Coraz więcej wirtualnych zagrożeń

Rynek złośliwego oprogramowania stał się bardzo zorganizowany. W podziemiu działają wirtualne giełdy, na których przestępcy mogą w łatwy sposób kupować narzędzia - mówi Leszek Tasiemski, ekspert od cyberbezpieczeństwa firmy F-Secure, w piątkowej "Rzeczpospolitej"

Tasiemski pytany o to, czy rośnie liczba ataków związanych z cyberbezpieczeńswem, odpowiedział: "Tak zarówno w Polsce, jak i globalnie. Złośliwe oprogramowanie jak i przestępcy rzadko zwracają uwagę na geografię, dlatego zauważalny jest wzrost we wszystkich zakątkach globalnej sieci. Nieustanny, liniowy wzrost liczby ataków jest związany z coraz szybszymi i bardziej powszechnymi łączami, ogólnie rosnącą liczbą urządzeń, a także nowymi technikami ataku".

Pytany, czy celem ataków są tylko komputery - jak miało to miejsce kiedyś - powiedział: "Od niedawna są to również telefony, domowe routery i tablety. Już niedługo zarówno celem, jak i narzędziem do atakowania będą urządzenia podtrzymujące życie, sprzęt AGD, dziecięce zabawki, a nawet samochody".

march/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~hhjjnb

Niczego sie nie dowiedziałem
to durnowate zapchajdziury a nie infornacje

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil