REKLAMA

OPINIACD Projekt może pozytywnie zaskoczyć sprzedażą "Widma wolności"

2023-09-26 09:04
publikacja
2023-09-26 09:04

CD Projekt może pozytywnie zaskoczyć sprzedażą dodatku do gry "Cyberpunk 2077" o podtytule "Widmo wolności", na co może mieć wpływ relatywnie niska cena gry oraz zainteresowanie graczy. Dotychczasowe recenzje dają dobre oceny tytułowi - poinformował PAP Biznes, analityk BM mBanku, Piotr Poniatowski.

CD Projekt może pozytywnie zaskoczyć sprzedażą "Widma wolności"
CD Projekt może pozytywnie zaskoczyć sprzedażą "Widma wolności"
/ CD Project

"Analitycy zakładają wskaźnik konwersji na poziomie ok. 15-20 proc., jednak sprzedaż dodatku może pozytywnie zaskoczyć rynek. Dane z poprzedniego weekendu wskazują, że gracze nadal są mocno zainteresowani tytułem" - powiedział PAP Biznes, analityk Biura Maklerskiego mBanku, Piotr Poniatowski.

Wskaźnik konwersji w tym przypadku, to gracze, którzy kupili podstawową wersję gry, a teraz zakupią dodatek. "Widmo Wolności" zostanie wydane tylko na obecnej generacji konsol i PC.

Analityk ocenia również, że niska cena gry może wesprzeć sprzedaż dodatku. Cena "Widma wolności" na polskim rynku wynosi 99 zł.

"Co istotne, Cyberpunk 2077 rywalizuje z największymi tytułami na rynku, a przez swoją niską cenę wydaje się on atrakcyjniejszy od konkurencji – dodatek +Widmo wolności+ został wyceniony na 30 USD w porównaniu do +pełnoprawnych+ tytułów kosztujących ok. 70 USD. Oczywiście sam dodatek nie zapewni tyle godzin rozgrywki co +Baldur's Gate 3+ (producenci gry wskazywali, że przejście Baldur's Gate 3 zajmuje od 75-100 godzin - przyp. PAP), ale w odczuciu graczy stosunek ceny do jakości wydaje się być bardzo okazjonalny. Dobra sprzedaż na Steam potwierdza to" - powiedział Poniatowski.

"Dotychczasowe recenzje dziennikarzy branżowych są bardzo pozytywne, jednak należy pamiętać, że w grudniu 2020 r. również były. Najważniejsze będą oceny graczy, bo koniec końców to oni kupują tytuł" - dodał analityk.

"Widmo wolności", to ostatni projekt CD Projektu, przed przystąpieniem do realizacji nowego harmonogramu produkcyjnego z grami zarówno z świata wiedźmińskiego (projekty: Polaris, Syriusz i Canis Majoris), cyberpunkowego (projekt Orion), jak również pracy nad własnym IP (projekt Hadar).

"Premiera dodatku będzie zamknięciem kolejnego etapu w historii CD Projektu. Dobra premiera "Widma wolności" powinna być dowodem, że spółka posiada dwie dobrze oceniane i co najważniejsze, dwie dobrze monetyzujące się franczyzy. Kolejna premiera będzie już ze świata wiedźmińskiego, zdecydowanie najmocniejszej marki studia. Należy też pamiętać, że spółka od ponad roku już w pełni pracuje nad nowym tytułem" - powiedział Poniatowski.

"W trakcie ostatniej konferencji finansowej przedstawiciele spółki informowali, że zespół projektowy Polarisa (nowej sagi wiedźmińskiej) liczy już ponad 200 osób, a po premierze dodatku do Cyberpunk istotna część pracowników pracująca nad nim zasili zespół Wiedźmina" - dodał.

Maciej Białobrzeski(PAP Biznes)

mcb/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (5)

dodaj komentarz
trooper
Upgrade Wiedźmina jest ZARĄĄĄĄĄBISTYYYY!!
grzegorzkubik
Cały czas widzę dobry kurs tej spółki.
simonsoft8
informacja wracająca bez wpływ czyli spadak akcja
peluquero
Skoro widmo wolności można było skutecznie wypromować u nas i tylko grupka oszołomów z uporem maniaka twierdzi że ustrój się zmienił tylko z nazwy, to czemu ta gra nie miałaby miec powodzenia ;)

Powiązane: "Cyberpunk 2077" od CD Projektu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki