REKLAMA
WEBINAR

„Cyberpunk 2077” grywalny od początku do końca

2018-08-24 15:06
publikacja
2018-08-24 15:06

Podczas niemieckich targów gier komputerowych CD Projekt RED zaprezentował nowy-stary gameplay z nadchodzącego gorącego tytułu „Cyberpunk 2077”. Nowości może nie było wiele, ale studio poinformowało w rozmowie z portalem Engadget, że grę można już przejść od początku do końca.

fot. / / youtube.com

Oczywiście nie oznacza to, że gra jest skończona. – Cała gra jest grywalna od początku do końca. Nie ma jeszcze wszystkiego, co zaplanowaliśmy i są jeszcze błędy, ale możliwość obserwowania pełnej historii jest milowym krokiem w procesie tworzenia gry – powiedział na łamach portalu producent Richard Borzymowski.

CD Projekt pokazał ciemniejsze oblicze „Cyberpunka 2077”

Przypomnijmy, że CD Projekt RED gościł w tym tygodniu na targach Gamescom 2018 odbywających się w niemieckiej Kolonii. Po raz kolejny na zamkniętym pokazie zaprezentował demo swojej nadchodzącej gry. Gameplay był jednak niemal identyczny z tym, który pokazano na czerwcowych targach E3. To co pojawiło się jako nowe, to jedna z broni i więcej informacji o ekranie tworzenia postaci. Na sam koniec widzowie mogli też zobaczyć nieco nową odsłonę Night City, czyli miasta, w której przyjdzie nam się poruszać w grze. Tym razem skupiono się na nocy, pokazując neonowy świat znany z „Blade Runnera” – po pierwszym trailerze, gdzie miasto pokazane zostało w słońcu, pojawiło się sporo głosów ze strony graczy, że klimat gry jest „zbyt cukierkowy”.

„Cyberpunk 2077” tworzony jest już od 6 lat. Kiedy przy okazji prac nad „Wiedźminem 3” CD Projekt RED pokusił się o stwierdzenie, że projekt jest już grywalny od początku do końca, gracze i inwestorzy musieli poczekać jeszcze 1,5 roku. Czy tym razem się to również sprawdzi?

„Cyberpunk 2077” już za 1,5 roku?

Według zapowiedzi „Cyberpunk 2077” ma być jednak grą znacznie większą niż „Wiedźmin 3”, a rozgrywka będzie prezentowana z pierwszej osoby. Przy okazji prezentacji na E3 2018 twórcy powiedzieli, że chcą w ten sposób pokazać graczom niezwykle szczegółowy świat. Ogrom projektu może sprawić, że dopracowanie szczegółów i testy potrwają dłużej, niż miało to miejsce przy „Wiedźminie”.

fot. / / Bankier.pl

Obecność CD Projekt RED na Gamescomie podgrzała nastroje na giełdzie tylko na chwilę. W pierwszym dniu trwania targów cena z okolic 204 zł/akcję podskoczyła o ok. 10 zł. Potem jednak (co utrzymuje się do dziś) z powrotem nieco spadł i w piątek po południu kosztuje 208,40 zł.

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (4)

dodaj komentarz
elektrox
Listopad 2019. Data premiery. Info od pewnego zarzadzajacego w pewnym TFI.
skasowane_konto
podejrzewam, że wyjdzie na początku 2021
artibi
Raczej pod koniec 2020 roku pod choinkę
nostromo25
Wiedzmina 2 i 3 dziela tylko cztery lata. Tworzenie gry nie trwa nie wiadomo jak dlugo, premiere Cyberpunka stawiam na koniec 2019 / poczatek 2020.

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki