REKLAMA

TURYSTYKACeny w polskich hotelach nadal rosną

2023-03-24 08:10
publikacja
2023-03-24 08:10

Ceny w polskich hotelach nadal rosną - wynika z ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Ceny w polskich hotelach nadal rosną
Ceny w polskich hotelach nadal rosną
fot. donvictorio / / Shutterstock

"Dane dotyczące średniej ceny wciąż świadczą o tendencji wzrostowej. Odpowiedzi wskazują, że wzrost cen w stosunku do lutego 2022 roku odnotowała zdecydowana większość hoteli, bo aż 82 proc." - napisano.

Dwie najliczniejsze grupy wskazały na wzrosty do 10 proc. i w przedziale 11-20 proc. – odpowiednio 25 proc. i 37 proc. hoteli. Kolejne dwie grupy z przedziałami wzrostów 21-30 proc. i powyżej 30 proc. stanowiły odpowiednio 11 proc. i 9 proc.

IGHP pisze, że dane dotyczące przyjętych rezerwacji na kolejny miesiąc także świadczą o poprawie w stosunku do prognoz z poprzedniego miesiąca.

W ankiecie przeprowadzonej w dniach 6-9 marca 2023 roku wzięło udział 168 hoteli zlokalizowanych we wszystkich województwach.

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

map/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (10)

dodaj komentarz
jenak
Lot raz na 3 lata. 15 min. miasta, energia up, spaliniaki dałn, recesja.

Na co one liczą?
niederfurzdorf
Tak się dyma Polaków . Ośrodek narciarski w Dilomitach, jeden z najdroższych we Włoszech, kawa w knajpie na wys. ponad 2000 mnpm. cena 1,80€. Dla porównania mały ośrodek w Polsce z jedną trasą narciarską, mała knajpka przy stacji na dole, samoobsługa, jedna pani przy barze, brak jakiejkolwiek obsługi . Cena kawy 12 zł, zwykłej herbaty Tak się dyma Polaków . Ośrodek narciarski w Dilomitach, jeden z najdroższych we Włoszech, kawa w knajpie na wys. ponad 2000 mnpm. cena 1,80€. Dla porównania mały ośrodek w Polsce z jedną trasą narciarską, mała knajpka przy stacji na dole, samoobsługa, jedna pani przy barze, brak jakiejkolwiek obsługi . Cena kawy 12 zł, zwykłej herbaty z torebki 10 zł. Bo inflacja panie!!!!!
kaczyslaw_
Nie wspominając o toalecie na Krupówkach za 15 zł.
niederfurzdorf
A obroty, obłożenie spadają. W turystycznych lokalizacjach po zakończeniu ferii dramat. Pustki! I bardzo dobrze . Nauka kosztuje. Dwa przykłady. W innych krajach ceny wzrosły ca. 15-20%, w Polsce 30-40% . To akurat np. Niemcy mają większy problem z cenami gazu , ogrzewania ale tam nie na takich podwyżek . Max 10-15%. Drugi przykład A obroty, obłożenie spadają. W turystycznych lokalizacjach po zakończeniu ferii dramat. Pustki! I bardzo dobrze . Nauka kosztuje. Dwa przykłady. W innych krajach ceny wzrosły ca. 15-20%, w Polsce 30-40% . To akurat np. Niemcy mają większy problem z cenami gazu , ogrzewania ale tam nie na takich podwyżek . Max 10-15%. Drugi przykład . Hotel na południu Polski. Grudzień 22 cena za pokój , noc 340 zł, styczeń 22 przed feriami, 420 zł, w czasie ferii jeszcze drożej. Początek marca cena 325 zł. Hotel pusty, rura mięknie!
loool
Byłem ostatnio na południu europy. Byłem w szoku jak jest tanio. Hotele z palmami, basenami, wyżywieniem, podstawowym alkoholem za 7 dni taniej niż u nas za weekend ze śniadaniem. Szok. Kompletnie nie opłaca się pobyt w Polsce bo nawet z przelotem jest taniej. Hotele w Polsce są tylko dla bogatych
luckyrich
Wszystko drożeje. Skończyły się czasy beztroskiego wydawania pieniędzy. Wiele osób prowadzi życie na pokaz. Za dużo wydajemy na bzdety i gadżety, które tracą na wartości.. No ale jak chce się mieć najnowsze modele, być modnym i cool, to trzeba płacić. Szkoda że często na kredyt. Co innego, gdy nas stać, ale od małego kształtowany Wszystko drożeje. Skończyły się czasy beztroskiego wydawania pieniędzy. Wiele osób prowadzi życie na pokaz. Za dużo wydajemy na bzdety i gadżety, które tracą na wartości.. No ale jak chce się mieć najnowsze modele, być modnym i cool, to trzeba płacić. Szkoda że często na kredyt. Co innego, gdy nas stać, ale od małego kształtowany jest konsumpcjonizm, rywalizacja na ubrania, wczasy, samochody, telefony…. Na pokaz wystawne wesela, chrzciny, komunie… Przeczytajcie sobie ksiązke pt. Emerytura nie jest Ci potzrebna . Jasno wyjaśnia się tam jak kupno pseudopotrzebnych nam rzeczy wpływa destrukcyjnie na nasz majątek ale też jak osiągnąć finansową wolność.
jpelerj
Znowu naganiasz na zakup tej książki? Tak słabo się sprzedaje?
maxykaz
Świat sie rozwija. Nowe jest lepsze od starego zużytego. Jak cie nie stać to możesz sobie dopasować teorię o wyścigu szczurów czy o zyciu ponad stan. Ale to tylko twoje teorie. Ten kto ma kasę , korzysta z życia. Tego nie zmienisz.
faramir_z_gondoru
A potem będzie płacz, że goście nie przyjeżdżają...
forfun
pomożecie - pomożemy - płacz lub spadaj

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki