REKLAMA

Chiny z gorszą oceną

2016-03-31 13:10
publikacja
2016-03-31 13:10
Agencja S&P obniżyła kilkanaście minut temu perspektywę chińskiego ratingu do negatywnej ze stabilnej, ale potwierdziła długoterminową ocenę dla długu na poziomie "AA-" i "A-1+" dla krótkoterminowych zobowiązań. Zwrócono uwagę na rosnące zadłużenie, podczas kiedy wzrost gospodarczy w najbliższych latach może być niższy (choć jak dodano raczej powyżej 6 proc. w perspektywie najbliższych 3 lat). Warto jednak zwrócić uwagę, że są to oczekiwania niższe od tych prezentowanych oficjalnie przez chińskie władze (tj. 6,5 proc. w ciągu najbliższych 5 lat), chociaż i te ostatnio coraz częściej zwracają uwagę na wysokie zadłużenie (w tym celu wspólnie z bankiem centralnym opracowywany jest plan oddłużenia przedsiębiorstw).

Reasumując, S&P niejako przypomina o problemie, który nie jest nowy. Dopóki na kursie USD/CNY będzie relatywny spokój (choć w dużej mierze jest to zasługa słabego dolara na rynkach), to nie powinno się to znacząco przekładać na rynki. Zerknijmy na AUD/USD. Na razie dominuje trend wzrostowy, a zagrożenie pojawienia się układu 2B (po wybiciu nowego szczytu, szybki powrót w dół implikujący dalszą przecenę) nie wydaje się być szczególnie duże - na bazie wykresu tygodniowego poniżej.

Wykres tygodniowy AUD/USD

Sporządził:

Marek Rogalski - główny analityk walutowy DM BOŚ

Nota prawna:

Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego
kręgu odbiorców. Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulamin doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajduje się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.
Źródło:
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki