CBPŚ zatrzymała mężczyznę handlującego podrobionym towarem o wartości 3 mln zł

Policjanci opolskiego Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z Izbą Celną w Łodzi i wywiadem skarbowym z Opola zatrzymali 42-letniego Marka S. który handlował podrobioną odzieżą i perfumami znanych marek o wartości rynkowej 3 mln zł - dowiedziała się PAP w CBŚP.

(cbśp.policja.pl)

Funkcjonariusze opolskiego CBŚP ustalili operacyjnie, że na bazarze w Tuszynie (w pobliżu Łodzi) ma miejsce handel podrabianą odzieżą i perfumami; zwrócili się więc do łódzkiej Izby Celnej i wywiadu skarbowego Urzędu Kontroli Skarbowej z Opola.

"Służby wkroczyły na bazar w Tuszynie i skontrolowały pięć kontenerów, których właścicielem był 42-letni Marek S. W kontenerach funkcjonariusze zabezpieczyli towary o rynkowej wartości 3 mln zł. Było to 30 tys. sztuk podrobionej odzieży i perfum znanych marek" - powiedziała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

Mężczyzna został zatrzymany. "Usłyszy zarzuty obrotu towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi mienia znacznej wartości. Za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności" - dodała Hamelusz.

Policjanci zabezpieczyli również metki i etykiety różnych firm i ustalili, że mężczyzna sprowadzał tanią odzież, a następnie znakował ją i sprzedawał jako oryginały.

"Było to jedno z największych zatrzymań podrabianych towarów na terenie województwa łódzkiego w ostatnich latach" - podkreśliła Hamelusz. (PAP)

krm/ gdyj/ malk/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~niepelnosprawny_org

w H and M też są podróby, według statystyk jakiś czas temu artykułu z wp.pl, to co 5-ta para spodni w tej Szwedzkiej firmie odzieżowej nie jest oryginalna...

! Odpowiedz
0 2 ~wd123456

Z jakiej okazji zajmuje się taką sprawą CBŚP. Przecież to sprawa cywilna. Powinna być rozpatrywana ze zgłoszenia poszkodowanego. Jeśli ktoś jest poszkodowany. Bo to wątpliwe.

! Odpowiedz
0 7 ~Haha

Jednego?W galeriach same podróby!

! Odpowiedz
1 2 ~gertz

korporacje rzádzá polská, odebrac mu towar, to najwieksza kara. oddac rzeczy do domow dziecka. a firmy ''markowe'' piasek w dziub jak sie nie podoba

! Odpowiedz
5 9 ~cywil

wszędzie na świecie w nrmalnych krajach jest to sprawa cywilna w nieudolnej polsce sprawa wagi państwowej i bęspieczeństwa państwa

! Odpowiedz
0 5 ~olo

Polska ciulu pisze się z dużej litery. Panimajesz?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
MARKA -15,25% 0,50
2019-10-11 15:00:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -1,3% VIII 2019

Znajdź profil