COVID-19 - psuje wakacje, ściąga pieniądze. Jak się nie naciąć? Webinar z ekspertem i zniżka od Bankier.pl

Malwina Wrotniak2021-07-08 11:30, akt.2021-07-14 14:46redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2021-07-08 11:30
aktualizacja
2021-07-14 14:46
COVID-19 - psuje wakacje, ściąga pieniądze. Jak się nie naciąć? Webinar z ekspertem i zniżka od Bankier.pl
COVID-19 - psuje wakacje, ściąga pieniądze. Jak się nie naciąć? Webinar z ekspertem i zniżka od Bankier.pl
/ Shutterstock

Pozytywny test na COVID-19 tuż przed wylotem czy niespodziewane zachorowanie na zagranicznych wakacjach wielu zrujnowało nie tylko wakacje, ale i domowy budżet. O historiach klientów, którym się to przydarzyło, specjalista od ubezpieczeń opowie podczas webinaru organizowanego przez Bankier.pl 14 lipca. Uczestnicy będą mogli zadawać swoje pytania i skorzystać ze zniżki na zakup wakacyjnej polisy.

Po poradach prawnych dla początkujących pracowników i Q&A na temat kredytów mieszkaniowych przed nami kolejny webinar Bankier.pl. Tradycją jest już, że zaproszeni goście - rynkowi praktycy - przede wszystkim odpowiadają na pytania uczestników. Nie inaczej będzie tym razem. Dominik Baczewski, specjalista z KioskPolis.pl, opowie o finansowych skutkach zetknięcia z koronawirusem podczas wakacji. Ale nie tylko.

Absurdalnie (i) drogo

Ile kosztuje pomoc, kiedy ugryzie małpa? Dominik Baczewski przypomina zdarzenie jednego z klientów spędzających wakacje na Karaibach. – Pomoc medyczna, szycie ran i odpowiednie leki wyniosły łącznie prawie 12 tysięcy złotych – podlicza. – Inny, nurek-amator, podczas urlopu zakłuł się kolcem jadowym jakiegoś morskiego zwierzęcia, tylko dzięki natychmiastowej pomocy udało się uratować jego życie. Koszty pomocy zostały wycenione na 17 tys. zł. – Ale to jeszcze nic – mówi. – Znam przypadek, kiedy jeden z podróżnych podczas wycieczki do Azji został poturbowany przez jaka. Koszty wyniosły ponad 250 tys. zł.

Takich sytuacji, absurdalnych i wręcz niemających prawa się zdarzyć, przybywa co sezon, a pracownicy branży ubezpieczeń sypią nimi jak z rękawa. Jedni turyści wychodzą z tarapatów bezkosztowo, inni muszą płacić z własnej kieszeni - bo wciąż dość niska jest świadomość, że karta EKUZ czy polisa z biura podróży to tylko niezbędne minimum, a świadczenia medyczne, za które nie trzeba płacić w Polsce, za granicą ściągają z konta zwykle ogromne sumy.

W tym roku na liście wakacyjnych ryzyk ponownie figuruje COVID-19.

  • Co pokryje polisa, kiedy tuż przed wylotem test na obecność wirusa okazuje się dodatni?
  • Czy można bezpłatnie zrezygnować z kupionej wycieczki, jeśli zachoruje członek rodziny?
  • Czy pobyt w hotelu na kwarantannie da się pokryć z ubezpieczenia?
  • Które ubezpieczenia faktycznie zabezpieczą przed ryzykiem związanym z wirusem?
  • Na jakie zapisy OWU zwracać uwagę, żeby nie kupić "dziurawego ubezpieczenia"?

- to tylko przykładowe pytania, z jakimi od ponad roku powracają turyści. Na te i wiele innych zagadnień odpowiedzi udzieli specjalista z porównywarki KioskPolis podczas webinaru Bankier.pl 14 lipca.

Wyjeżdżasz na wakacje? Ten webinar jest dla ciebie

14 lipca o godzinie 15:00 organizujemy bezpłatny webinar dla czytelników Bankier.pl - szczególnie tych, którzy dopiero wybierają się na wakacyjny urlop w kraju lub zagranicą albo wysyłają na kolonie czy obóz swoje dziecko.

Ewelina Czechowicz, redaktor Bankier.pl, będzie przepytywała Dominika Baczewskiego, specjalistę od ubezpieczeń z porównywarki KioskPolis, będącej elementem "Smarta" - Bankierowej porównywarki produktów finansowych.

Prowadzący zmierzy się z mitami krążącymi wokół wakacyjnych ubezpieczeń - że drogie ("Najtańsze ubezpieczenia to koszt już nawet 2,38 zł za dzień, przy wyższych sumach gwarancyjnych to koszt około 6-7 zł za osobę za dzień"), że nie da się szybko i na ostatnią chwilę ("Ochronę nabywasz już nawet po 4 godzinach"), gdy jest taka potrzeba. Opowie, dlaczego nie warto polegać na polisach dołączanych do oferty wyjazdów przez biura podróży oraz kiedy nie wystarczy też karta EKUZ.

Udział w webinarze jest bezpłatny, wymaga jedynie rejestracji.

Zapisz się na webinar tutaj.

Osoby zapisane na wydarzenie będą mogły obejrzeć zapis webinaru w innym terminie.

Na uczestników czeka też zniżka na zakup ubezpieczenia turystycznego, kupionego poprzez stronę smart.bankier.pl. W zależności od wybranego produktu rabaty sięgną nawet 15 proc. – Kupując ubezpieczenie podróży online, zawsze zapłacimy mniej – podkreśla Dominik Baczewski.

Masz pytanie? Wyślij je do eksperta

Co ważne - formuła spotkania zakłada odpowiedzi na pytania czytelników. Będzie można zgłaszać je na żywo, w czasie spotkania, ale można skierować je do prowadzącego już teraz. Pytanie do eksperta należy wysłać poprzez formularz poniżej lub tutaj.

 

Źródło:
Malwina Wrotniak
Malwina Wrotniak
redaktor naczelna Bankier.pl

Redaktor naczelna Bankier.pl. Autorka wielu publikacji z zakresu finansów, ukazujących się na łamach serwisu od 2008 roku. W przeszłości dziennikarz specjalizujący się w tematyce ubezpieczeń, doceniona Nagrodą Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Autorka emigracyjnych projektów "Tam mieszkam" i "Zawróceni", uhonorowana Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. W 2016 r. wydała książkę "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą". Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Powiązane: Koronawirus - poradnik

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki