REKLAMA

CD Projekt wprowadza sześciodniowy tydzień pracy. "Cyberpunk 2077" coraz bliżej

2020-09-30 14:19
publikacja
2020-09-30 14:19
CD Projekt wprowadza sześciodniowy tydzień pracy. "Cyberpunk 2077" coraz bliżej
CD Projekt wprowadza sześciodniowy tydzień pracy. "Cyberpunk 2077" coraz bliżej
fot. Kacper Pempel / / Reuters

Studio CD Projekt Red wprowadza sześciodniowy tydzień pracy. Producent gier jest na ostatniej prostej przed premierą „Cyberpunka 2077”.

Lotem błyskawicy światowe media – nie tylko branżowe, ale i finansowe – obiegł e-mail wysłany przez Adama Badowskiego, szefa studia CD Projekt Red, do podległych mu pracowników. Jak wynika z jego treści, największy polski producent gier zachęca swój zespół do wzmożonego wysiłku tuż przed premierą oczekiwanej od lat gry „Cyberpunk 2077” (19 listopada 2020 r.).

- Te 6 tygodni to nasz ostatni sprint w projekcie, nad którym spędziliśmy sporą część naszego życia. To coś, o co szczerze dbamy. Większość naszego zespołu rozumie ten wysiłek, szczególnie w związku z tym, że wysłaliśmy grę do certyfikacji, a każdy dzień w widoczny sposób przybliża nas do gry, z której chcemy być dumni. To jedna z najtrudniejszych decyzji, którą musiałem podjąć, jednak wszyscy będą dobrze wynagrodzeni za dodatkowe godziny poświęcone na pracę. Podobnie jak w ostatnich latach, 10 proc. rocznego zysku spółki za 2020 r. będzie rozdysponowane między członków ze społu – napisał Badowski.

W przeszłości temat „crunchu”, czyli wzmożonego wysiłku na finiszu projektu budził duże kontrowersje w branży gamingowej. Za stosowanie takich praktyk krytykowany był też CD Projekt. Jak podkreśla Bloomberg, w ubiegłym roku Marcin Iwiński z CD Projektu zapowiedział, że spółka zamierza odstąpić od tego typu praktyk. Cytowany powyżej email do pracowników pokazuje, że tak się jednak nie stało, co przyznaje sama spółka.

Premiera gry „Cyberpunk 2077” – pierwszej dużej gry CD Projektu od wydanego 5 lat temu „Wiedźmina 3” – pierwotnie zaplanowana była na 16 kwietnia 2020 r. Następnie termin został przesunięty na 17 września, a jeszcze później na 19 listopada.

Termin wydania gry zbiegnie się z globalną premierą nowych konsol do gier: PlayStation 5 od Sony oraz Xbox Series S/X autorstwa Microsoftu. „Cyberpunk 2077” dostępny będzie na obie te platformy, jak również na komputery osobiste oraz poprzednią generację konsol (PS4, Xbox One).

Po 14:20 akcje CD Projektu taniały o 2,34 proc. przy najwyższych obrotach na rynku (111 mln zł).

MZ

Źródło:
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (15)

dodaj komentarz
etre
Tak, tak, co jutro potwierdzi mega wzrost na giełdzie ;-)
ravauw
Tak sie wlasnie konczy podejscie agile w projektach it, czyli zarzadzanie projektem jak jajkiem, a inzynierami jak dziecmi. Podejscie scrum sprawia ze projekty it sa przesacowane, drogie. Jak mi software house mowi ze robi w scrumie, to wole to oddac do januszexu it i mam zoaszczedzone 30-40 proc godzin, a sprinty to niech sobie Tak sie wlasnie konczy podejscie agile w projektach it, czyli zarzadzanie projektem jak jajkiem, a inzynierami jak dziecmi. Podejscie scrum sprawia ze projekty it sa przesacowane, drogie. Jak mi software house mowi ze robi w scrumie, to wole to oddac do januszexu it i mam zoaszczedzone 30-40 proc godzin, a sprinty to niech sobie robia na biezni....
anty12
100/100 chlopie!! Agile to patologia do kwadratu.
januszbizensu
Na metodykach pracy agile / scrum to się robi co najwyżej gierki na komórki gdzie można na krótkich odcinkach dodawać jakieś mało istotne bzdety a zrobią różnicę.
marcin321
Panowie, ale wiecie ile zarabiają ludzie zarządzający tymi projektami? Ile stanowisk nieprogramistycznych można zapchać? :)
harrytracz
A ilu to zwykłych ludzi musi pracować po 6 lub 7 dni w tygodniu by rodzinę wyżywić? Wielkie mi halo, muszą pracować w sobotę ojejejej...
tomaszektoma
format c:
czy raczej rm -rf /

i nie musicie się crunchować by prezes dostał premię
zops
Niezwykłe: rm -rf /. Kolejna faza śledztwa odsłania kulisy tej terrorystycznej napaści. Strona angielska pozostała poza kręgiem podejrzanych ponieważ ostatnie spotkanie Księżnej Kate i Księcia Williama z Prezydentem Adamowiczem przebiegało w zupełnie przyjaznej atmosferze. Pozostaje drobnohandlarski prymitywizm kaszubskiego typu Niezwykłe: rm -rf /. Kolejna faza śledztwa odsłania kulisy tej terrorystycznej napaści. Strona angielska pozostała poza kręgiem podejrzanych ponieważ ostatnie spotkanie Księżnej Kate i Księcia Williama z Prezydentem Adamowiczem przebiegało w zupełnie przyjaznej atmosferze. Pozostaje drobnohandlarski prymitywizm kaszubskiego typu sztokholmskiej Księżnej.
mk77
Gora wymysla sobie deadline, a pracownicy musza teraz zapieprzac. A stres, nadmiarowa ilosc godzin pracy nie sprzyja dopieszczaniu i dbaniu o detale...
szklany
A jak rozkładasz kostkę na chodniku to nie masz deadlinu?
Pracując na kasie w Biedronce możesz kasować ludzi po 10 minut?
Jeżdżąc autobusem, tramwajem czy pociągiem możesz sobie robić przerwy kiedy chcesz?

Pierwsze prace nad grą rozpoczęły się przed 2012 rokiem. Będzie ok. Crunch jest oczywiście nieciekawym zjawiskiem,
A jak rozkładasz kostkę na chodniku to nie masz deadlinu?
Pracując na kasie w Biedronce możesz kasować ludzi po 10 minut?
Jeżdżąc autobusem, tramwajem czy pociągiem możesz sobie robić przerwy kiedy chcesz?

Pierwsze prace nad grą rozpoczęły się przed 2012 rokiem. Będzie ok. Crunch jest oczywiście nieciekawym zjawiskiem, ale jak się w końcu kończy to zawsze (bez sarkazmu) odczuwam że odżywam :D

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki