REKLAMA

Wrocławski prawnik zatrzymany przez CBA

2020-01-09 09:45
publikacja
2020-01-09 09:45

Funkcjonariusze CBA zatrzymali wrocławskiego prawnika, który miał doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielu osób i podmiotów. Według wstępnych ustaleń śledczych, mężczyzna wyłudził 150 tys. zł, a kolejnych 870 tys. zł próbował wyłudzić.

fot. / / CBA

Wydział komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że radcę prawnego z Wrocławia zatrzymali funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA w związku ze śledztwem prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Dotyczy ono doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem należącym do szeregu osób i podmiotów, a znajdującym się na rachunkach depozytowych sądów na terenie całego kraju.

"Wszystko wskazuje na to, że zatrzymany działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, posługiwał się podrobionymi dokumentami, i podejmował działania w trakcie postępowań sądowych i egzekucyjnych, mających na celu wprowadzenie w błąd sądów i w konsekwencji zmierzających do wypłaty pieniędzy" – podano w komunikacie.

Według wstępnych ustaleń śledczych doszło do wypłaty ok. 150 tys. zł oraz usiłowania wypłaty ok. 870 tys. zł.

Jak podaje CBA, wcześniej zarzuty w sprawie usłyszała jedna osoba, a śledztwo ma charakter rozwojowy.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski poinformował, że zatrzymany trafi do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, gdzie usłyszy zarzuty. (PAP)

Autor: Agata Tomczyńska

ato/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki