dobrych snów,marzeń).aggressive
Nie mam telewizora i nie oglądam TV od 15 lat. Myślę, że jestem bezpieczny.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki