REKLAMA

CBPŚ zatrzymała mężczyznę handlującego podrobionym towarem o wartości 3 mln zł

2016-11-23 06:58
publikacja
2016-11-23 06:58

Policjanci opolskiego Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z Izbą Celną w Łodzi i wywiadem skarbowym z Opola zatrzymali 42-letniego Marka S. który handlował podrobioną odzieżą i perfumami znanych marek o wartości rynkowej 3 mln zł - dowiedziała się PAP w CBŚP.

fot. / / cbśp.policja.pl

Funkcjonariusze opolskiego CBŚP ustalili operacyjnie, że na bazarze w Tuszynie (w pobliżu Łodzi) ma miejsce handel podrabianą odzieżą i perfumami; zwrócili się więc do łódzkiej Izby Celnej i wywiadu skarbowego Urzędu Kontroli Skarbowej z Opola.

"Służby wkroczyły na bazar w Tuszynie i skontrolowały pięć kontenerów, których właścicielem był 42-letni Marek S. W kontenerach funkcjonariusze zabezpieczyli towary o rynkowej wartości 3 mln zł. Było to 30 tys. sztuk podrobionej odzieży i perfum znanych marek" - powiedziała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

Mężczyzna został zatrzymany. "Usłyszy zarzuty obrotu towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi mienia znacznej wartości. Za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności" - dodała Hamelusz.

Policjanci zabezpieczyli również metki i etykiety różnych firm i ustalili, że mężczyzna sprowadzał tanią odzież, a następnie znakował ją i sprzedawał jako oryginały.

"Było to jedno z największych zatrzymań podrabianych towarów na terenie województwa łódzkiego w ostatnich latach" - podkreśliła Hamelusz. (PAP)

krm/ gdyj/ malk/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~niepelnosprawny_org
w H and M też są podróby, według statystyk jakiś czas temu artykułu z wp.pl, to co 5-ta para spodni w tej Szwedzkiej firmie odzieżowej nie jest oryginalna...
~wd123456
Z jakiej okazji zajmuje się taką sprawą CBŚP. Przecież to sprawa cywilna. Powinna być rozpatrywana ze zgłoszenia poszkodowanego. Jeśli ktoś jest poszkodowany. Bo to wątpliwe.
~Haha
Jednego?W galeriach same podróby!
~gertz
korporacje rzádzá polská, odebrac mu towar, to najwieksza kara. oddac rzeczy do domow dziecka. a firmy ''markowe'' piasek w dziub jak sie nie podoba
~cywil
wszędzie na świecie w nrmalnych krajach jest to sprawa cywilna w nieudolnej polsce sprawa wagi państwowej i bęspieczeństwa państwa
~olo
Polska ciulu pisze się z dużej litery. Panimajesz?

Powiązane: Prokuratura na tropie przestępstw

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki